Skocz do zawartości
dayhaszu

BARTON 2500+ overclocking- kto wiecej :)

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem bartonika 2500+ do tego pamieci 2x256 333 i plyta glowną Gigabyte GA-7N400L, nForce2 Ultra AGPx8 oraz radiator Super Silent Ball Copper/Miedź TC. zestaw moze nie jest z pulki highend ale zobaczymy poniewasz zestaw ten jest stosunkowo w niskich kosztach (plyta Gł) 365 zł stwierdzilem ze stac mie na taki wydatek, test przeprowadze 06-08-2003r jesli kros juz podkrecal tego procja to prosil bym o dane napieć procka i mnorzniki,temp. procka i takie tam wszyskie :)wiem ze wersja 3000+ kreci sie na 2500Mhz dobry opis jest na http://www.pl.tomshardware.com/cpu/20030210/

odblokuje mnoznik wedluk wskazuwek tomshardware w tym artykule

jesli hcielibyscie jakies specjalne konfiguracje krecenia tego sprzetu

piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem  bartonika 2500+ do tego pamieci 2x256 333 i plyta glowną Gigabyte GA-7N400L, nForce2 Ultra AGPx8  oraz radiator  Super Silent Ball Copper/Miedź TC. zestaw moze nie jest z pulki highend   ale zobaczymy poniewasz zestaw ten jest stosunkowo w niskich kosztach  (plyta Gł) 365 zł  stwierdzilem ze stac mie na taki wydatek, test przeprowadze 06-08-2003r  jesli kros juz podkrecal tego procja to prosil bym o dane napieć procka i mnorzniki,temp. procka  i takie tam wszyskie :)wiem ze wersja 3000+ kreci sie na 2500Mhz dobry opis jest na http://www.pl.tomshardware.com/cpu/20030210/

odblokuje mnoznik wedluk wskazuwek  tomshardware w tym artykule

jesli hcielibyscie jakies specjalne konfiguracje krecenia tego sprzetu  

piszcie

Z tego co wiem - nie ma takiej potrzeby - mnożniki można swobodnie zmianiać jak w zwykłych TBredach ... ;) co do OC poczekajcie aż DUNCAN wstawi swoje 2500+ do lodówki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po malych ogledzinach na na sieci stwierdzilem ze troche bedzie slabe chlodzenie ( zwykly radiator "arctic cooling" poniewasz skladam juz sprzet na chlodzenie wodne to nie bede kupywal dobrego radiatora wiec sprzecik bede krecil u kolesia co ma cafejke inter. a w kafejce klimatyzacje poslurze sie wylotem powietrza z klimy i skieruje rure o sr. ok 10 cm bezposrednio na ten wlasnie radiator ( temp pow. wylotowego to jakies 3-5 ctopni) porzycze tesz pamieci 500 MHz

teraz napewno bedzie ciegawiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...jakie macie temp na nie kreconym 2500+??? a jakie po o/c ??

Zalezy ile krecony ? Przy vcore ponad 2v i 2500MHz to cos kolo 45 idle i 50 stres. A tak jak teraz lece 1.7V i 2200 to idle 39 stres 45. Z niekreconego temp nie znam, a w biosie grzebac mi sie nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...jakie macie temp na nie kreconym 2500+??? a jakie po o/c ??

Zalezy ile krecony ? Przy vcore ponad 2v i 2500MHz to cos kolo 45 idle i 50 stres. A tak jak teraz lece 1.7V i 2200 to idle 39 stres 45. Z niekreconego temp nie znam, a w biosie grzebac mi sie nie chce :)

to w takim razie mam po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e odczyty z biosa...bo ja mam aktualnie 52st C przy ustawieniu 200x10,5 i 1.7V ... skacze do 63st C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o mnie mowa, trzeba coś zarzucić :D

 

Dołączona grafika

 

Pracuję nad tym, aby był w 100% stabilny, ale chyba zasilacz wymięka :[

 

@Berkut, dzięki za tego moda do zasiłki, ale może spróbuję go wyminić/spylić i może jakiś lepszy by się znalazł (chyba nie łatwo będzie, kiedy u nas będzie PCPower&Cooling ;) ).

