Skocz do zawartości
dayhaszu

BARTON 2500+ overclocking- kto wiecej :)

Rekomendowane odpowiedzi

biore dzizs do testow bartonika 2500+

axda2500dkv4d Y862607240063

AQZEA 0332MPMW

NIE WIEM JAK BEDZIE SIE TO KRECIC ALE OPISZE I NIE OMIESZKAM DODAC JAKOM MIALEM SERIE POPRZEDNIEGO

NAWIASEM MOWIC MIALEM ICH 4 W SKLEPIE KOLEJNE Z SERII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore dzizs do testow bartonika 2500+ 

axda2500dkv4d Y862607240063

AQZEA 0332MPMW

NIE WIEM JAK BEDZIE SIE TO KRECIC ALE OPISZE I NIE OMIESZKAM DODAC JAKOM MIALEM SERIE POPRZEDNIEGO

NAWIASEM MOWIC MIALEM ICH 4 W SKLEPIE KOLEJNE Z SERII

Tylko najpierw zmień zasilacz zaczym podkręcisz procka bo będziesz miał sporo części do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie dzis juz jestem po testach wstepnych......

mianowiecie kolega pewnie ma co do zasileczki na pewno racje bo 210 x 12,5 sie bootuje i pokazuje sie okno logowania do windozy ale juz aby sie zalogowac to nie daje rady..( nap 1.8)!

Natomiast na nap 1,75 wszystko stable i chodzi 12x202 ale z tym zasilaczem cios dziwnego sie dzieje bo na nap 1.75 to jest stabilne zasilanie jak skala czyli wszystko ok natomiast jesli jus podniaose 0.025 to zaczyna wariowac i skakac od 1,743 do 1,795 czyli to zasileczka wymieka bez dwuch zdan.

wrocmy teraz do temperaturki ..

na defultowych ustawieniach mam temp. 34-35 stopni wiec to jest ok a w stresie po ok 2h pracy (202x12/1,75 )temperaturka 49-50 stopni, wiem ze przydalo by sie mniej ale coz jak na proca chlodzonym powietrzem tom i tak nie najgorszy wynik!

Podsumowanie:

1. Proc jest zajebisty ( choc ostatni byl tez nie najgorszy ;)

2. Po przejsciu na wode na pewno wynik bylby lepszy ale poki co jest tylko powietrze.

3. wymiana zasilki powinna pomoc i skoczymy wyzej ( jutro bedziemy wiedzieli wiecej :))

i na koniec rada do uzytkownikow epoxow:

odpiac radiator z NB i usunac ta gume spod niego i wysmarowac to jakas dpbra pasta ( u mnie skok 100 hz) i chlodzic czym tam kto uwaza za sluszne bo warto ---> nizsze nap i stabilniejsza maszyna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I NIE OMIESZKAM DODAC JAKOM MIALEM SERIE POPRZEDNIEGO

a ten poprzedni to z jakiej byl serii i jak sie krecil?? czy wsrod bartonow tez istnieje jakas super seria do oc tak jak slawny 1700+ z 51 tygodnia 2002r.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wiekszosc bartonkow nie chodzi stabilnie pwoyzej 2,4 :(

 

Jesli masz fuksa moze uda ci sie trafic na jakis egzaemplarz kotry pojdzie na 2,5..

 

Ja u siebie narazie wyciagam jedynie 2,25 :( Zobaczymy, jak bedzie po zalozeniu WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja odblokowany,

 

P.S. jak sie nazywa program do mierzenia ciepła wydziaelanego przez procesor bo nie mogę znalesc???

radiate

 

