Skocz do zawartości
kamissov

Pomoc w wyborze: Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256 GB vs Xiaomi 12T 8/128 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady w wyborze smartfona. Mam do wyboru Xiaomi POCO X5 Pro 5G w wersji 8/256 GB za ok. 1600 zł (w przedsprzedaży) oraz Xiaomi 12T w wersji 8/128 GB za ok. 2100 zł.

POCO X5 Pro ma pamięć RAM w standardzie LPDDR4X, a pamięć ROM UFS 2.2. Natomiast w Xiaomi 12T, pamięć RAM to LPDDR5, a pamięć ROM UFS 3.1. I tu moje pytanie, czy w codziennym użytkowaniu jest odczuwalna, zauważalna różnica w szybkości i płynności działania z takim czy innym rodzajem pamięci?

Druga rzecz, czy procesor, który znajduje się na pokładzie POCO X5 Pro 5G, czyli Qualcomm Snapdragon 778G SM7325, to jest dobra jednostka do codziennego, zwyczajnego użytkowania, czy mocno się nagrzewa? Po drugiej stronie, czyli w Xiaomi 12T jest MediaTek Dimensity 8100 MT6895T, który z tego co czytałem jest jedną z lepszych i chłodnych jednostek, no i jest chyba trochę o klasę wyższym procesorem niż Snapdragon 778G.

Kolejna rzecz, czy 128 GB pamięci na dzień dzisiejszy to wystarczająca ilość? Chodzi mi o to, że jak będą pojawiać się kolejne aktualizacje Androida, usług Google, Google Play czy nie będą zabierać dużo przestrzeni z pamięci. Zdjęć w ciągu miesiąca robię kilka, kilkanaście, czasami jakieś krótkie video, aplikacje podstawowe typu facebook, allegro itp., aplikacje bankowe, 2-3 gry i to wszystko.

Czy lepiej wybrać smartfon z 256GB pamięci wewnętrznej? Chodzi tu o POCO X5 Pro 5G, bo na Xiaomi 12T z 256 GB nie mam funduszu.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...