Skocz do zawartości
toxicrain

RTX2060 vs RTX2060 super vs RTX3050 - co wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakupic uzywana karte rtx. Rozdzielczosc glownie FHD do gry PoE / Diablo 4. Przejrzalem troche oferty i jakies tam recenzje na yt. Sparowane to bedzie z i5 3570k 4.5ghz, 650w zasilacz. Cala platforme zmienie w przyszlosci i dorzuce jakiegos rtxa 4xxx.

 

Ceny 2060 zaczynaja sie gdzies od 800, 2060 super od 900, 3050 od 1k.

Wydajnosciowo, configowo, rozne testy roznie pokazuja i rozne wnioski. Prosze o porade co wybrac i dlaczego i na co zwrocic uwage kupujac uzywane GPU.



Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, KamikazePL77 said:

Dobrze żeby karta miała około rok gwarancji według mnie. Nie wiem jak stoją używane rxy 6600, ale jako nowe są  najlepszym najlepszym wyborem. https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-radeon-rx-6600-dual-8gb-gddr6-13186791123 tu masz prawie 2 lata gwary, nie wie czy za bardzo jest sens szukać czegoś innego.

amd nie ma dlss....niestety - dlss z tego co widze w testach daje kilkanascie/kilkadziesiat wiecej fpsow...

Edytowane przez toxicrain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, KamikazePL77 said:

Twój procesor i tak będzie bottleneckiem dla każdej z tych kart(może nie we wszystkich grach, szczególnie starszych) ale jakoś nie widzę wielkich szans na to żeby włączenie dlss miało robić jakąkolwiek różnicę w full hd. Tak w ogóle to sry bo troszkę mogłem wprowadzić cię w błąd, myślałem pobieżnie, że masz ogarnięty temat wymagań d4(bo w poe na 4/4 da się jeszcze grać chyba), a ich brak póki co. Za około 200złotcyh są 3770ki i ten krok uważam za bardzo rozsądny. Może się  będzie dało grać na 4/4 w d4 ale nie liczyłbym na 100 użycia nawet rtx 2060 a co dopiero z dlss. Natomiast co do karty, no to rtx to 2060 super i długo nic w tych cenach.

Hmm, interesujacy wpis. Co wedlug ciebie, jaka bedzie karta maksymalnie zeby cpu nie ograniczalo ? W przeszlosci wiele lat temu mialem podbietego gtxa 1070 pod ten cpu, kiedy gralem w diablo 3.

Nie bede zmienial cpu na nic innego,. potrzebuje jedynie jakiegos gpu zeby nie siedziec na integrze. Jak bede zmienial caly pc to wydam lekko ponad 20 tys, wiec cpu bedzie porzadny. Czekam na nowe amd 3d. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, KamikazePL77 said:

1660super/ti za 650~ z jakąś gwarą to max co warto tu wsadzić. Sry, że się wtrącę, ale te ponad 20k to mi śmierdzi trochę brakiem wiedzy co do potrzeb-opłacalności, chyba, że to ma być jakiś full workload. Tak na przyszłość ci mówię, żebyś się dobrze rozejrzał co i ile daje i za ile. 

Hmm rozumiem, a sa jakies alternatywy o podobnej wydajnosci/tansze od radeona? Tak czy inaczej te geforcy nie maja zadnych dlss itp, wiec liczy sie czysta wydajnosc. Jedna osoba napisala mi ze ma w dobrym stanie po koparce msi ventus 1660 super z wgranym biosem od modelu x msi...rozwazac taka opcje czy kasowac po koparce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, KamikazePL77 said:

Nie jestem elektrykiem, ale w koparce karta idzie na 100% 24h/7dni w tygodniu. Odradzam generalnie, no chyba że to nie wiem paromiesięczna karta w okazyjnej cenie. Swoją drogą co to znaczy dobry stan karty? Jak to sprawdzić? Benchmarki może dobrze przechodzić każda karta tydzień przed zgonem. Tutaj masz test, ja bym się w bottlenecka za 300złotych nie pchał ale jak chcesz, gdzieś tam na pewno coś uszczkniesz na fpsach. A i widziałeś jak wygląda dlss w full hd? 

