Skocz do zawartości
Tasior

co zrobić z grafą ??

Rekomendowane odpowiedzi

moja grafika dostała jakiś przepał i teraz przekręcona power stripem idzie z 200 / 166 @ 266 / 194 !!! i problem poleg na tym że powwer stripem nie da się bardziej podkręcić GPU a pewnie by jeszcze szedł

 

JAKIEŚ POMYSŁY ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby powiększyć suwak do podkręcania w powerstripie. trzeba podkręcić karte na np. 230/180 i zastosować zmiany a później wejść w opcje/ustawienia i nacisnąć szybkie ustawienia i w zegarach nacisnąć skanuj wtedy wcześniej ustawiona częstotliwość będzie jako domyślana czyli będzie na zielonym pasku i dalej będzie miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem plany podlaczenia do takiej karty starego titana ale nie wiem zbytnio jak sie zabrac , jakas podkladka + zapinka jakas czy co? Mozesz powiedziec co wykumales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasior fajnie że grafa się tak kręci tyllko to jest bezsensu

Pprzyrost mocy w 2mxach przy keceniu jądra jest minimany (w granicach błedu przy wielokrotrym pomiarze), odczuwalny przyrost mocy daje tylko kręcenie pamięci ale tu cudów niema max 200mhz, no chyba że tp gainward gs to 210-220 i koniec zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy troszkę widać , bo w końcu to 75 MHz a co do pamięci to mam plan wylutować stare i wmontować nowe , szybsze ( o ile gdzieś kupię ) mam tych kostek na grafie 8 , tak więc pokuszę się o zmianę na 128 MB i zobaczę co z tego będzie , tylko muszę kupić gdzieś 128 mega sdr'u / 166 bądź więcej MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zapięcie to go nie ma

po prostu to przykleiłem na silikonoe połączonym z pastą ze srebrem i się trzyma , a tak wogule to grafa idzie na 280 tylko są zwisy .. ale nie takie normalne , tylko się zawiesi , obraz się zatrzymuje , a za chwilkę sie odwiesza ... to napewno od temperatury , więc go zamrożę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy troszkę widać , bo w końcu to 75 MHz a co do pamięci to mam plan wylutować stare i wmontować nowe , szybsze ( o ile gdzieś kupię ) mam tych kostek na grafie 8 , tak więc pokuszę się o zmianę na 128 MB i zobaczę co z tego będzie , tylko muszę kupić gdzieś 128 mega sdr'u / 166 bądź więcej MHz

 

AHAAAAAAAAAAA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

zycze powodzenia bo nie ma to jak wlutować 128 MB SDRAMÓW :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musicie się smiać , mam doświadczenie w lutowaniu SMD ków a co do lutowania GPU to w domowych warunkach nie możliwe , ponieważ to jest na BGA

gdybym miał ram to bym to juz zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musicie się smiać , mam doświadczenie w lutowaniu SMD ków a co do lutowania GPU to w domowych warunkach nie możliwe , ponieważ to jest na BGA 

gdybym miał ram  to bym to juz zrobił

 

TAK TAK a świstak siedzi i zawija je w te sreberka 8) CZŁOWIEKU TY NIE WIESZ O CZYM TY MOWISZ TY MYSLISZ ZE PRZELUTOWAC NA KARTE PAMIECI TO TAKIE PROSTE ????????? I TO JESZCZE W DODATKU 128 mb ............ ZRESZTĄ SZKODA SŁOW SPRÓBUJ A SIE PRZEKONASZ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma do rzeczy czy przelutuję 64 czy 128 Mega , przecież jak na karcie jest miejsce na 8 kostek to się zmieści , pytanie tylko ile wykryje karta , zresztą Wy chyba nie widzieliście co sięda w domu lutować z pomocą lutownicy na gorącepowietrze i pasty do lutowania z dodatkiem srebra ,,, zresztą co się będę tłumaczył ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...