Skocz do zawartości
supa

[2-3k] Upgrade PC pod CoD Warzone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje pomocy dot. upgrade'u mojego peceta. 

 

Obecny PC:

Karta Graficzna: Nvidia Geforce GTX 1050Ti 4GB
Procesor: AMD Ryzen 1700 8 Core 3650 MHz
Płyta główna: Asus Prime X370-PRO
Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 650W
Pamięć: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

Na czym mi zależy?: Zależy mi na tym, aby pograć sobie w CoDa MW2 / Warzone na normalnych FPSach, normalnych ustawieniach i żeby było płynnie bez dropów fps, a nie jak teraz gdzie wszystko na low i mam spadki do 40 FPS - średnio mam 70-90 FPS

Nie chciałbym robić wielkiego upgrade'u peceta tylko chciałbym wymienić to co minimalnie trzeba i warto - np. jeżeli wystarczy lepsza grafika za 2 tysiące to niech będzie tylko grafika niż grafika, procek i inne rzeczy - nie chce za dużo kasy wyrzucać na gierki

Budżet? 2-3 tysiące maks na wszystko (nie jest on sztywny aż tak) - im mniej tym lepiej jeżeli jest możliwość

Nie wiem co najlepsze pod coda oraz czy obecny procesor jest jeszcze ok w moim kompie. Pytanie też czy przy mocniejszej grafice poradzi sobie zasilacz i czy płyta będzie ok

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ssie równo cpu, nie wiem czy ten twój będzie wystarczający. Na początek warto kupić jakiegoś rx 6600xt lub rtx 3060, 3060Ti i posprawdzać jak to będzie wyglądało. Masz 14 dni na zwrot jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Setnik napisał(a):

Aktualizacja biosu i nie trzeba zmieniać mobo.

To proszę napisz mi, dlaczego po zmianie procka z 2600 na 5700x, oraz GPU z rtx2060 6gb na radeon 6700xt 12gb FPSy wzrosły tylko o średnio 20 klatek?.

Mam płytę bazooka V2. Czy ona jest wąskim gardłem?

W grze mam teraz średnio 100 fps, na średnich ustawieniach.

Oglądając połączenie 5700x i radeona 6700xt na filmach u innych, śmiem twierdzić, że coś hamuje. Oni na ultra jadą grubo ponad 140 fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to do mnie pytanie jest poprawne, ale postaram się odpowiedzieć pewnie przez kręconą pamięć i włączone RBAR.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Setnik napisał(a):

Nie wiem, czy to do mnie pytanie jest poprawne, ale postaram się odpowiedzieć pewnie przez kręconą pamięć i włączone RBAR.

Niestety nie zajmuję się tym, ponieważ mam małe doświadczenie. Jedyne co zrobiłem to zmieniłem profil xmp na wartość pamięci , którą posiadam. Co to jest RBAR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, supa napisał:

Warto dopłacać do RTX 3060 Ti?

W porównaniu do 3060 warto, jeśli znajdziesz w okolicach 2tys. RTX 3060 to kastrat robiony pod górników, karta o wydajności 2060s, kompletnie nieopłacalna w tych pieniążkach które sobie za nią wołają. Warzone lepiej wypada też na kartach AMD np.6700xt które można kupić za 2100 Klik a i poniżej 2 tyś. były wrzutki na pepper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, aktulizacja Biosu 

zakup procka 

AMD Ryzen 7 5700X za 979zł

MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12GB GDDR6 

1 999,00 zł

 

Mieści się w twoim budżecie akurat a komputer dostanie nowe życie, procesor i karta na najbliższe 6-7 lat pozwoli ci grać w tytuły które są obecnie na bardzo wysokich ustawieniach 60+ fps a często. Dodatkowo można pomyśleć o podkręceniu ramu bo ten procesor obsługuje spokojnie ram 3733Mhz   względem 3200Mhz to jakieś 10% wydajności w grach .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pewnie zdecyduje się na zakup 

AMD Ryzen 7 5700X  + MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12GB GDDR6 

Ludzie mówią, że chłodzenie niezbyt dobre, a karta dosyc głośna i gorąca - ktoś coś może o tym powiedzieć?

https://www.reddit.com/r/AMDHelp/comments/twed45/amd_radeon_rx_6700_xt_fans_loud_at_any_speed/

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Setnik napisał:

Szukałbym XFX, SAPPHIRE, PowerColor, Asus.

