Skocz do zawartości
Diesslay

Problem z RAM DDR5, procek z AMD. Święcące diody przy starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z pamięcią RAM... Przy ustawieniu standardowym czyli 4800MHZ czerwona dioda od cpu i pomarańczowa od RAM świecą może z 1s i gasną, komp od razu przechodzi do startu. Przy profilu EXPO czy nawet XMP na 5600MHZ diody święcą z dobre 15s/20s i dopiero po tym czasie przechodzi do startu... Wydłuża to czas a człowiek już się przyzwyczaił 😛 Ogółem to komp działa dobrze, nie wywala, RAM według CPUz ma te 5600mhz ale dziwne to tak czy siak...

Płyta: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
Procek: Ryzen 5 7600x
RAM: KF556C36BBEA-16 x1 (druga jest w najbliższych planach)

Kompatybilność sprawdzałem z płytą i jest git. Bios właśnie dziś zaktualizowałem...

 

 

PS. Teraz jeszcze widziałem typa tylko trochę z innym problemem bo w ogóle nie startował ale przy profilu xmp dał po prostu volty na z 1.25 na 1.30. I teraz pytanie. Bo może bym spróbował ale nigdy się nie bawiłem w napięcia - może się coś uszkodzić czy mogę spróbować? Ma to jakieś zabezpieczenia na za duże napięcie?
///EDIT. Spróbowałem tych napięć. Nic nie dało, problem aktualny...

Edytowane przez Diesslay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...