Najlepiej wpisz to w wyszukiwarce i przy okazji znajdziesz kilka innych progsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj chcialo troszke wycisnac ze swojego bartona , juz nie zadowala mnie to 200*11 1,7V , i bylem raczej dobrej mysli , niestety zawiodlem sie i to strasznie :( procek za boga nie chcial wstan na 200*12 nawet na 1,825Vcore :( , zszedlem potem do 200*11,5 , i tu tez klapa napiecie 1,75 i co .... nic bootuje sie ale do windy nie wchodzi :( zalamka na maxa chyba bedzie trzeba zmienic proca na cos innego bez kitu zalamke mam potalna a mialo byc tak pieknie , nie podam wam dokladnych numerkow bo gdzies mi sie zapodziala katka na ktorej to mialem a narazie nie chce sie nzowu meczyc z zapinka aero :) ale pamietam ze jest to MPMW :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

dzisiaj chcialo troszke wycisnac ze swojego bartona , juz nie zadowala mnie to 200*11 1,7V , i bylem raczej dobrej mysli , niestety zawiodlem sie i to strasznie :( procek za boga nie chcial wstan na  200*12 nawet na  1,825Vcore :( , zszedlem potem do  200*11,5 , i tu tez klapa napiecie 1,75 i co .... nic bootuje sie ale do windy nie wchodzi :( zalamka na maxa chyba bedzie trzeba zmienic proca na cos innego  bez kitu zalamke mam potalna a mialo byc tak pieknie , nie podam wam dokladnych numerkow bo  gdzies mi sie zapodziala katka  na ktorej to mialem a narazie nie chce sie nzowu meczyc z zapinka aero :) ale pamietam ze jest to MPMW  :evil:  :evil:

NO to kupon! Z procami to jest loteria :( Szczerze wspolczuje koledze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam MSI KT4V i bartonka 2500+ z dobrej seri podkrecilem mnoznik do 12 i fsb do 181 wynik to 2178.04Mhz przy czym mam no name ramy 333Mhz i teraz dzialaja na 364Mhz :D jak narazie wszystko stabilnie 8)

a przy otwartej obudowie w stresie max 50 stopni i VOLCANO 11 puszczone na 3400 obotow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilkunastu dniach testof i wygzrewaniu proca jest tak:

2448 chodzi ok na AC i nap 1,9v w stresie 56 st. czylio nie jest zle ale

mialem w rekach kilka epoxow i coz dziwnego sie dzialo mianowicie na malo ktorym epox rda3+ + barton 2500+ i wszystko na defult nie chodzil za chinskiego boga prime u mnie z reszta tez w defulcie nie stoi bo po jakis 14 testach sie wywala.

wiec wszystko sprawdzam cpu stability a do tego zapuszczam 3dsmarka w i jak sie nie wywala to chyba wszystko ok.

mam nadzieje ze jak przejede na wode bedzie jeszcze jas 100-130 do gory.

Nie wiem ja u reszty bractwa to wyglada...

moze jakies refleksje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze sie podlacze do watku, mimo ze troche OT :wink: . chodzi o zmiane napiecia na bartku. kiedy podwysze chocby o 0,25V komp nie wstaje. nie wstaje jednak tylko za pierwszym razem, poniewaz po restarcie ustawienia sa zachowane i normalnie odpala sie winda. o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

dzisiaj chcialo troszke wycisnac ze swojego bartona , juz nie zadowala mnie to 200*11 1,7V , i bylem raczej dobrej mysli , niestety zawiodlem sie i to strasznie :( procek za boga nie chcial wstan na  200*12 nawet na  1,825Vcore :( , zszedlem potem do  200*11,5 , i tu tez klapa napiecie 1,75 i co .... nic bootuje sie ale do windy nie wchodzi :( zalamka na maxa chyba bedzie trzeba zmienic proca na cos innego  bez kitu zalamke mam potalna a mialo byc tak pieknie , nie podam wam dokladnych numerkow bo  gdzies mi sie zapodziala katka  na ktorej to mialem a narazie nie chce sie nzowu meczyc z zapinka aero :) ale pamietam ze jest to MPMW  :evil:  :evil:

mam podobny problem. na biosowym 1,825v nie idzie nawet na 200x11,5 :cry: . wchodzi co prawda do windy, ale wykrzacza sie juz na pierwszym tescie w prime. w 3dmarku jest to samo. dokladnego symbolu bartka nie pamietam, ale napewno jest to AQXEA. a mialo byc tak pieknie... @3200 smiga nawet na biosowym 1,625v... moze trzeba cos wylaczyc/wlaczyc w biosie? pomozcie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...