Sądzę, że karty tych producentów, też mogą występować w wersji głośniejszej (te tańsze, np. ASUS DUAL), jak i cichszej (te droższe, np.  MSI Gaming, czy ASUS ROG STRIX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chciałbym wydać 2000 tyś czy więcej żeby potem siedzieć przy kompie pół dnia i irytować się na hałas dobiegajacy z grafy 😄 Więc chciałbym kupić coś bez "wad" cichego w miarę jak mój obecny GTX 1050Ti - jest coś pewnego czy to raczej loteria?

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, supa napisał(a):

Raczej nie chciałbym wydać 2000 tyś czy więcej żeby potem siedzieć przy kompie pół dnia i irytować się na hałas dobiegajacy z grafy 😄 Więc chciałbym kupić coś bez "wad" cichego w miarę jak mój obecny GTX 1050Ti - jest coś pewnego czy to raczej loteria?

Mam u Syna PowerColor  6700xt. Ciągle gra w Warzone 2.0. Jest cicho i nie gorąco. Jedzie też na procku 5700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DonGemolo napisał:

Mam u Syna PowerColor  6700xt. Ciągle gra w Warzone 2.0. Jest cicho i nie gorąco.

Jak wyżej pisałem takie info nic nie mówi, bo PowerColor ma kilka wersji "6700XT" i z całą pewnością różnią się hałasem/temperaturami:

https://www.powercolor.com/products-result?keyword=6700+XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12GB GDDR6 jest głośny i to nie podlega dyskusji, wiedziałem to. Poleciłem ci ją mimo wszystko ponieważ jej cena jest rewelacyjna, a problem z hałasem da się manualnie rozwiązać , obniżasz max. wartość wentylatorów o 200 RPM i/lub przeprowadzasz nieznaczny undervolting napięcia karta ma fabrycznie podniesione zegary względem bazowego referenta, ale możesz sterować sam taktowaniem i manipulować nim, na wydajności i tak dużo nie stracisz max 2-3%. Brałbym mimo wszystko tą kartę  6700XT chyba że jesteś w stanie nadciągnąć budżet lekko do mocniejszej wersji ... na X-komie jest tylko PowerColor Radeon RX 6700 XT Fighter który ma bardzo podobne chłodzenie co wspomniany MSI w kwestii wydajności więc dopłata do niego nie ma większego sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomas1999PL napisał(a):

Powiem tak, MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12GB GDDR6 jest głośny i to nie podlega dyskusji, wiedziałem to. Poleciłem ci ją mimo wszystko ponieważ jej cena jest rewelacyjna, a problem z hałasem da się manualnie rozwiązać , obniżasz max. wartość wentylatorów o 200 RPM i/lub przeprowadzasz nieznaczny undervolting napięcia karta ma fabrycznie podniesione zegary względem bazowego referenta, ale możesz sterować sam taktowaniem i manipulować nim, na wydajności i tak dużo nie stracisz max 2-3%. Brałbym mimo wszystko tą kartę  6700XT chyba że jesteś w stanie nadciągnąć budżet lekko do mocniejszej wersji ... na X-komie jest tylko PowerColor Radeon RX 6700 XT Fighter który ma bardzo podobne chłodzenie co wspomniany MSI w kwestii wydajności więc dopłata do niego nie ma większego sensu. 

