Skocz do zawartości
helios128

monitor + 2x laptop + PC

Rekomendowane odpowiedzi

W pracy jestem zmuszony korzystać w 2 laptopów (każdy ma stację dokującą )i dodatkowo z desktopa. Przepinanie stacji dokujących , monitora, klawiatury myszki   jest upierdliwe. 

Wiem że są monitory z kvm lub samodzielne kvm. Może mi ktoś podpowie jaki monitor kupić lub jakieś inne sensowne rozwiązanie alby raz podpiąć wszystko do jednego monitora, żeby wygodne było używanie tego zestawu. Najlepiej by było mieć obraz na raz z obu lapków lub jednego lapka i pc  Myślałem o:

1) Monitor ultra szeroki z możliwością wyświetlania obrazu z 2 lapków na raz - ale nie wiem co z klawiaturą i myszką (jak przełączać). Natomiast obraz z PC - po zmianie w monitorze wejścia z hdmi 1 na np hdmi 2. Jest lepiej ale nadal mało wygodnie.

2) Monitor z kvm  (nie wiem czy są monitory z kvm na 3 urządzenia )

3) niezależny kvm na 3 wejścia - do niego podpięty monitor, klawiatura, mysz, dwie stacje dokujące i PC

4) a może jest coś wygodniejszego ? 

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego sytemu korzystasz na laptopach i PC?

Ad1. Po tym, co piszesz, jeden laptop byłby podpięty cały czas, natomiast chciałbyś się przełączać z obrazem w trybie picture by picture pomiędzy drugim laptopem oraz PC?

Ad2. Nie spotkałem się, ale nigdy też specjalnie nie próbowałem takich szukać.

Jeżeli korzystasz z windowsów, to sprawdź czy sprawdzi Ci się soft Mouse Without Borders od MS - do używania myszki i klawiatury na wielu komputerach, znajdujących się w jednej sieci (bez przełączania się pomiędzy urządzeniami, przy czym główny komputer, do którego jest wpięta mysz i klawiatura, musi być oczywiście uruchomiony). 

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...