Skocz do zawartości
Astec

Zestaw za 5000 zł do gier i obróbki materiałów wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewna osoba poprosiła mnie o pomoc w założeniu komputera do gier i amatorskiego montażu materiałów wideo do kwoty 5000 złotych. Sprzęt ma być cichy, możliwie najbardziej wydajny, wyposażony w 32 GB pamięci oraz miło jeśli będzie dodatek w postaci ARGB. Wstępnie złożyliśmy konfigurację w oparciu o Ryzena 7 5700X i Radeona RX 6650XT. Do tego płyta B550, 32 GB RAMu, Fortis 5 ARGB, dysk generacji 4, 500 W zasilacz i obudowa z ARGB. Z wyjątkiem GPU komputer nie będzie rozbudowywany w przyszłości. Obecnie używany zestaw składa się z R7 2700X i Radeona 580 więc spodziewany przyrost wydajności wydaje się być znaczny. Proszę o ocenę zestawu i jeśli można zrobić coś lepiej naniesienie możliwych poprawek.
Link do koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/e54de1d4/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie, co ja teraz zrobię ?, w zeszłym tygodniu przyszła karta muzyczna ,  pewnie jak jest zakupiona z Morele to po mimo ze działa to pewnie za chwile się zepsuje...

wszystko było właściwie zapakowane , nie mam zastrzeżeń.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, B@nita napisał(a):

Pierwsza rzecz, do obróbki video lepsze są chyba karty nvidii?

Druga, nie kupuj na morele, omijaj ten sklep. Jeszcze coś spartolą i będziesz się kopał z koniem przez ponad miesiąc.

Huh, można prosić o więcej detali? Bazujesz na własnych/kumpla doświadczeniach, czy to jakiś trend? ODnosze wrażenie, że PurePC współpracuje z Morele mocno, więc dziwią mnie takie słowa od zaawansowanego użytkownika. Mógłbyś mnie wtajemniczyć co jest nie tak z Morele? No i przede wszystkim - jeśli nie Morele, to gdzie polecasz kupować zestawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tester123 napisał:

Huh, można prosić o więcej detali? Bazujesz na własnych/kumpla doświadczeniach, czy to jakiś trend? ODnosze wrażenie, że PurePC współpracuje z Morele mocno, więc dziwią mnie takie słowa od zaawansowanego użytkownika. Mógłbyś mnie wtajemniczyć co jest nie tak z Morele? No i przede wszystkim - jeśli nie Morele, to gdzie polecasz kupować zestawy?

Pierwszy z brzegu zupełnie niedawno: https://forum.purepc.pl/topic/398337-niesprawne-porty-usb-w-asrock-b660m-pro-rs/#comment-4149133

Innemu przysłali fizycznie uszkodzona nowa kartę graficzną i zamiast wymiany zaproponowali...naprawę.

Takich kwiatków jest więcej, może to nie jest trend, ale...nic nie zastąpi własnego składania i kupowania w rzetelnych sklepach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B@nita napisał(a):

nic nie zastąpi własnego składania i kupowania w rzetelnych sklepach.

Właśnie to mnie najbardziej interesuje. Bo co jeśli sam składać nie poradzę, nie mam kumpla który by pomógł i opieram się na usłudze składania w sklepie? Czy to zawsze będzie totolotek dla kupującego bo to zawsze robią dorabiający studenci i jak komp po ich operacji odpali to nikt więcej się nie interesuje czy wszystko jest dobrze?

No i który sklep jest "rzetelny"? Strzelam, że X-kom, ale może masz jakieś inne rady/doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tester123 napisał:

No i który sklep jest "rzetelny"? Strzelam, że X-kom, ale może masz jakieś inne rady/doświadczenia?

X kom, wręcz przeciwnie. Taka sama jakość, szczególnie w obsłudze gwarancyjnej.

Jak nie masz kumpla czy znajomego to na pewno masz w mieście jakiś sklep w którym złożą i w razie czego pomogą, w lesie chyba nie mieszkasz.

Kupując takiego "gotowca" istnieje też ryzyko, że wcisną podzespoły ze zwrotu lub naprawy.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, B@nita napisał(a):

Kupując takiego "gotowca" istnieje też ryzyko, że wcisną podzespoły ze zwrotu lub naprawy.

Jestem zszokowany że takie praktyki mogą mieć miejsce.

Dzięki za info, będę ostrożny w razie zakupów... Choć na razie dałeś mi 2 sklepy na które mam uważać i 0 sprawdzonych 😞 Domyślam się że rzecz w tym, aby "samemu" mieć jakiś sprawdzony sklep, ale to raczej uważam za rzecz niemożliwą do sprawdzenia dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 14:29, B@nita napisał(a):

Pierwsza rzecz, do obróbki video lepsze są chyba karty nvidii?

Druga, nie kupuj na morele, omijaj ten sklep. Jeszcze coś spartolą i będziesz się kopał z koniem przez ponad miesiąc.

Do obrobki wideo wystarczy zwykła Integra, najważniejsza kwestia to procesor i pamięć

Więc nie hejtuj wszystkiego wszędzie tylko zdobądź wiedzy

Trochę przyznam, że do obrobki wideo lepszym wyborem będzie rodzina AMD do grania 2080Ti da sobie radę z tym ryzenem 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, asdefix napisał:

Do obrobki wideo wystarczy zwykła Integra, najważniejsza kwestia to procesor i pamięć

 

Przestań spamować w każdym temacie i ściągnij ten transparent z reklamą.

Edukacja to chyba Tobie jest potrzebna.,

I zapoznajj sie z regulaminem, masz jak wół czego się zabrania:

 

Cytat

Umieszczania reklam

 

Cytat

Do obrobki wideo wystarczy zwykła Integra

Grać się też da, i co z tego?

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B@nita to co twierdzisz że pomyliłem temat, to o tuż gdybyś nie robił zamętu w każdym temacie i nie wprowadzał w błąd innych byś wiedział, że odpowiedź była kierowana do autora, że do gier i wideo będzie takie połączenie dobre które zaproponowałem post wyżej!

 

Dodam więcej karta graficzna do obrobki wideo nie ma największego znaczenia.

 Strona to jest mój blog, jest miejsce na stopkę to przy okazji dałem - nie łamie to regulaminu w żaden sposób. Piszę na temat. Nie zakładam tematów z reklamą nie propaguje chamstwa i tym bardziej.

NETYKIETA wymaga aby nie robić z innych durni i zamiast liczyć posty,  napisz coś z sensem a nie trele-morele byle napisać. Po co to? Zarzucasz mi że odkopuje temat - jeśli jest na pierwszej stronie bez odpowiedzi to chyba lepiej, że ta odpowiedź jest prawdziwa, niż pisanie głupot że taka karta graficzna będzie lepsza do obrobki wideo 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, asdefix napisał:

Zarzucasz mi że odkopuje temat - jeśli jest na pierwszej stronie bez odpowiedzi to

 

To znaczy, że autor już dawno sobie poradził albo przestał się tym interesować skoro od miesięcy się nie odezwał.

Cytat

Strona to jest mój blog, jest miejsce na stopkę to przy okazji dałem

Który jednak reklamujesz na forum co jest wbrew regulaminowi. Nie ma znaczenia co reklamujesz.

I ciężko to coś nazwać blogiem...Z resztą, już ktoś to tu podsumował w innym wątku.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...