 

Nie wiem, nigdy nie uzywalem dlss. Widzialem jedynie w testach ze daje wiecej fpsow. W ultra preformence nawet podwaja.  Nic nie wiem juz na ten moment...

Dostalem jeszcze wiadomosc ze powinienem rozwazyc zmiane CPU pod dowolna z powyzszych kart bo bedzie  bottleneck i przycinki. Nie wiem ile w tym jest prawdy...

Doradzono mi zmiane i5 3570k 4.5ghz 

na

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1230-4-x-3-2-ghz-12844925429 lub i7 3770. Nie wiem jaka jest roznica miedzy nimi poza cena w wydajnosci, oc, dopasowania, czy podbija mi duzo fps....

 

Mam plyte asrock z77 extreme 4 i jakies chlodzenie mucho rev 2. Tempy mam bardzo niskie w budzie, po 60*C pod obciazeniem w obudowie silverstone ft05...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, KamikazePL77 said:

W dużym skrócie - 4rdzenie/4wątki w procesorze to już niemal przeszłość jeżeli chodzi o gry, karty graficzne na takim systemie(które podałeś, im mocniejsza trym bardziej) nie będą w stanie pracować na 100% czyli dawać max wydajnosci. Dlss nie jest w stanie ominąć wydajności procesora, za słaby procek-dlss nie da nic w dużym skrócie bo to on będzie hamował klatki na sekundę. 4/8 to rozsądne minimum na dziś, np nawet i3 10100 z przed chyba 2.5 roku lat ma 4/8. I chyba nikt ci nie powie, żebyś wsadzał np 2060super, kartę o wydajności nie wiem 1080ti do procesora, którego optimum to 1060 może maks 1070 ale gdzie gra jest łaskawa dla 4 wątków. A ty jeszcze dllss chcesz odpalać, radze ci zobacz jak możesz jak to wygląda bo u mnie na sporym tv nawet w 2k nie jest za fajnie, ale to już kwestia subiektywna.

Rozumiem, wiec jakie cpu na ta podstawke mam wymienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, leven said:

I7 3770k

To cos kosztuje 400zl. Moj cpu kosztuje aktualnie 100zl. W dniu zakupu i7 nie kosztowal 4x tyle co i5. Nawet 2x tyle nie kosztowal. Powyzsze cpu jest kompletnie nieoplacalne. Nie wiem kto to kupuje ? Jest jakis fachowiec ktory moglby rzucic okiem na tego powyzej xeona i powiedziec z czym to sie je i czy duzo poprawi wzgledem 4.4    i5 3570k?

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1230-4-x-3-2-ghz-12844925429

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten xeon 1230 to jest 2 gen. czyli sandy bridge. Za 160 zł na allegro znajdziesz xeona 1230 v2, który jest już na ivy bridge i jest to prawie odpowiednik dla i7 3770 (xeon ma nieco niższe zegary). Xeon nie ma iGPU i ma zablokowany mnożnik, więc nie podkręcisz go tak, jak procesory z serii K. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia. Z xeonem masz 4 rdzenie/8 wątków ale z niższym zegarem. U siebie masz 4 rdzenie/wątki, ale z o kilkaset MHz wyższym zegarem, więc w grach wykorzystujących wiele wątków możesz potencjalnie zyskać, a w grach opartych na pojedynczym mocnym rdzeniu stracić. Nie znam tych gier, które wymieniłeś, nie wiem z czego będą miały lepszy użytek.

Ogólnie to pudrowanie trupa...

Kilka miesięcy temu na PPC pojawił się test i7 2600k (stock oraz OC do 5GHz), możesz sobie sprawdzić jak wypada w kilkuletnich tytułach na tle nowszych procesorów - https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i7-2600k-vs-amd-fx-8150-ktory-lepiej-przetrwal-probe-czasu-sandy-bridge-czy-bulldozer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 6700XT i Diablo 4 lata jak ta lala, ostrość płynność na full ustawieniach . RX 6600 cenowo wypada najlepiej a jest sporo wydajniejszy od RTX 2060 i RTX 3050 . A tak ogólnie z tym kompem za 20k to wyskoczyłeś, za 9koła złożysz solidny komputer do grania  na jakieś najbliższe 7-8 lat na spokojnie bez potrzeby upgrade'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, brachol said:

Ten xeon 1230 to jest 2 gen. czyli sandy bridge. Za 160 zł na allegro znajdziesz xeona 1230 v2, który jest już na ivy bridge i jest to prawie odpowiednik dla i7 3770 (xeon ma nieco niższe zegary). Xeon nie ma iGPU i ma zablokowany mnożnik, więc nie podkręcisz go tak, jak procesory z serii K. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia. Z xeonem masz 4 rdzenie/8 wątków ale z niższym zegarem. U siebie masz 4 rdzenie/wątki, ale z o kilkaset MHz wyższym zegarem, więc w grach wykorzystujących wiele wątków możesz potencjalnie zyskać, a w grach opartych na pojedynczym mocnym rdzeniu stracić. Nie znam tych gier, które wymieniłeś, nie wiem z czego będą miały lepszy użytek.

Ogólnie to pudrowanie trupa...

Kilka miesięcy temu na PPC pojawił się test i7 2600k (stock oraz OC do 5GHz), możesz sobie sprawdzić jak wypada w kilkuletnich tytułach na tle nowszych procesorów - https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i7-2600k-vs-amd-fx-8150-ktory-lepiej-przetrwal-probe-czasu-sandy-bridge-czy-bulldozer

Rozumiem, dziekuje za wyjasnienie. 

To jest jakas masakra ten test. Samo cpu, jakies i7 12700k daje 3x wiecej fpsow w grze z 60/180 od tego i7 2600k.

Ale cpu sie rozwinelo, dawniej pamietam co generacje bylo + 3 fpsow wiecej. CPU daje wiecej niz GPU. 😮 No to aktualnie zadnych alternatyw nie mam na to wychodzi, albo i7 3770k za 400 zl (absurdalna cena). albo zostac na tym co jestem.

Jakie finalnie najlepiej gpu wrzucic na te 4/4 i5 3570 4.5ghz ? 

21 minutes ago, Thomas1999PL said:

Mam Radeona 6700XT i Diablo 4 lata jak ta lala, ostrość płynność na full ustawieniach . RX 6600 cenowo wypada najlepiej a jest sporo wydajniejszy od RTX 2060 i RTX 3050 . A tak ogólnie z tym kompem za 20k to wyskoczyłeś, za 9koła złożysz solidny komputer do grania  na jakieś najbliższe 7-8 lat na spokojnie bez potrzeby upgrade'u.

Miales dostep do bety diablo 4 ?

Wspiera Dlss? Jak odczuwasz, jaki config bedzie wymagany do gry w 4k 120fps+ ?

 

Co do drugiego akapitu: sam oled kosztuje 6 tys pln, karta 4080+/- kolejne 6. Na 4090 raczej mnie nie stac, absurdalna cena zarowno jak i 4080. Nowy cpu 3d od amd pewnie tez z 2.5 tys pln. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

8 godzin temu, toxicrain napisał:

Jakie finalnie najlepiej gpu wrzucic na te 4/4 i5 3570 4.5ghz ?

obecnie ta i5 będzie już sporym ograniczeniem w grach i nowszych tytułach, będzie cały czas obciążona w 100%  , aby sparować jakąś kartę graficzną, proponował bym GTX 1050Ti 4GB.

natomiast i7 3770K można wyrwać za 300pln nawet na alledrogo, czyli 4r/8w ( i warto pomyśleć nad oskalpowaniem IHS oczywiście to dodatkowy koszt) ale to da już niezłego kopa i daje możliwość aby zakupić wtedy nowsza i wydajniejsza kartę graficzna.

GTX 1660Ti/Super lub RX 6600 oczywiście RX jest wydajniejszy w grach. 

nie wiem czy wiesz na czym polega DLSS ? , w skrócie na wyświetlaniu tekstur w niższej rozdzielczości , czyli mamy wincyj klatek ale obraz rozmazany, także co kto lubi XD      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, leven napisał:

Jak chcesz DLSS, który faktycznie daje boosta w grach, gdzie jest DLSS, to brałbym GTX 2060S.

Jaki sens ma dlls w 1080p? To się nadaje głównie do 1440p i wyżej. Po za tym 2060s ma wystarczającą moc na 1080p.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leven napisał:

DLSS w obecnej formie - dalej rozwijane - działa bardzo dobrze i ładnie wygląda.

