Skocz do zawartości
Gość

Pierwszy Komputer 9k + Monitor 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chwiałbym złożyć nowy Komputer w budżecie 9000 zł
Zależy mi aby grać w wszytkę gry na ustawieniach wysokich z rozdzielczością monitora 2560×1440  planuje dać za niego maxymalnie 3000 zł (Monitor nie wybrany ale musi posiadać IPS / 2k / HDR / 27 cali / 144hz) (Jeżeli polecany przez was Monitor będzie kosztował poniżej Limitu to Kasę dorzucam do Komputera) 

Wymagania : Windows 11 box / Komputer pod Modernizacje 
Prośba Obudowa (biały brązowy kolor)

Posiadam tylko : Myszkę i Klawiaturę

Dziękuje za pomoc

Edytowane przez AnonPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

zakup komputera to powinna być przemyślana decyzja, oraz dobrze jest jak osoba wie na co wyda swoje pieniądze, czyli trzeba się samemu troche "wgryźć" w temat, i rozważyć kilka kwestii, czy teraz kupić np. "słabszy" procesor ale wydajniejszą kartę graficzna, to samo tyczy się podstawy komputera pod modernizacje czyli zakup płyt głównej czy iść w DDR4 lub wydać sporo więcej mamony na DDR5 a ceny sprzętu są jakie są,  obudowy to nie chce mi się szukać aby była w kolorze brązowym XD , a co do wyboru monitora pod własne potrzeby to wpisz na YT , morele monitor , wyskoczy taki youtuber Stilgar     

to jest tylko propozycja , a nie ze zaraz trzeba kupić.  10.tys na zestaw +2 tys. na monitor

Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K)

Płyta główna Asus TUF GAMING Z690-PLUS D4

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (KF436C18BBK2/32)

Chłodzenie CPU ENDORFY Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/500G) pod system

Dysk SSD Kingston KC3000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G) pod gry

Obudowa Genesis Irid 300 (NPC-1132)

Zasilacz MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0)

Karta graficzna Power Color Radeon 6800 XT Red Devil 16GB GDDR6 (AXRX 6800XT 16GBD6-3DHE/OC)

System operacyjny Microsoft Windows 11 Home PL 64 bit BOX (HAJ-00116)

Monitor LG UltraGear 27GP850-B

 

  

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AnonPL napisał:

Dobrze? https://www.x-kom.pl/lista/5475kdhnz
Decyzja jest przemyślana od prawie 3 lat zbierane były fundusze. Czyli wszystkie gry będę mieć + system zainstalowane na 1 dysku a nie powinno być tych dysków więcej?

pewnie ze dobrym rozwiązaniem jest 1 dysk pod system , np. 500/512GB lub w zależności od potrzeb 1TB , i drugi extra pod gry w zależności od posiadanego budżetu 1/2TB , obecnie gry ważą coraz wincyj ...  już teraz jedna gra i 150-170GB na dysku mniej XD

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AnonPL napisał:

Czyli wszystkie gry będę mieć + system zainstalowane na 1 dysku a nie powinno być tych dysków więcej?

Więcej niż jeden dysk nie trzeba, ale 1TB może być ciasno, przy dzisiejszych grach, które potrafią mieć okolice 100GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie można spokojnie poszukać jednego małego dysku nvme na system i jakiegoś cruciala mx500  1TB sata jako drugi, ostatnio staniały a można wyrwać po promocjach za fajne pieniążki.

Zamiast tego 13600k można kupić 150zł tańszego 13600KF : Klik

No i szukać po różnych sklepach, morele czy x scam kroją równo a czytając ostatnie posty na labie czy pepper to morele należy omijać szerokim łukiem.

 

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym 6700XT w rozdzielczości 2k to raczej sobie nie pohasasz. Nie schodziłbym tutaj poniżej RTX3080.

Wiem, że drogi ale jak zbierałeś dość długo i nie chcesz sie wkurzać w nowych grach, ze masz 45fps, a o RT możesz pomarzyć to jednak bym wziął lepsza kartę graficzna, kosztem innych rzeczy. np CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AnonPL napisał:

Dobrze? https://www.x-kom.pl/lista/5475kdhnz
Decyzja jest przemyślana od prawie 3 lat zbierane były fundusze. Czyli wszystkie gry będę mieć + system zainstalowane na 1 dysku a nie powinno być tych dysków więcej?

Niedobrze. Przy takim budżecie warto kupić lepsze GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cochin napisał:

No z tym 6700XT w rozdzielczości 2k to raczej sobie nie pohasasz. Nie schodziłbym tutaj poniżej RTX3080.

