Skocz do zawartości
Astec

Procesory na platformę 2011 i 2011-3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
Od pewnego czasu zastanawiam się nad budową komputera w oparciu o podstawkę 2011 lub 2011-3. Miałby on być wykorzystywany do gier, a tak naprawdę miałby zaspokoić chęć posiadania nietypowego (czytaj wyjątkowego i rzadkiego) sprzętu komputerowego, jakim nie wątpliwie są procesory należące do rodziny Ivy Bridge-E, Haswell-E i Broadwell-E. Trudno mi wyznaczyć budżet, bo tak naprawdę nie wiem co kupić. Biorę pod uwagę trzy procesory (sześcio rdzeniowe) : 4930K, 5930K i 6800K. Moim faworytem jest 5930K. Wybierając jednego z nich mam zamiar zbudować kompletny zestaw komputerowy w oparciu o markową płytę główną (oczywiście z drugiej ręki). Nie mam dokładnej wiedzy czego można się spodziewać po owych procesorach, gdzie ich umieścić w hierarchii wydajności, z jakimi kartami graficznymi współpracują bez efektu wąskiego gardła i wreszcie czy gra jest warta świeczki? Może lepszym wyborem (do gier) są cztero rdzeniowe i7 z wyższym zegarem? Jak wogóle działają te platformy i "z czym to się je"? Może mieliście lub nadal macie jeden z tych procesów i możecie się wypowiedzieć jak zniósł próbę czasu, nie tylko od strony wydajnościowej. I w końcu może ktoś odpowie mi na pytanie "czy warto?".
 

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nietypowo, to już chyba lepiej poszukać i7 5775c z pamięcią l4. 

Ale ogólne to r5 5600 bedzie tańszy i lepszy od wszystkich tu wymienianiaych + na lepszej platformie, z gniazdami m2 i gotowymi pod W11

Nie warto, chyba, że chcesz tylko dla ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednio sensowny pomysł , tylko dla ciekawości bo nie dla wydajności - obecne I5 czy Ryzen 5 są wydajniejsze i tańsze oraz sporo nowsze .

I7 4C to obecnie kiepski pomysł do gier , minimum to dobre 6C/12T np. I5 czy R5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto , miałem tą platformę w 2016r (5820K + X99 od MSI) najgorsza podstawka od Intela jaką miałem ...  na chwilę obecną wydajność żadna , na tamte czasy ratowała ją tylko większość lini PCI-E niż mainstreamowe procki.

https://i.imgur.com/9uSs80Z.png

https://www.3dmark.com/spy/130067

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...