Skocz do zawartości
vtx^

komp do 20k - zakup teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Komp ma mieć opcję upgrade'ów na 5-8lat w przód.

Procesor Intel Core i7-13700KF, 3.4 GHz, 30 MB, BOX (BX8071513700KF)
Płyta główna Asus PRIME Z790-A WIFI
Pamięć Kingston Fury Renegade RGB, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32 (KF564C32RSAK2-32)
Dysk SSD Kingston KC3000 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G) x2
Chłodzenie wodne Endorfy Navis F360 (EY3B003)
Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 4080 OC Edition 16GB GDDR6X (TUF-RTX4080-O16G-GAMING)
Obudowa be quiet! Silent Base 601 (BGW27)
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 1200W (BN310)

 

1. Mam wątpliwości co do zakupu w tym momencie PSU w zakresie ATX 3.0/PCIE 5.0.

2. J/w ale co do zakupu 4090 vs 4080 obecnie.

3. Czy w/w pozycje są optymalne w zakładanym budżecie/warte ceny?

4. Czy przemęczyć się np. 3 miesiące i poczekać na rozwój sytuacji rynkowej, głównie w zakresie GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kyle napisał(a):

Co do obudowy, to rozważ coś z dużym przepływem (Fractal Torrent).

Preferuję wyciszone.

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-2-tg-clear-tint-biala-fd-c-mes2a-05-5945074/

W tej co wrzucilem jest sporo miejsca na wentylatory dodatkowe.

Edytowane przez vtx^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reyden napisał(a):

Co do 4080 vs 4090 , pewno będzie tak samo jak przy 3080 vs 3090 , 4090 będzie kilka % wydajniejsza a różnica cenowa ogromna .

Z tego, czego zdążyłem się naczytać i naoglądać, jest zupełnie odwrotnie. Przy 4090, 4080 jest zupełnie nieopłacalną kartą (choć obie to jakiś żart cenowy). I właściwie ma to pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo 4080 kiepsko się sprzedaje.

Autor nie napisał do czego ten komp ma służyć. Ale jeśli do gier, to winszuję. W tej cenie i do tego celu, ja bym nigdy tych kart nie kupił. Zwłaszcza, że nowe RX-y są tuż za rogiem, więc chciałbym chociaż zobaczyć wykresy przed decyzją.

I nie rozumiem dlaczego Intel, kiedy chcesz "opcji upgrade'ów na 5-8 lat wprzód". W mojej ocenie to zupełnie nielogiczne. Raptor lake jest dobry, jeśli tego NIE zrobisz przez ww. okres. W innym przypadku AMD. 

Edytowane przez VVilkacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, VVilkacy napisał(a):

Z tego, czego zdążyłem się naczytać i naoglądać, jest zupełnie odwrotnie. Przy 4090, 4080 jest zupełnie nieopłacalną kartą (choć obie to jakiś żart cenowy). I właściwie ma to pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo 4080 kiepsko się sprzedaje.

Autor nie napisał do czego ten komp ma służyć. Ale jeśli do gier, to winszuję. W tej cenie i do tego celu, ja bym nigdy tych kart nie kupił. Zwłaszcza, że nowe RX-y są tuż za rogiem, więc chciałbym chociaż zobaczyć wykresy przed decyzją.

I nie rozumiem dlaczego Intel, kiedy chcesz "opcji upgrade'ów na 5-8 lat wprzód". W mojej ocenie to zupełnie nielogiczne. Raptor lake jest dobry, jeśli tego NIE robisz przez ww. okres. W innym przypadku AMD. 

Moze faktycznie źle dobrane wyrażenie co do procka - teraz śmigam na i7-2600. Przez ten czas proca nie zmieniałem - upgrade dotyczy pozostałych komponentów, czyli GPU PSU itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vtx^ napisał:

Preferuję wyciszone.

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-2-tg-clear-tint-biala-fd-c-mes2a-05-5945074/

W tej co wrzucilem jest sporo miejsca na wentylatory dodatkowe.

Przede wszystkim zapomniałem o tym, że chcesz dać dużą chłodnicę wodną - polecany przeze mnie Torrent tutaj byłby nie za dobry, bo z góry jest zabudowany.

Natomiast z wyciszeniem i5 13600K + RTX 4080 to będzie ciężko (duża ilość ciepła, które trzeba po cichu wywalić z obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...