Skocz do zawartości
adramel

Lan+WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad taka rzeczą, ale nie wiem czy to jest w ogóle mozliwe

Mam w domu sieć Lan i WiFi AC1600. WiFI w 3 pomieszczeniu przez 2 ściany działa słabo, szczególnie te po 5G, telefon negocjuje często poniżej 60Mbit/s
W 2 pomieszczeniu mam kabel i podłączony do niego komputer. Czy istniej możliwość żebym zamiast repetera WiFi podłaczył router i skonfigurował go jako repeter?
Tak by router nie robił nowej sieci WiFi a tylko wzmacniał już tą istniejącą? No i podobnie z kablem, żeby komp podłączony do drugiego routera miał IP z puli pierwszego, łącznie z przekierowaniem portów? Da sie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 11/29/2022 at 12:39 PM, adramel said:

Czy istniej możliwość żebym zamiast repetera WiFi podłaczył router i skonfigurował go jako repeter?

jeżeli router posiada opcję skonfigurowania go jako repeater to nie ma żadnego problemu , serwer dhcp dalej będziesz miał na głównym routerze i wszystko będzie działać w obrębie jednej klasy adresowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak router nie ma funkcji repeatera to też możesz go użyć w tej samej sieci ale z innym ssid sieci. Będziesz miał druga sieć wifi działająca w tej samej sieci domowej. San tak mam zrobione z jakimś starszym netgearem. Wystarczy że kabel podepniesz pod port LAN w nowym routerze i wyłączysz dhcp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Dir853, znalazłem w nim funkcje repetera. Ustawiłem go w kącie gdzie kabel nie sięga ale jeszcze jest dobrej jakości WiFi i wejście sieci jest wlaśnie WiFi, a router rozgłasza własną sieć z własnym DHCP i osobną adresacją

Jeszcze będę musiał coś pokombinować z widocznością obu sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, adramel said:

Mam Dir853, znalazłem w nim funkcje repetera. Ustawiłem go w kącie gdzie kabel nie sięga ale jeszcze jest dobrej jakości WiFi i wejście sieci jest wlaśnie WiFi, a router rozgłasza własną sieć z własnym DHCP i osobną adresacją

Jeszcze będę musiał coś pokombinować z widocznością obu sieci.

No to nie jest w takim razie repeater 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak, to przecież nowa sieć.
Jak połączyć te sieci? By urządzenie z sieci jeden z 192.168.0.x/24 widziało urządzenia z drugiej sieci 192.168.1.x/24 ?

Czy jakbym ograniczył adresacje na 192.168.0.0-128/24 a drugiej na 192.168.129-254 to wystarczy by sieci się widziały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, adramel said:

Na tak, to przecież nowa sieć.
Jak połączyć te sieci? By urządzenie z sieci jeden z 192.168.0.x/24 widziało urządzenia z drugiej sieci 192.168.1.x/24 ?

Czy jakbym ograniczył adresacje na 192.168.0.0-128/24 a drugiej na 192.168.129-254 to wystarczy by sieci się widziały?

https://www.neonet.pl/blog/jak-polaczyc-dwa-routery-wyjasniamy.html

może pomoże 🙂

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 21:07, masin napisał:

Tyle że w moim Dir 853 nie widzę możliwości wyłączenie DHCP

Ustawiłem na nim routring na sieć 192.168.0.x i z Dlinka widzą główną sieć. Ale główna sieć na routerze Vectry Technikolor CGA4236TCH1 nie ma znowu routingu
image.thumb.png.756c6c279cf9c88e9bf7d4592de80962.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...