Widziałeś DLSS w Death Stranding? Lepiej wygląda 2560x1440 na ekranie 4K, niż DLSS Quality 3840x2160 na ekranie 3840x2160. Także ten DLSS tutaj to dno i wodorosty. W Rise OF The Tomb Raider też dziwne mydło z tym DLSS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thomas1999PL napisał:

 RX 6600 cenowo wypada najlepiej a jest sporo wydajniejszy od RTX 2060 i RTX 3050 .

Od 3050?? https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6600-vs-nvidia-geforce-rtx-3060-porownanie-najtanszego-navi-i-ampere

rtx 3050 to poziom rtx 2060s tak plus minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie jestem elektrykiem, ale w koparce karta idzie na 100% 24h/7dni w tygodniu.


Bzdura. Kopałeś kiedyś? Mój RTX jak kopał to miał jakieś 55 stopni w zamkniętej obudowie. Jak myślisz o czym to świadczy?

Do autora - nie zachęcam Cie do kupowania pokoparkowych kart. Jak z każdym sprzętem używanym jest tonjakies ryzyko, w tym przypadku trochę większe i mocno zależne od uczciwości sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kyle napisał:

Widziałeś DLSS w Death Stranding? Lepiej wygląda 2560x1440 na ekranie 4K, niż DLSS Quality 3840x2160 na ekranie 3840x2160. Także ten DLSS tutaj to dno i wodorosty. W Rise OF The Tomb Raider też dziwne mydło z tym DLSS.

Bo dlls to nie jest żadna cudowna kosmiczna techologia która za darmo nagle zwiększy wydajność karty graficznej.

Obniżenie detali by mieć wincyj fpsów.

4 minuty temu, Chloru napisał:


 

 


Bzdura. Kopałeś kiedyś? Mój RTX jak kopał to miał jakieś 55 stopni w zamkniętej obudowie. Jak myślisz o czym to świadczy?
 

Na rdzeniu które w koparkach się nie liczy. Karta ryje głównie vram jak się nie mylę. Dlatego nie kupuje się pokoparkowego szrotu.

 

Autor niech sprzeda obecne graty i kupi coś na choćby 10 gen. intela, i5 10400f tanie jak barszcz a będzie na pewno lepiej.

Pakowanie się w stare graty z epoki brązu nie ma sensu.

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

 w skrócie na wyświetlaniu tekstur w niższej rozdzielczości , czyli mamy wincyj klatek ale obraz rozmazany, także co kto lubi XD      

Dokładnie, marketing panie, marketing. Kurteczka wie jak to sie robi.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, toxicrain napisał:

Rozumiem, dziekuje za wyjasnienie. 

To jest jakas masakra ten test. Samo cpu, jakies i7 12700k daje 3x wiecej fpsow w grze z 60/180 od tego i7 2600k.

Ale cpu sie rozwinelo, dawniej pamietam co generacje bylo + 3 fpsow wiecej. CPU daje wiecej niz GPU. 😮 No to aktualnie zadnych alternatyw nie mam na to wychodzi, albo i7 3770k za 400 zl (absurdalna cena). albo zostac na tym co jestem.

Jakie finalnie najlepiej gpu wrzucic na te 4/4 i5 3570 4.5ghz ? 

Miales dostep do bety diablo 4 ?

Wspiera Dlss? Jak odczuwasz, jaki config bedzie wymagany do gry w 4k 120fps+ ?

 

Co do drugiego akapitu: sam oled kosztuje 6 tys pln, karta 4080+/- kolejne 6. Na 4090 raczej mnie nie stac, absurdalna cena zarowno jak i 4080. Nowy cpu 3d od amd pewnie tez z 2.5 tys pln. 

Tak grałem w Betę, dlss to ci nie powiem bo jak mówiłem mam Radeona, ale tym bym się nie martwił imersja gry jest powalająca i bez tego, a kwestią czasu będzie aż wprowadzą FSR pewnie parę miechów po premierze, AMD już dopracowało FSR na tyle że nie odbiega jakościowo jakoś znacznie. Gram w 2k na maksymalnych ustawieniach na monitorze 180Hz 27 cali, klimat gry podobny do Diablo 2 LoD za małolata. Dlatego postawiłbym bardziej na wydajnośc karty niż rozkminaniem czy Dlss obsługuje czy nie.   

