Skocz do zawartości
adnet

Czy ktokolwiek może to wytłumaczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż w dzisiejszym dniu zakupiłem sobie nowego XP 1600+ zastępując nieco nadkruszonego T-birda 1.4 Dodatkowo kupiłem na giełdzie Copper Shima za... 5zł - oczywiste, że nie Thermal ale działa ok(?).

W końcu zmieniłem też grafę na leżącą ok 1-ca na szafie Gainwarda GF3 Ti 200 za starego mx'a

Komp zaskoczył bezproblemowo, temp na procku to max 42 stopnie (Global Win WBK 38 ale hałas jak z odkurzacza). Odpalam giery i wszystko idzie - na poprzednim procu z powodu słabej zasiłki nastepował zwis po 20sek w 3D - widać, że XP 1600+ wsysa mniej prądu. Sprawdzam stabilność gierami: Colin 2, Max Payne, Serious Sam 2, GTA 3.

Wszystkie w 1024x768x32 detale na max i chodzą super płynnie (grafa w enchance mode, bez dodatkowego kręcenia). Testuje z godzine i 100% skała.

Puszczam proca na FBS 140 (140*10,5=1470=XP 1700+) i ok.

Postanawiam zapuścić 3DMarka 2001SE i... za każdym razem zwis w teście Nature. WSZYSTKIE inne testy idą bez najmniejszych problemów, a ten powoduje zwis albo samoczynny restart kompa?!

Pomyślałem proc, odkręcam go i dalej zwis w Nature. Olewam to i katuje w GTA 3 przez godzinę na procu 1600@1700+ i nic, bez problemów.

 

Myślę więc, że to zasiłka jednak siada, bo +5V, to u mnie 4.62V czyli niby utrzymuje tolerancję 10% ale jak dla mnie to powinien mić ze 4.8-4.9V

 

1)Ktoś ma pomysł?

2)Wystarczy zasiłka Hount Key 300W, czy jednak 350W? Wolałbym 300W, bo znacznie tańsza, a z kasą ostatnie krucho:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to rzeczywiście zasiłka dobra 250W jest lepsza od niejednej 300W

sam tak miałem tylko mi znajowmy w servisie wymienił po znajoości na dobrą 300W.Nie opłaca się kupować 350 za drogie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż w dzisiejszym dniu zakupiłem sobie nowego XP 1600+ zastępując nieco nadkruszonego T-birda 1.4 Dodatkowo kupiłem na giełdzie Copper Shima za... 5zł - oczywiste, że nie Thermal ale działa ok(?).

W końcu zmieniłem też grafę na leżącą ok 1-ca na szafie Gainwarda GF3 Ti 200 za starego mx'a

Komp zaskoczył bezproblemowo, temp na procku to max 42 stopnie (Global Win WBK 38 ale hałas jak z odkurzacza). Odpalam giery i wszystko idzie - na poprzednim procu z powodu słabej zasiłki nastepował zwis po 20sek w 3D - widać, że XP 1600+ wsysa mniej prądu. Sprawdzam stabilność gierami: Colin 2, Max Payne, Serious Sam 2, GTA 3.

Wszystkie w 1024x768x32 detale na max i chodzą super płynnie (grafa w enchance mode, bez dodatkowego kręcenia). Testuje z godzine i 100% skała.

Puszczam proca na FBS 140 (140*10,5=1470=XP 1700+) i ok.

Postanawiam zapuścić 3DMarka 2001SE i... za każdym razem zwis w teście Nature. WSZYSTKIE inne testy idą bez najmniejszych problemów, a ten powoduje zwis albo samoczynny restart kompa?! 

Pomyślałem proc, odkręcam go i dalej zwis w Nature. Olewam to i katuje w GTA 3 przez godzinę na procu 1600@1700+ i nic, bez problemów.

 

Myślę więc, że to zasiłka jednak siada, bo +5V, to u mnie 4.62V czyli niby utrzymuje tolerancję 10% ale jak dla mnie to powinien mić ze 4.8-4.9V

 

1)Ktoś ma pomysł?

2)Wystarczy zasiłka Hount Key 300W, czy jednak 350W? Wolałbym 300W, bo znacznie tańsza, a z kasą ostatnie krucho:(

odnosnie halasu taki urok wicherka na Gainward gf3 ti200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze mi wyjasnic czemu Twoja grafa lezala na szafie ?? :oops:

Pewno z błahego powodu że zasilacz nie wydalał i musiał jechać na starej karcie.

