Skocz do zawartości
kubikolos

Jaka płyta pod 5800X3D/5900X?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam płytę Aorus Elite B450 i jestem z niej turbo zadowolony, ale w mojej głowie zrodziła się myśl wymiany tej płyty na B550 lub nawet na X570, ale tak aby wykorzystać maksymalnie platformę bo nie będę już inwestował w AM5. Dodatkowo zastanawiam się czy jest sens zmiany z 5800X na 5800X3D albo ewentualnie 5900X lub nawet ostatecznie na 5950X do gier i zadań specjalnych jak montaż czy photoshop i podobne. O ile uważam, że 5800X3D do gier by wystarczył bez problemu tak się zastanawiam czy nie warto już pójść grubiej i zakończyć absolutnie rozbudowę na dobre. Chcę wykorzystać PCIE 4.0 i tak dalej. Osobiście jestem strasznie uprzedzony do sprzętu MSI więc ich płyty wykluczam totalnie, ale zastanawiam się ku jakiej marce spojrzeć. 

Aktualnie posiadam Aorus Elite B450

Ryzen 7 5800X

RX 6900XT

32GB RAM 3600 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, buldogekon napisał(a):

Ja mam Asus TUF X570-Plus i nie mam się do czego przyczepić. Niedawno zmieniałem procesor z Ryzena 5 3600 na Ryzena 7 5800X3D i działa wyśmienicie. Płytę polecam. 

Nieaktualne. Kupiłem płytę pod AM5 i czekam do 28.02 na 7950X3D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...