Skocz do zawartości
supa

[2-3k] Upgrade PC pod CoD Warzone

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, @Mr.T..., coś poszło nie tak podczas aktualizacji, teraz trzeba chłopu spróbować pomóc. Nie bardzo też rozumiem, dlaczego wcześniej zasugerowałeś "video card memory issue". Znalazłeś gdzieś takie info?

Zgodnie z tym, co przytoczył @supa oraz wg pomocy techniczej ASUSa a także instrukcji do płyty głównej X370-PRO, 1 długie i 2 krótkie piknięcia oznaczają problem z pamięciami RAM - płyta ich nie wykrywa. Albo są źle osadzone, albo są wadliwe/uszkodzone. Natomiast 1 długie i 3 krótkie piknięcia wskazują na problem z kartą graficzną. W internecie potwierdzają to też inne wątki z podobnym problemem na płytach ASUSa - np. tu i tu. W drugim wątku autor też niby znalazł info, że mogą to być albo pamięci, albo grafika - ciekawe. Może kiedyś ASUS faktycznie tak sygnalizował problem z grafiką? Mniejsza o to.

@Mr.T..., wracając jeszcze do aktualizacji biosa. Znalazłem jak to powinno wyglądać u ASUSa - https://youtu.be/scK8AP8ZACc?t=300 - w trakcie aktualizacji nie powinien nastąpić restart komputera, czy też nie powinien się samoczynnie wyłączyć. Zgodnie z tym, co mówi gostek i co jest przedstawione w filmie, aktualizacja powinna dojść do 100% po czym zakończyć się komunikatem o pozytywnym zakończeniu procesu. Dopiero po zatwierdzeniu tego komunikatu powinien nastąpić restart komputera.

Idąc dalej. Z tego co zrozumiałem, czytając/oglądając o CrashFree BIOS 3, to w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak w trakcie aktualizacji biosa, komputer powinien mimo wszystko odpalić, a na ekranie powinien pojawić się komunikat "WARNING! Bios recovery mode has been detected" - https://youtu.be/xb6FbJwVg8Y. U supy oczywiście tego nie ma, a piknięcia z głośniczka sugerują póki co pamięci RAM jako winowajcę i w tej chwili na tym bym się skupił. Cofając się nieco w tym wątku, to supa miał już podobny problem po zmianie grafiki na radeona. Wspomniał, że przeczyszczenie pamięci pomogło. Może faktycznie coś z nimi nie tak?

@supa, włóż procka (starego ryzena 1700), załóż chłodzenie (albo wcześniej podłącz tylko wentylator, żeby palcem sprawdzić czy czapa procesora się nagrzewa po włączeniu komputera, jak zasugerował już Mr.T...), podłącz kartę graficzną (dałbym starą) i nie podłączaj żadnych dysków, napędów itp. (ma być na golasa, znowu zgodnie z sugestią Mr.T...). Przedmuchaj gniazda RAM, przeczyść styki pamięci. Wrzuć jedną kość RAM do slotu DIMM_A2 (tak sugeruje instrukcja - sekcja 1.1.4). Jeżeli nie odpali, wyjmij tę kość i sprawdź z drugą. Jeżeli znowu miałoby nie odpalić, to poprosiłbym znajomego, który zechciałby pożyczyć działającą kość RAM i sprawdził ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, brachol napisał:

Znalazłeś gdzieś takie info?

bios AMI UEFI , chyba za Asus dla swoich płyt głównych zmienił pod siebie system kodów dźwiękowych

posiadam płytę główna od Asausa, jak za pierwszym razem robiłem do niej aktualizacje biosu, to nie była tylko aktualizacja biosu ,po kolei wyświetlane było info co jest aktualizowane , było ile restartów, ileś wyłączeń zasilania po czym płyta sama  startowała i to po dłuższej chwili, cała operacja trwała ponad 20 minut. ( wcześniej nigdy nie widziałem takiego systemu aktualizacji biosu w płytach głównych ) ale pozwoliłem aby procedura sama dobiegła końca , następne aktualizacje łącznie z ostatnia z grudnia przebiegały już w bardziej tradycyjny sposób. 

