Skocz do zawartości
D4dits

Komputer głównie do pracy. Budżet 5 000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wiem, że podobne tematy już istnieją ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Przymierzam się do przesiadki z leciwego już stacjonarnego komputera na coś bardziej mobilnego, mam nadzieję, że w noworocznych wyprzedażach coś uda mi się znaleźć. Nie siedzę w temacie sprzętu od kilku lat więc nie wiem na co zwrócić uwagę. Po stacjonarce na pewno zostanie mi do wykorzystania monitor (hdmi), myszka ( 1 usb ) oraz klawiatura ( 2 usb )

Czego szukam? Czegoś co posłuży mi lata. 

Do czego będzie wykorzystywany? Nie będę odkrywczy - do wszystkiego, jednak głównie do pracy tj. pisanie kodu, sporadycznie raczej niezbyt wymagające gry.

Fajnie by było aby sprzęt posiadał:

  • nie więcej niż 15,6"
  • 32 GB ram
  • masę złączy, erjotkę, hdmi, nowszy / najnowszy USB, gniazda dźwiękowe (super by było jakby był taki z gniazdem na słuchawki i osobnym gniazdem na mikrofon) czytałem, że dobrze mieć (czy na pewno?) thunderbolta aby w razie W dokupić m.in. jakąś stację dokującą aby podłączyć monitor
  • waga - im mniej tym lepiej - nie potrzebuję jakiegoś 'gaminingowego' wyglądu
  • grafika - w sumie to nie wiem czy potrzebny mi jakiś konkret ale skoro ma być na lata to chyba jakiś RTX 3050+ (tutaj też nie wiem co będzie rozsądne)
  • procesor - nie jestem ukierunkowany w jakikolwiek rodzaj - ma hulać
  • bateria - jak już ma być mobilny to te 5h+ na baterii fajnie by było mieć
  • system operacyjny - może być bez, głównie na linuxie pracuję
  • dysk - 512 gb m.2 to chyba podstawa, fajnie by było mieć 1024 gb, jednak opcja z 512 + możliwość dołożenia kolejnego dysku w zupełności mi wystarczą na początek

Budżet: +/- 5000, jeśli będzie coś godnego to do 6000 mogę podkręcić budżet. 

Na co zwrócić uwagę? Co jest sprawdzone i funkcjonalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D4dits - tutaj masz bardzo dobrą propozycję z RTX 3060 i i5-11400H:

https://komtek24.pl/pl/p/Laptop-Dream-Machines-15-Norton-360/57228

Moim zdaniem jak dołożysz drugą kość RAM 16GB to będziesz miał sprzęt idealny na lata do lekkiego Gamingu. Jest bez systemu, wgrasz Linuxa i będzie hulał 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...