Nadciągnąć lekko budżet tzn. ile? I do jakiej karty? Do 500zł mogę dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem oferty w x-komie morele i Komputroniku (konstukcje 3 wentylatorowe to +900zł dopłaty)  i powiem ci nie ma sensu jednak, sam mam  PowerColor Radeon RX 6700 XT Red Devil OC 12GB GDDR6 dałem w lipcu 2700zł, karta jest bezgłośna przez 80% czasu nawet wentyle się nie kręcą albo bardzo powoli jak już dłuższy czas gram, zegar cały czas wysoki i na OC bios karty ustawiony. Temperatury latają MAX do 72 stopni. Mimo wszystko śmiało bierz tego MSI w tej cenie to i tak świetny deal jak za kartę tej klas. Modele niżej (RX 6600XT, RTX 3060) to dużo dużo niższa wydajność z koleji w drugą stronę trzeba więcej dopłacić sporo do lepszych modeli a i zasilacz na styk by był . 

 

Także ponawiam propozycje: 

AMD Ryzen 7 5700X za 979zł

MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12GB GDDR6 - 1 999,00 zł

 

i będziesz zadowolony , a co do db tak jak pisałem pobawisz się w sterach grafy lub krzywą wentylatorów i się wyklepie tak że będzie cicha, w razie co mogę pomóc tutaj w wątku  lub na priv przy ustawieniach gdybyś na taki zabieg się zdecydował.

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten mech to najgorszy paździerz...Dlaczego koncentrujesz się na tych najdroższych sklepach z wątpliwą obsługą?

ME,MM, RTV Euro czy Amazon, tam warto szukać.

Tu masz lepszą wersję za niewiele więcej a była tansza:Klik

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomas1999PL napisał(a):

Jestem w pracy dlatego nie miałem czasu przeglądać wszystkich ofert, natomiast ta karta co B@nita pod linkował to strzał w 10. Śmiało bierz.

Okej tylko teraz tak:

Płyta: Rodzaj złącza PCIe 4.0 x16 -> moja płyta ma chyba tylko PCIe 3.0 jeżeli dobrze czytam i czy to nie spowoduje, że będzie gorszy performance karty?

Zasilacz ma niby moc 650W a dla karty graf. rekomendowana moc zasilacza to 650W -> czy tu zaraz coś się nie wywali jak zmienie jeszcze procka na mocniejszego? Zasilacz wytrzyma?

Żeby zaraz się nie okazało, że jeszcze trzeba płytę i zasilacz wymieniać 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten i kolejny post z sąsiedniego i podobnego tematu - https://forum.purepc.pl/topic/399211-zmiana-podzespołów/?do=findComment&comment=4148975 - znajdziesz tam kilka porównań dla 6700XT na PCIe 3.0 vs PCIe 4.0. IMHO nie ma potrzeby zmieniać płyty głównej z uwagi na tę kartę.

PSU powinno ogarnąć.

Edytowane przez brachol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał(a):

Zerknij na ten i kolejny post z sąsiedniego i podobnego tematu - https://forum.purepc.pl/topic/399211-zmiana-podzespołów/?do=findComment&comment=4148975 - znajdziesz tam kilka porównań dla 6700XT na PCIe 3.0 vs PCIe 4.0. IMHO nie ma potrzeby zmieniać płyty głównej z uwagi na tę kartę.

PSU powinno ogarnąć.

Masz rację, nie ma sensu zmieniać płyty patrząc po testach, dzięki

@brachol czy jak teraz kupie np. tylko karte i zamontuje na płycie bez wymiany procka to poczuje już wzrost fpsów i czy ten procek przez krótki czas pociągnie z tą kartą?? 

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to mam już karte i odłączyłem komputer żeby sprawdzić co dokładnie potrzebuje i czy mam kabel i jak podłączyłem go z powrotem (w środku nic nie ruszałem) to okazało się, ze monitory nie chcą się włączyć i jakby nie było pełnego zasilania?
 

Klawiatura zawsze przy włączeniu komputera zaczyna się świecić, a teraz nic - komputer niby się włącza, widać ledy ze środka i chodzą wentylatory, ale na monitorach jest brak sygnału - podłączyłem dla testu telewizor i również nic

ktos coś może wie o co chodzi? 
 

wyjecie baterii z płyty głównej i włożenie nic nie dalo. Docisnalem każdy element na płycie - nadal nic. odłączyłem wszystko od kompa i zostawiłem tylko zasilanie i kabel od monitora - również nic 

monitory są sprawne - podłączyłem do laptopa i działają

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...