Wiem, że drogi ale jak zbierałeś dość długo i nie chcesz sie wkurzać w nowych grach, ze masz 45fps, a o RT możesz pomarzyć to jednak bym wziął lepsza kartę graficzna, kosztem innych rzeczy. np CPU.

Nie każdy lata po mapie szukając kałuży by szukać odbić promieni A 6700xt spokojnie wystarczy do 2K.

Widzę, że już zmienia się narracja wraz z wejściem nowej generacji, 3060Ti była wystarczająca do 2K a tu już nagle trzeba 3080....za rok 6700xt pewno wystarczy do tetrisa...

12 minut temu, Chloru napisał:

Niedobrze. Przy takim budżecie warto kupić lepsze GPU. 

No to jedziesz z zestawieniem, 3500 na samą kartę, zostaje 2500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, B@nita napisał:

No to jedziesz z zestawieniem, 3500 na samą kartę, zostaje 2500...

Mamy 9k na komputer. Kartę RTX 3070 można kupić za ~3k. Proponuję lekcje czytania ze zrozumieniem oraz korepetycje z dodawania i odejmowania (może być do 10, na palcach). 

Edytowane przez Chloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko to mówie z własnego doświadczenia. Mam RTX3070 i monitor 2k 144Hz i o tych 144 fpsach to moge pomarzyć. Wiem, że mam tez o wiele slabszy procek ale i tak uważam że przy tej rozdzielczosci lepiej zainwestowac w grafike.

Kupujący wydaje 9k i skoro sie pyta na forum co brac to znaczy, ze nie jest ekspertem i taki i5-13600k za 1700zł nie jest mu potrzebny i może wziać CPU i płyte bez opcji podkrecania, co obniży koszt platformy o 1000zł i budżet wsystarczy na takie RTX 3080, który da mu o wiele wiecej namacalnych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chloru napisał:

Mamy 9k na komputer. Kartę RTX 3070 można kupić za ~3k. Proponuję lekcje czytania ze zrozumieniem oraz korepetycje z dodawania i odejmowania (może być do 10, na palcach). 

Cytat

Witam chwiałbym złożyć nowy Komputer w budżecie 9000 zł

Zrozumiałem to jako całość, przykładowy zestaw proponowany tu przez autora też opiewał no kwotę 7 z groszami wraz z systemem, po prostu nie doprecyzował.  Więc daruj sobie takie pouczanie bo słabe to jest.

No ale nick sporo wyjaśnia...😁

4 godziny temu, cochin napisał:

Ja tylko to mówie z własnego doświadczenia. Mam RTX3070 i monitor 2k 144Hz i o tych 144 fpsach to moge pomarzyć. Wiem, że mam tez o wiele slabszy procek ale i tak uważam że przy tej rozdzielczosci lepiej zainwestowac w grafike.

Płynna gra jest przy 60fps, nie popadajmy w paranoje, że dzisiaj wymagane jest 144fps....przy sieciowych jak warzone ok.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostka Centralna 9 tyś (9000zł) + Monitor 3k (3000 zł) = Budżet 12k (12000 tyś) 

Przykład : Komputer 10500 + Monitor 1500 = budżet 12 000



 

20 godzin temu, AnonPL napisał(a):

Zależy mi aby grać w wszytkę gry na ustawieniach wysokich z rozdzielczością monitora 2560×1440  planuje dać za niego maxymalnie 3000 zł (Monitor nie wybrany ale musi posiadać IPS / 2k / HDR / 27 cali / 144hz) (Jeżeli polecany przez was Monitor będzie kosztował poniżej Limitu to Kasę dorzucam do Komputera) 

Wymagania : Windows 11 box / Komputer pod Modernizacje 
Prośba Obudowa (biały brązowy kolor)

Koszt zakupu Jednostki Centralnej z Monitorem to = budżet 12 000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B@nita napisał:

po prostu nie doprecyzował.  Więc daruj sobie takie pouczanie bo słabe to jest.

Dlatego wrzucił linka z kompletem za ~11,5kPLN. Faktycznie nie doprecyzował. To się nazywa atrybucja zewnętrzna. A pouczanie zacząłeś Ty wymyślając kartę grafiki za 3,5kPLN. 

 

Godzinę temu, B@nita napisał:

No ale nick sporo wyjaśnia...😁

Skoro nie można ad rem to trzeba ad personam. Cecha szczególna gówniażerii i wojowników klawiatury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...