o właśnie sprawdziłem do mojej wyszedł nowy bios 

1. Improve system stability

2. Improve compatibility with NVIDIA RTX40 series cards             

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

ale patrząc jak chłopaki się angażują, a tu cały czas Twojej strony nie na odpowiedniej reakcji , to na wstępie mógł byś zmienić pierwsza literę w swoim niku z S na D będzie bardziej do Ciebie pasować, najlepiej było by wsiąść wagę i z jednej strony kłaść głupotę z drugiej lenistwo

Ale co Ty w ogóle za bzdury gadasz chłopcze. Lenistwo? Gdyby tak było to oddałbym kompa od razu do serwisu i nie podejmowałby się prób naprawienia wtf

 

20 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

bo wychodzisz z założenia ze można pomijać albo skracać procedury przy obsłudze , czy analizie problemów z PC , bo ja mam muchy w nosie i PC będzie działał po mojemu , ... czyli obecnie jak działa ?

Nie znam się na sprzęcie, nie wiem jakie są procedury wiec co Ty pleciesz w ogóle? Wiec to chyba normalne, ze próbować nie robie tego jak należy lol

 

20 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

to tylko i wyłącznie Twoja wina nikogo innego, czyli nauka przez portfel np.(koszt programowania kości biosu oby tylko)

Czy ja gdziekolwiek napisałem, ze to jest kogoś innego wina? Przecież doskonale wiem, ze to moja wina bo ja dotykałem podzespołów, proszę Cię… 

20 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

nie przez gniazda od pamięci, WTF co za myślenie ... ,tylko podpina się "łapki" bezpośrednio do kości biosu i jej wyprowadzeń.

Dobrze, ze się znasz 🙂 

 

 

 

17 godzin temu, brachol napisał(a):

włóż procka (starego ryzena 1700), załóż chłodzenie (albo wcześniej podłącz tylko wentylator, żeby palcem sprawdzić czy czapa procesora się nagrzewa po włączeniu komputera, jak zasugerował już Mr.T...), podłącz kartę graficzną (dałbym starą) i nie podłączaj żadnych dysków, napędów itp. (ma być na golasa, znowu zgodnie z sugestią Mr.T...). Przedmuchaj gniazda RAM, przeczyść styki pamięci. Wrzuć jedną kość RAM do slotu DIMM_A2 (tak sugeruje instrukcja - sekcja 1.1.4). Jeżeli nie odpali, wyjmij tę kość i sprawdź z drugą. Jeżeli znowu miałoby nie odpalić, to poprosiłbym znajomego, który zechciałby pożyczyć działającą kość RAM i sprawdził ponownie.

@brachol wlaczajac listwę zobaczyłem, ze płyta główna się w ogóle nie swieci - brak zasilania. Chciałem włączyć komputer i to potwierdzić i PC w ogóle nie startuje, wiec wychodzi na to, ze padł totalnie zasilacz lub płyta główna? W poniedziałek zanoszę cały PC do serwisu i zobaczymy o co chodzi bo tu już cuda na kiju się dzieją zaczynajac od tych ramow

jakis czas temu grając w gierki np. W coda komputer wyłączał się w losowych momentach. Rzadko bo rzadko, ale takie coś się robilo

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał(a):

@supa z ciekawości, bo już trochę czasu minęło - udało się coś ustalić?

