Skocz do zawartości
Noobwarrior

Błąd instalacji reloc offet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

instalacja win10 wyrzuciła błąd dekompresji pliku po zrestartowaniu wyskakuje komunikat "Reloc offet is out the segment" i każda instalacja się zawiesza (próbowałem win10 / win11 / linux) czy uszkodzony jest SSD ? Ram właśnie leci memtest i jak narazie 75% OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 17:55, Noobwarrior napisał:

Witam,

instalacja win10 wyrzuciła błąd dekompresji pliku po zrestartowaniu wyskakuje komunikat "Reloc offet is out the segment" i każda instalacja się zawiesza (próbowałem win10 / win11 / linux) czy uszkodzony jest SSD ? Ram właśnie leci memtest i jak narazie 75% OK.

Witam

takie błędy mogły występować na starszych konfiguracjach gdzie były taśmy i zworki do określania trybu pracy danego dysku czy napędu np. DVD (master-slave) i jak ktoś nie poprawnie ustawił zworkę i np. dwa urządzenia były jako master lub dwa jak slave to takie problemy występowały, czy próbowałeś dysk podłączyć pod inne gniazdo SATA ? , no chyba ze sprawa dotyczy dysku pod M.2.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, edwardzajaczek napisał:

Mam podobny problem i zrobiłem to co wyżej napisane i nic nie pomogło 😕 

Witam 

pomoc zdalna ma swoje ograniczenia i zdalnie nie da się przeanalizować wszystkich problemów , oraz wykluczyć możliwych nieprawidłowości czy to po stronie sprzętowej czy programowej , ale chętnie bym zasiadł do takiego PC gdzie występują takie problemy, aby bezpośrednio przeanalizować ten problem. 

jam z grodu Kopernika XD    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ale problem został rozwiązany. Okazało się że w czasie instalacji windows został uszkodzony/zablokowany (chyba secure boot coś namieszał ?)  nośnik USB. Po utworzeniu nowego nośnika instalacja przebiegła bez problemu.

Nośnikiem był usb z VENTOY gdzie miałem poupychane iso z linuxami i windowsem 🙂

Edytowane przez Noobwarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...