Może jednak jak zapodasz dokładne foty, jak wygląda twój po modzie to sie zabiorę :D

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak w podpisie, próbowałem też na 185x12,5 185x13 i bootowało i wchoziło do windy i samo restartowało, powodem jak mi sie wydaje jest zaslilacz po podkreceniu do 2250 (180x12,5) napiecia wynoszaw obciązeniu (zasilacz jakiś ADT350W - słyszał ktos o nim??)

12v=12,32

5v=4,92

3,3v=3,2

no i vcore zawyza troche

po ustawieniu na 12,5x 185 jeszcze gorzej, więc narazie ustawiłem domyslne ustawienia szkoda aby przy spaleniu zasiłki padło cos jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos doradzic w sprawie tych bartonów  

 

1. AXDA2500KV4D Z314887270050

2. AXDA2500KV4D Y860567280137

3. AXDA2500KV4D Y860567280138

 

 

który wybrać ?

Wszystkie maja dobrego batcha. Ja bym wzial pierwszego, choc co prawda "27", a nie "28". W szczegolnosci 2 ostatnie powinny byc takie same. Popatrz tez zeby proc mial jadro jednolitego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk

 

Procki z "Y" są lepsze.

Podaj jeszcze 2 linijki, tam jest tydzień produkcji.

Na zachodnich forach procki 0330 "Y", są uznawane za najlepsze.

Ale w przypadku Barton'ów to nadal jest duża ruletka !

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - 

 

poza tym jest nowa wersja bartków - właśnie testuje 30 szt.

 

jak na razie wszystkie na 2.15V idą Prime stable na 12.5x210  :lol:

 

AQZEA 0331 SPMW

zrób test SUPERPI i daj wynik + screen na zawody w superpi, to porównamy twoje 2610 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

prosil bym moze o pomoc mala mam bartonika o serii AQXEA i batcha 0002 a tygodnia produkcji niestety nie pamietam i na epoxie rda3+ z nforce ultra rev1.1 nie idzie stabilniej niz 2380 czeste zwiechy nie przechodzi prime z 3dmar2k01 wyrzuca i w ogole jakos tak nie stabilnie pracuje i nie wazne czy na napiecie 1.825 czy 1,7 to samo natomias 213 x 11 chodzi bez problemow nawet na napieciu 1.675 .

nie wiem jeszcze sam co wykombinowac aby wicisnac z niego 7 poty moze macie jakies pomysly bo powyzej 2450 nie wchodzi do windy i w ogole pokazuje błedy w ladowaniu systemu.

mam do kupienia takiego bartona AQZEA 0331 SPW A a batch 0369 czy warto w ogole sie przesiadac .

nie wiem sam juz co to m oze byc a dodam ze temp jest ok noie przekracza 48 stopni po podaniu napiecia 1,825 w stresie rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

batch goofno daje - nie raz udowodnione - tyle po przeszło poł roku siedzenia na forum powinienes wiedziec

 

wybór proca to loteria -mozesz miec najlepszą serię itd i słabe oc-nie ma reguły

tak f ogole to na forum jestem od 6 mies. (sic!) hmmm ale 15 dni ale ok nie wazne nie klocmy sie.

Prosilem o pomoc pomocy nie dostalem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

batch goofno daje - nie raz udowodnione - tyle po przeszło poł roku siedzenia na forum powinienes wiedziec

 

wybór proca to loteria -mozesz miec najlepszą serię itd i słabe oc-nie ma reguły

tak f ogole to na forum nie jestem od 6 mies. (sic!) hmmm ale 15 dni ale ok nie wazne nie klocmy sie.

Prosilem o pomoc pomocy nie dostalem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...jakie macie temp [...]

Mój Barton dał się zmusić do pracy przy 12 x 202 co daje jakies 2433 MHz (chociaż matematyka twierdzi, że 2424 ;) ) na napięciu 2.125 V. Grzeje się przy tym do ok. 45 idle, 52 stress (chłodzenie wodne). Co ciekawe przy ustawieniu Disabled przy FSB Spread Spectrum nie sposób uzyskać stabilności powyżej 2400 MHz. A powinno być raczej odwrotnie.

 

Pozdrowienia

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...