@brachol komputer nadal w serwisie. Ostatnio do mnie dzwonili i chcieli nowszy procek bo nadal był brak sygnału(a nie mieli swojego, który by pasował). Ale mówili, ze udało im się przywrócić zasilanie na płycie. Wyczyścili slot od karty graficznej i płyta przestała wydawać już dźwięki co dziwne bo jak wkładałem do innego slotu to było to samo. 
 

dzisiaj dzwoniłem do nich i mieli oddzwonić bo akurat siadali niby do mojego PC, ale się nie odezwali, wiec pewnie jutro będę wiedział więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, supa napisał(a):

@brachol komputer nadal w serwisie. Ostatnio do mnie dzwonili i chcieli nowszy procek bo nadal był brak sygnału(a nie mieli swojego, który by pasował). Ale mówili, ze udało im się przywrócić zasilanie na płycie. Wyczyścili slot od karty graficznej i płyta przestała wydawać już dźwięki co dziwne bo jak wkładałem do innego slotu to było to samo. 
 

dzisiaj dzwoniłem do nich i mieli oddzwonić bo akurat siadali niby do mojego PC, ale się nie odezwali, wiec pewnie jutro będę wiedział więcej

@brachol niby udało im się dzisiaj włączyć komputer i był obraz normalnie, ale po wyłączeniu i włączeniu znowu maja problem i nie ma sygnału xD Gość coś gadał o zimnych lutach na płycie głównej i o paście w sockecie, ze może to być problemem i będzie coś kombinować z płyta jeszcze. Tylko dziwne, ze ja miałem to samo kiedyś i wystarczyło ramy wyciągnąć i włożyć 

 

bios faktycznie był uwalony i zaprogramowali od nowa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brachol jednak płyta główna do wymiany. Testowali, wczoraj niby dobrze chodził, a dzisiaj już znowu brak sygnału. Jaka plyte najlepiej kupić do mojego zestawu już pod ten nowy proc i kartę graficzna? Nie chce jakiejś super płyty, cena/jakość najlepiej czy może taka sama? A może jest lepsza w tej kwocie? Chciałbym wydać jak najmniej, ale max to 800zl jeśli jest sens

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-asus-rog-strix-b550-a-gaming?gclid=CjwKCAiAoL6eBhA3EiwAXDom5rQpI7-bY1vKvCSW6oyernuTeYRCLQtly_y1K-ARszdvkQJh9UIfjhoCkAYQAvD_BwE

lub 

https://www.x-kom.pl/p/605744-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b550-aorus-elite-v2.html

- może takie coś? Czy nie ma sensu? 

Edytowane przez supa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż, szkoda - jak mus to mus.

Obie są spoko. Jeżeli Asus nie ma niczego takiego, na czym by Ci miało specjalnie zależeć, to możesz wziąć Gigabyte'a i nieco przyoszczędzić. W MediaExpert też go mają, nawet kilka dyszek taniej niż w x-komie - https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-gigabyte-b550-aorus-elite-v2. Przy okazji we ME masz dodatkowo rabat -50 zł za wydane >500 zł.

Nie wiem czy jest sens próbować schodzić niżej. Płyty pod AMD w ostatnich miesiącach sporo poszły w górę. Pewnie można jeszcze urwać ze 100-150 zł, ale to już półka budżetowych płyt na B550, ewentualnie na starszym chipsecie B450.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał(a):

No coż, szkoda - jak mus to mus.

Obie są spoko. Jeżeli Asus nie ma niczego takiego, na czym by Ci miało specjalnie zależeć, to możesz wziąć Gigabyte'a i nieco przyoszczędzić. W MediaExpert też go mają, nawet kilka dyszek taniej niż w x-komie - https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-gigabyte-b550-aorus-elite-v2. Przy okazji we ME masz dodatkowo rabat -50 zł za wydane >500 zł.

Nie wiem czy jest sens próbować schodzić niżej. Płyty pod AMD w ostatnich miesiącach sporo poszły w górę. Pewnie można jeszcze urwać ze 100-150 zł, ale to już półka budżetowych płyt na B550, ewentualnie na starszym chipsecie B450.

Zamówiłem finalnie tego Aorusa V2 i jutro będę mieć do odbioru. Mam nadzieje, ze już wszystko ruszy i będę mieć spokój… Dam znac jak złoże wszystko, Dzieki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...