Skocz do zawartości
logimen

Upgrade gotowca MSI Codex S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dałem się namówić na upgrade, jak się okazało gotowca :|

https://pl.msi.com/Desktop/Codex-S-8TH/Specification

To jest to cudo.

Pytanie. Jak go upgrade'ować, aby nastolatek mógł na nim zagrać w Atomic Heart ?

Z tego co widzę to procek max 9gen wchodzi, graficzna w wersji low profile i niestandardowy zasilacz bo cały komp ma szerokość 97mm

Nie mam fizycznie kompa przy sobie i nie zapowiada się, abym go miał przed zakupem części.

Osobiście to bym go sprzedał i kupił coś z polecanych zestawów :)

Koszt: bez większego znaczenia w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można włożyć GTX 1650 low profile za ~960zł, który da pewnie z 30% wydajności. Procesor wymienić na minimalnie szybszy (nie za dużo pobierający, generujący nie za dużo ciepła) - jednak koszta będą wyraźne, a zysk mały. Wg. mnie nieopłacalne ekonomicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam siedzi za grafika? Wg specyfikacji MSI to GTX 1050 albo 1050 Ti. Z innych dostępnych low profile kwalifikuje się GTX 1650, ewentualnie RX6400, ale to kastrat i na PCIe 3.0 dodatkowo traci na wydajności. Jest jeszcze coś takiego jak RTX A2000, ale wtedy faktycznie już lepiej rozważyć sprzedaż tego gotowca i kupić nowy zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, logimen napisał:

https://pl.msi.com/Desktop/Codex-S-8TH/Specification

(...)

Koszt: bez większego znaczenia w tym przypadku.

Jeśli musi zostać ten sprzęt, to:

* obecnie siedzi tam I5-8400? jeśli tak, to wystarczy (Atomic Heart ma w rekomendowanych i7-7700, a to zbliżony poziom wydajności)
* RAM tu łatwo, jak jest mniej niż 16GB to rozbudowujesz do 2x8GB (jak jest 1x16 to wypadałoby to zmienić na 2x8)
* grafika - z normalnych 😉 to GTX 1650 DDR6 low profile, z mniej normalnych (używki po koparkach, za ~tysiaka) znacznie szybsza Quadro A2000 - to jest poziom RTX 3050, przy okazji 6GB pamięci (1650 ma 4GB) oraz możliwość skorzystania z DLSS
* zasilacz - mi to wygląda na zwykły TFX. Jak fabryczny nie sprawia problemów to raczej nie ma sensu wymieniać. 

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzymo napisał:

z mniej normalnych (używki po koparkach, za ~tysiaka) znacznie szybsza Quadro A2000

Przy tej cenie za używane taka zmiana może mieć jeszcze sens. Jak pisałem poprzedniego, to sprawdziłem ceny sklepowe, a przy nich to już mało opłacalna aktualizacja sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rzymo napisał:

Jeśli musi zostać ten sprzęt, to:

* obecnie siedzi tam I5-8400? jeśli tak, to wystarczy (Atomic Heart ma w rekomendowanych i7-7700, a to zbliżony poziom wydajności)
* RAM tu łatwo, jak jest mniej niż 16GB to rozbudowujesz do 2x8GB (jak jest 1x16 to wypadałoby to zmienić na 2x8)
* grafika - z normalnych 😉 to GTX 1650 DDR6 low profile, z mniej normalnych (używki po koparkach, za ~tysiaka) znacznie szybsza Quadro A2000 - to jest poziom RTX 3050, przy okazji 6GB pamięci (1650 ma 4GB) oraz możliwość skorzystania z DLSS
* zasilacz - mi to wygląda na zwykły TFX. Jak fabryczny nie sprawia problemów to raczej nie ma sensu wymieniać. 

Tak, i5 8400, 2x8 GB RAM, GTX 1050 2GB siedzi.

Zasilacz zwykły TFX, ale coś mocniejszego dorwać to ciężko widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...