Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Nord VPN - brak dostępu do zmapowanego dysku z TrueNAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem dwa dni temu swój pierwszy VPN, wybór padł na Nord. Sam program myślę, że działa bajka, jednak z racji iż nie miałem wcześniej takiego typu programu mam jak na razie widzę jeden większy problem. Zrobiłem sobie na PC TrueNAS, w Mój Komputer zmapowałem dysk i w momencie połączenia z obcym serwerem w VPN nie mam do niego dostępu. Mam czerwony krzyżyk na dysku, lub w momencie wejścia w Mój Komputer eksplorator "zamarza". Poradzicie coś na to? Czy to chodzi o ustawienie odpowiedniego procesu w tunelowaniu Nord, czy chodzi o jakieś inne ustawienia w Windows itp? Aha, jeszcze coś - ze dwa razy zdarzyło mi się, że po kilku godzinach pracy komputera, wchodzę w Mój Komputer, a tam normalnie dysk sieciowy dostępny, wszystko działało prawidłowo... Żeby nie było, że wyszukiwarki nie używałem - szukałem, ale za bardzo odpowiedzi nie znalazłem, dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

aaaa nie dodałem - aplikacja Nord jest na laptopie zainstalowana, gdyż jak widzę router nie obsługuje VPN, ani też nie ma na niego DD-WRT to dałem sobie sianka. Dalej router jest kablem do modemu światłowodowego podłączony. NAS z kolei jest: modem światłowodowy--> switch gigabit-->NAS. Bez VPN działa elegancko, łączę z obcym serwerem VPN momentalnie znika dostęp do dysku sieciowego, przerywam połączenie z VPN - momentalnie powraca dostęp do dysku. Brak jest także dostępu do NAS wpisując jego adres IP w przeglądarce.

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...