 

Tak jak Kyle napisał wyżej DLSS to technologia gdzie w jednej grze daje dużo jakości a w drugiej daje ci dużo FPS, ale nawet w opcji jakość gra nie jest tak dobra jak natywna prawdziwa rozdziałka. Postaw po prostu na wydajność, a przy ograniczonym budżecie RX 6600 wydaje się jedyną rozsądną opcją chyba że dopłacisz do RTX 3060Ti.

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KamikazePL77 napisał:

To jest 3060

A faktycznie, nie zauważyłem, że autor rozważa coś takiego jak 3050. 

To w ogóle odpada takie coś.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, analize. Rozmyslalem dzis bardzo dlugo podczas treningu i poslucham sie porad i nie bede ladowal wiecej kasy w tego trupa.

Chcialbym kupic jakiegos rxa 570 (na allegro sa po 300zl) daje podobny fps co 1060. Nie wiem czy jest jakas alternatywa w tej polce cenowej dla takiej karty?

Nie ma sensu kupowac 2060 super skoro to tez mega slaba karta. Zakupie teraz jakiegos taniego crapa do tego slabego cpu, a nastepnie za pare miechow jak bede skladal nowego pc-ta to juz bedzie mam nadzieje nowy amd 3d i rtx 4080+. Rtx 2060 super jest duzo slabszy od rtxa 4080+ wiec bez sensu ladowac kase w cos takiego mysle skoro moje cpu nie ogarnie tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o zakupie takiej karty ?

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-biostar-rx580-8gb-va5815rv82-bulk-11533868868

 

Podobno wgrywa sie nowego biosa i jest wydajnosc NORMALNEGO 570/580. Plus taki ze cena 330zl za nowa sztuke. Po wgraniu biosu podobno traci sie gwarancje. Chyba w tej cenie nie ma nic lepszego pod moje wymagania do tego procka? Wydajnosc normalnych 570 jest troche nizsza od 1060 6gb ktora jest 2x drozsza (uzywana).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz płytę z77 to możesz zwykłego 3770 podkręcić o 400MHz w stosunku do fabrycznego boosta do 4300 4300/4200/4100 (obciążenie 1/2/3/4 rdzeni) majstrując niewiele przy BCLK można spokojnie uzyskać 4200/4300 na wszystkich rdzeniach. Mój lata obecnie na 4275MHz (w stopce masz cpu-z test na 4266MHz) razem RTX 2060 12GB (jakieś 10% słabszy od 2060SUPER) i w rozdzielczości 1440p szału nie ma ale ogólnie jestem zadowolony. Jeśli chcesz to mogę porobić benchmarki i pokazać jak to działa w grach w które ostatnio grałem.

W serii AC (origins, odyssey) jest cpu bottleneck ale grać się da bez przycinek (raz na godzinę się przytnie albo i nie) ustawienia high/ ultra

Metro Exodus Enhanced 1440p wszystko pięknie śmiga  w okolicach 60fps wachnięcia od 40 do 70 ale mam monitor G-sync więc mi to nie przeszkadza

Dying Light 2 1440p dlls quality ustawienia "w cały świat" od low po RTX AO śmiga płynnie fps od 50 do 70

starsze tytułu typu Mad Max wszystko na ultra 1440p stabilne 60fps

Zmiana  platformy to najlepszy wybór ale na upartego da się jeszcze wycisnąć ostanie soki z tej platformy. Ja czekam do następnej generacji GPU/CPU i wymieniam wszystko jak leci😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 21:26, toxicrain napisał:

Co sadzicie o zakupie takiej karty ?

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-biostar-rx580-8gb-va5815rv82-bulk-11533868868

 

Podobno wgrywa sie nowego biosa i jest wydajnosc NORMALNEGO 570/580. Plus taki ze cena 330zl za nowa sztuke. Po wgraniu biosu podobno traci sie gwarancje. Chyba w tej cenie nie ma nic lepszego pod moje wymagania do tego procka? Wydajnosc normalnych 570 jest troche nizsza od 1060 6gb ktora jest 2x drozsza (uzywana).

 

To pokoparkowy złom. Te karty są od wielu lat nieprodukowane. Więc jakie nowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...