Skocz do zawartości
sasajas

Problem z bezprzewodową klawiaturą i padami do gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, do lapka Lenovo YOGA 730-15IKB podłączyłem bezprzewodową klawiaturę i mysz (logitech). Klawiatura i mysz komunikują się z lapkem przez dongla na usb. problem jest z zasięgiem na 70-80 cm od laptopa gubią zasięg. Sprawdzałem na innym laptopie działa z drugiego końca pokoju na yodze gubią dosłownie na krok od laptopa.

Taką samą sytuacje mam po podpięciu pada do gry w pobliżu laptopa ok, krok od laptopa brak zasięgu. Laptop w zamyśle ma służyć jako emulator do konsol retro podpięty do TV.

OS to Windows 10. Maił ktoś takie jazdy z bezprzewodowym sprzętem? Sterowniki mam aktualne wszystko na lapku jest zaktualizowane. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przygody po podpięciu chińskiego, kiepskiego zasilacza do laptopa. Ewentualnie wyłącz całkowicie bluetooth i wifi, najlepiej wyciągnij z laptopa, może sieją po 2.4Ghz. Możesz też spróbować zmienić kanał na routerze.

Edytowane przez sralotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest oryginalny ale sprawdziłem jeszcze na zapasowym i jest to samo. Możliwe że znalazłem przyczynę. Podczas  zabaw z gubieniem zasięgu laptop był cały czas podłączony przez przejściówka UCB-C -> HDMI do TV ponieważ sam laptop nie ma wyjścia HDMI tylko przez port USB-C.  Po odłączeniu TV  zasięgu nie gubi po podłączeniu zasięg gubi.

Spróbuje inną przejściówkę przetestować mam nadzieje ze to rozwiąże problem...

Rozwiązaniem było dokupienie hub-a usb z dodatkowym zasilaniem. Podłączenie dongli z klawiatury i pada do huba rozwiązało sprawę utraty zasięgu.

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...