Skocz do zawartości
Diesslay

GPu + Zintegrowana karta (7600x) i drugi monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam takie pytanie. Posiadam normalne GPU oraz ww procesor który ma integre. Z tego też powodu wpadł mi do głowy pomysł ale mam pytanie czy to będzie w ogóle działać i jak bardzo wpłynie na obciążenie procesora.

Wpadłem na pomysł kupienia drugie monitora, trochę mniejszego który będzie używany jako monitor do przeglądarki/czegokolwiek niewymagającego. I tak pomyślałem podepnę pod tą kartę zintegrowaną. Pierwsze pytanie - czy tak się w ogóle da zrobić a drugie to jak bardzo użycie karty zintegrowanej wpłynie na obciążenie samego procesora 

Edytowane przez Diesslay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

powinno to działać 

jaka posiadasz płytę główna , producent model ?

i takie pytanie ?, czy posiadasz dedykowana kartę graficzna ? czy tylko zintegrowana z CPU , igpu ?   

trzeba tylko zajrzeć do biosu czy jest ustawiona domyślnie opcja od jednoczesnego wysyłania obrazu zarówno z karty dedykowanej jak i igpu , no chyba ze posiadasz tylko igpu, to powinno działać od razu, na dwóch monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Diesslay napisał:

Ile ja błędów w tekście narobiłem masakra 🙈 Sorki jak się ciężko czytało. 

To tak:

MSI tomahawk b650

GPU rtx 4070ti

 

I jak użycie karty z procka wpłynie na sam procek?

do tego B650, MSI nie zamieściło jeszcze opisu biosu, w pdf na stronie aby można było się rozczytać. 

skoro posiadasz RTX 4070ti, to czy ta karta posiada tylko jedno wyjście VGA (HDMI/DP)  ?, przecież tam na pewno można podłączyć więcej niż jeden monitor ... , owszem można wykorzystać igpu do podłączenia drugiego monitora , ale to ile będzie obciążany CPU podczas wysyłania obrazu na drugi monitor to ? , poczekaj kryształowa kula musi się rozgrzać ... , to już panie trzeba sprawdzić empirycznie na konkretnym pacjencie XD     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...