Skocz do zawartości
Lenyx44

memory controller load gpuz dziwny odczyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój komp to: i5 10400f, msi z490 a pro, G.SKILL 32GB (4x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black, Inno3D RTX 3060 8gb (stery z dzisiaj 528.24), spc vero l3 600, buda Regnum RG6V TG 4X120mm, sys: Win 11 Home 22H2, w idle "memory controller load" jest zawsze na około 50%-60% a nie powinien być na zero 0% a gdy gram w wieska 3 to utrzymuje się na około 40% a przy civ 6 na około 17%? czy jest się czym martwić ? a może to błąd pomiarowy ?

gpu.jpg

Edytowane przez Lenyx44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że fluktuacje wartości kontrolera pamięci na gpu są spowodowane menedżer okien pulpitu (DWM) nie mam w procesach tego DWM...

Edytowane przez Lenyx44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lenyx44 napisał:

w procesach jest czysto 😕, jak przeglądam net to wartości kontrolera spadaja tak do około 20%jak gram w diablo 3 to spada do 10% ..dziwne to wszystko, wydaje mi sie ze w idle powinno być blisko 0 nie ? a może to wina tych nowych sterów co teraz wydali ? ps. o czasoprzestrzeni czytałem, ciekawy artykuł. 

 

Edytowane przez Lenyx44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum wyczytałem że: "Buffer usage is good. Makes everything smoother and faster, and also saves on power a little bit." gośc opisuje dokładnie te same wartości bufora w idle co ja mam...

czyli wszystko jest w takim razie ok ?

Edytowane przez Lenyx44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...