Skocz do zawartości
brainiak

Fotel biurowy vs gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad wygodą fotela gamingowego vs biurowego. Szczególnie podczas bardziej rozluźnionego siedzenia, które preferują zarówno w pracy jak i rozrywce. Wydaje się przy tym dość zdrowe:

Spoiler

0*568N9qGy92tGAdkw.png

Ponieważ nie lubię estetyki biura w domu rozglądałem się za gamingowymi. W tych z kolei nie lubię płatów po bokach siedziska. Oto w miarę kompletna lista IMO sensowych foteli:

Mój główny problem z tymi fotelami to wysokość siedziska. Obecnie siedzą na wys. 45 cm (ten fotel: https://www.morele.net/fotel-sense7-knight-materialowy-czarny-8882865/, całkiem okay), a mimo to i tak dość często odcina mi dopływ krwi do nóg.

Z kolei widzę, że na typowo biurowych ludzie siedzą dość wyprostowani. Ja tak spędzam może z 1/4 czasu pracy, kiedy np. piszę. Przez resztę siedzę mocno odchylony do tyłu.

Ergohuman od kilku różnych producentów/dystrybutorów wydaje się wieść prym wśród biurowców.

https://grospol.pl/pl/products/9_ergohuman/16_ergohuman_bt.html

Jak się na tym siedzi w praktyce? Można się rozwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel dobiera sie osobiscie, mozesz zamowic najbardziej wypasiony tron dla gracza, ale i tak ci nie pomoze, bo twoja postawa moze byc fatalna. To zalezy od masy ciala i jej struktury. Ile siedzisz dziennie, rodzaj zajecia w pozycji siedzacej. Jak dluzej nie posiedzisz to nie bedziesz wiedzial, czy dobry czy nie. Z drugiej strony fotele biurowe (dobre) maja wiele lepsza ergonomie od tych 'tronow dla graczy'. 

Nie napisales nic na temat budzetu, ale IMO w okolicach do 800zl to dla mnie bezapelacyjnie wygrywa Ikea Markus. Najlepszym rozwiazaniem do pracy to biurko stojace. 

Nie obrazaj sie, ale @masin napisal z sensem. Dretwiejace nogi to skutek albo ucisku na nerw albo naczyn krwionosnych. W obu przypadkach braki w masie miesniowej i brak bufora / amortyzacji powoduja ze ucisk jest duzy. Nie doswiadczyles zapewne jeszcze nacisku na nerw kulszowy, czego ci nie zycze, ale zbyt dlugie siedzenie powoduje, ze miesnie szkieletowe sa niewystarczajace do chronienia nerwow, a ruch fizyczny to najlepsza forma zapobiegania.  Zacznij dzis, podziekujesz sobie w niedalekiej przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, saalataa said:

Fotel dobiera sie osobiscie

miałem mu napisać że to kwestia samej samej anatomii i dla jednego dany fotel będzie wygodny a drugiego już nie no ale ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brainiakNie mam porównania do gamingowych bo nigdy ich nie rozważałem przy zakupie, ze względu na słabą wygodę. Używam już od kilku lat Xenon 10, można całkiem dobrze profilować etc Z tego co widzę minimalna wysokość to 40cm a nie 45cm

Z innych które mi się podobały to Embody Hermana Millera ale troszkę drogie ;D Z tego co widzę min wys to 42 cm.

 

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy grając na kompie a robiąc coś w np. arkuszu kalkulacyjnym inaczej siedzimy?? Te gajmingowe maja jakieś triki, że np. w cs unikamy kul lub możemy się wyłożyć na zakręcie w NFS?? Co to w ogóle za porównanie?  Fotel gajminingowy to z reguły chiński badziew z odpowiednim marketingiem wciskany przez markety.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Gensisa 890, bo najtańszy z grupki, więc będzie dobrym punktem odniesienia. Póki co ok, ale komfort porównywalny z SENSE7. Na plus odchylanie oparcia, regulacja odcinka lędźwiowego i regulowane podłokietniki. Kształt siedziska gorszy (ale przednia krawędź lepsza), poduszka pod kark zbyt sprężysta, podłokietniki dość twarde (ale to chyba norma w regulowanych). Samo siedzisko też relatywnie twarde IMO (spotkałem opinie, że jest średnio twarde). G890 ma trochę więcej gamingowego badziewia na oparciu, ale nie przeszkadza. Pewnie przejadę przez kolejne fotele z czasem, więc może dopiszę coś więcej za kilka miesięcy.

Interesujące, ale wysokość siedziska podawana przez producenta nie jest chyba warta uwagi, pewnie można przyjąć pomiar błędu ± kilku cm. Ostatecznie na G890 siedzę na max.

On 2/14/2023 at 1:38 PM, crobartie said:

Nie mam porównania do gamingowych bo nigdy ich nie rozważałem przy zakupie, ze względu na słabą wygodę.

Jak dla mnie gamingowe są wygodniejsze, że względu na możliwość luźniejszego rozłożenia się. Biurowe ergonomy wydają się forsować bardziej wyprostowaną pozycję. Są ok, siadam czasem w biurze, ale nie wiem czy na co dzień byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rosalita napisał:

Hej, ja wybierałabym spośród foteli masujących. Lepiej jest odpocząć na takim fotelu i odpocząć w ogóle od pracy, niż siedzieć w wymuszonej pozycji przez kilka godzin. Takie fotele mega relaksują - testowałam kiedyś w salonie wystawowym. z tego co mówiła mi konsultantka, to taki wybór się opłaca bardziej niż wizyty u fizjo, jak się ma problemy z plecami np. przy pracy siedzącej. fajnie jak fotel ma pozycję zero gravity - super odciąża kręgosłup. te masażery w siedzisku robią robotę i baaaardzo przyjemnie masują. zbieram pieniądze i mam zamiar kupić stąd

Spamer, i po to załozyłes tu konto?? Nie klikać, link prowadzi do strony z trojanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...