Skocz do zawartości
Fanatyczny

przesiadka karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przerzuciłem się z mojej starej karty Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5  na Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5, po włączeniu gierki typu overwatch2 lub star wars battlefront 2  nie widzę totalnie żadnej różnicy w fps oraz płynności obrazu, wręcz doznaje ścinek w grze przy ustawieniach najniższych, czyżby ograniczał mnie mój procek który jest tak samo stary?  

 

Pozostałe podzespoły komputera:

Procesor : i5 2500

Płyta główna : p8q67-m do

Ramy : 12 gb ddr3

Zasilacz Coolermaster 500w

dysk ssd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz?

Znalazłem takie dwa filmy na YT:
Overwatch i5 2500k, Msi Rx580 V1 8Gb
Star Wars Battlefront II Rx 580 ( Intel Core i5 2400 )

Kiedyś samemu rozważałem przesiadkę z GTX 660 na RX 570/580 przy procku i5 2400 i z tego, co się orientowałem, to ogólny wzrost wydajności powinien być mimo wszystko dosyć mocno widoczny na tych procesorach, choć w niektórych tytułach faktycznie mógł być jakiś bottleneck.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robiłem jak piszesz, przez dd unistaler odinstalowałem stery (zaznaczyłem opcje zeby usuneło stery i wyłączyło komputer} następnie zmieniłem kartę, odpaliłem kompa i wgrałem najnowszy sterownik ze strony amd 

 

Wersja BIOS grafiki:     015.050.002.001    (nie wiem czy chodziło ci o to? )

 

Wersja BIOS-u płyty głównej :    1203

 

edit. tylko że po włączeniu kompa nie miałem odłączony internet , tylko zainstalowałem z neta stery 
 

edit.  Coś czuje że to może być cos ze sterami AMD, może nie wszystko usuneło i nie nadpisało nowych sterów czy coś tego typu,  np nie miałem włączony tryb awaryjny jak to robiłem wszystko oraz nie miałem zaznaczonej opcji "usuń sterownik chipsetu"

Edytowane przez Fanatyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...