Jump to content
nosal

Ekosystem apple

Recommended Posts

Czy są tutaj osoby które miały styczność zarówno z tym Androidowym/Microsofowym (Szczególnie tym od Samsunga) jak i tym od Apple? Lub czy ktoś mógłby odpowiedzieć na pytanie: Co ma Ekosystem Apple, czego nie ma taki ekosystem Galaxy jako przykład.  Chodzi o konkretne funkcje bez których nie moglibyście żyć na innych urządzeniach

Miałem styczność z tym i z tym i osobiście najbardziej cenie płynność działania urządzeń od Apple, każdy Windows jakiego miałem po pewnym czasie się zacinał zarówno jak i każdy Android, dopiero miesiąc temu przesiadłem się z iPhone'a 7 Plus na nowszy model ( zdecydowałem się na flagowca https://ispot.pl/iphone-14-plus ) i to nie dlatego, że się zawieszał i nie dało się go używać, bo ciągle działał dobrze czego nie powiedziałbym o telefonie z Androidem z tamtych lat.
Chociaż wiadomo, ze opinie są różne, na pewno znajdą się fani androida.

Edited by zeroman

Zaleta japka jest zintegrowanie wszystkich urzadzen. I to wszystko dziala od przyslowiowego strzala. Przesylanie danych miedzy urzadzeiami to bajka. Przyklad, bedac na lotnisku rozladowal sie telefon, Macbook przejmuje funkcje wysylania wiadomosci jak i videorozmow. Wszystkie aplikacje od apple i uslugi dzialaja zsynchronizowane na kazdym urzadzeniu. Siec Wifi zapisana jednym urzadzeniu dziala automatycznie na innych, 

Korzystałem 10 lat z systemu Android + Windows (PC) i przesiadłem się jako turbo hejter (w ramach eksperymentu) na Apple. Efekt? Nie wrócę już do poprzedniego setupu. Połączenie urządzeń i możliwość przesyłania plików przez AirDrop to Game Changer w mojej pracy. Mam aktualnie MacBook Air + iPhone 12 mini + iPhone 13 mini - urządzenia działają jako jedna całość, pliki przesyłam w kilka sekund (nawet wideo) i jest to tak zintegrowane, że bez problemu SMS piszę z kompa, a jak zapomnę telefonu, to na drugim mam wszystkie dane. Teraz tylko czekam, żeby przesiąść się na nowego kompa z M1 Ultra, bo jeśli chodzi o moc roboczą to jest naprawdę dobrze. No i jak w EU będzie wymagany jeden standard ładowarek to będzie super, bo teraz mam USB C w Macu i Lightning w iPhonach