 

Możliwe że akurat to może być problem zasilacza. Uważam (choć może i błędnie)żę akurat w tym teście następuje największe obciążenie procka i grafiki(co jak dla mnie równe jest największemu zużyciu przez nie energii),więc wówczas zasilacz odmawia współpracy. Jednak trzeba wziąć teżpod uwagę procka.Zarzuć CpuBurn(chyba tak się ten programik nazywa).Z tych co próbowałęm jest zdecydowanie najlepszy i jak to wina procka to najdalej po 10 min siądzie.Możesz wtedy zwiększyć napięcie na procku i powinno pomóc. Wczoraj u mnie zaobserwowałem że procek przy 8x146 siada na napięciu 1,85 (wina temperatury) a na 1,8 chodzi bezproblemowo. Więc trzeba też o chłodzeniu pomyśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o tych zasilaczach to czy to jest normalne że zamiast:

 

1,75 jest 1,82

3,3 jest 3,36

5 jest 5,15

12 jest 11,99

 

mój sprzęt jest taki jak niżej zasilacz Enlight 250W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o tych zasilaczach to czy to jest normalne że zamiast:

 

1,75 jest 1,82

3,3 jest 3,36

5 jest 5,15

12 jest 11,99

 

mój sprzęt jest taki jak niżej zasilacz Enlight 250W

To bardzo dobrze ze napiecia sa nieco wyzsze od nominalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż w dzisiejszym dniu zakupiłem sobie nowego XP 1600+ zastępując nieco nadkruszonego T-birda 1.4 Dodatkowo kupiłem na giełdzie Copper Shima za... 5zł - oczywiste, że nie Thermal ale działa ok(?).

W końcu zmieniłem też grafę na leżącą ok 1-ca na szafie Gainwarda GF3 Ti 200 za starego mx'a

Komp zaskoczył bezproblemowo, temp na procku to max 42 stopnie (Global Win WBK 38 ale hałas jak z odkurzacza). Odpalam giery i wszystko idzie - na poprzednim procu z powodu słabej zasiłki nastepował zwis po 20sek w 3D - widać, że XP 1600+ wsysa mniej prądu. Sprawdzam stabilność gierami: Colin 2, Max Payne, Serious Sam 2, GTA 3.

Wszystkie w 1024x768x32 detale na max i chodzą super płynnie (grafa w enchance mode, bez dodatkowego kręcenia). Testuje z godzine i 100% skała.

Puszczam proca na FBS 140 (140*10,5=1470=XP 1700+) i ok.

Postanawiam zapuścić 3DMarka 2001SE i... za każdym razem zwis w teście Nature. WSZYSTKIE inne testy idą bez najmniejszych problemów, a ten powoduje zwis albo samoczynny restart kompa?! 

Pomyślałem proc, odkręcam go i dalej zwis w Nature. Olewam to i katuje w GTA 3 przez godzinę na procu 1600@1700+ i nic, bez problemów.

 

Myślę więc, że to zasiłka jednak siada, bo +5V, to u mnie 4.62V czyli niby utrzymuje tolerancję 10% ale jak dla mnie to powinien mić ze 4.8-4.9V

 

1)Ktoś ma pomysł?

2)Wystarczy zasiłka Hount Key 300W, czy jednak 350W? Wolałbym 300W, bo znacznie tańsza, a z kasą ostatnie krucho:(

Mysle, ze to problem softwarowy z 3DMarkiem 2001. Przeinstaluj go i powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tez sie gry scinaja (dokladniej zasrawaja na maxa(0.000001fps/s)

a zasilacz mam dobry chyba :

+12V = 12.48

+5V = 5.16

+3.3V = 3.36

Vcore = 1.552

 

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciebie Quill to (tylko bron boze nie chce wszczynac flame`a Intelia vs MAD) sie najprawdopodobniej rozchodzi o kilka rzeczy ,P4 jest wrecz uzaleznione od ramu ,jego przepustowosci ,opoznien i etc.

1. Masz tego ramu malo .only 128mb to nieduzo ,szczegolnie do XP

2. Twardziel okropniasto wolny

3. Sis = Slaba wydajnosc kontrolera pamieci/dysku (w porownaniu do analogicznych VIA i Intel)

Z czego wychodzi ze Twoj proc nie dostaje ciaglego strumienia danych do obrobki dodaj do tego architekture Netburst P4 (Przy braku ciaglych "dostaw" duze opoznienia)

Winzgroza nadrabia niedostatki ramu swapem ,przy szybkich dyskach jakos to idzie ale nie przy takim dysku ,:-[ ,Ogolnie sproboj wsadzic tak testowo 2,3 razy tyle ramu i szybszy dysk i sprawdz czy moje wypociny cokolwiek warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...