Skocz do zawartości
Major303

Laptop do zastosowań (mniej lub bardziej) profesjonalnych do 4000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa przede wszystkim do wszelkiego rodzaju zastosowań programistycznych, dlatego jakieś przyzwoite 6 rdzeni i 16GB ram musi być. 8GB ram może przejść, ale wtedy w koszt trzeba wliczyć dodanie 8GB ramu. Też mogą się wkraść rzeczy z grafiki 3d albo uczenia maszynowego, dlatego chciałbym w tym mieć RTX 3050 (bo to najtańsze dostępne GPU), no i nawet na tym będzie można pograć. Wykonanie bez znaczenia, ale żeby nie rozpadał się w oczach, chciałbym móc go transportować w torbie a nie w folii bąbelkowej. Waga bez znaczenia (laptop wcale nie musi ważyć 1.5kg lub mniej żeby był mobilny), ale niektóre laptopy to kloce prawie 3 kilowe + ogromny zasilacz, takich raczej bym nie chciał.

Budżet 4k, ale jak by było 3.5k lub mniej to bym się nie obraził.

Podobają mi się:

  • ASUS ROG Zephyrus G14 RTX 3050 16GB RAM R7 5800HS - lekki, mobilny, i wydajny. Ale za model 2021 chcą 5k, a tyle to kosztuje model 2023 na zachodzie, więc jedynie jak to mogę skomentować to "iksde".
  • Lenovo IdeaPad 5 Pro - laptop sam w sobie bardzo dobry, 16 cali ale realny rozmiar jak 15, ale w Polsce nie ma modelu z RTX 3050, a wersja z GTX 1650 chodzi po ponad 4k, absolutnie nieopłacalny zakup.
  • Acer Aspire 7 RTX 3050 R5 5625U 8GB RAM - duży minus to mało ramu trzeba dołożyć, podobno lekki, smukły, wydajny, ale z fatalnym ekranem, ale w tym budżecie to już nie ma co wybrzydzać. Na razie nie kupiłem bo laptop mało popularny, ciężko znaleźć sensowne recenzje.
Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pankejkowy napisał:

Hej, a co sądzisz o tym?

Moim zdaniem rozsądna propozycja: https://allegro.pl/oferta/laptop-gamingowy-rtx-3060-144hz-ssd-512gb-16gb-i5-12463256253

Podzespoły klasa, waga przeciętna, nie wygląda jak gamingowy za co duży plus, ale budżet mocno przekroczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jakubek49 napisał:

Może HP Victus, Intel Core i5-12 generacji, ilość rdzeni 8szt. 16GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3050, podsyłam link - https://www.komputronik.pl/product/800303/hp-victus-15-fa0185nw-715u9ea-512gb-m-2-pcie-16gb.html.

Victusa już raz miałem na radarze, ale krąży o nim mnóstwo negatywnych opinii. Ta najczęściej spotykana to niskiej jakości trzęsąca się pokrywa ekranu, ale też jest pełno opinii o tym, że laptop losowo potrafi się zepsuć po kilku miesiącach użytkowania. Bardzo dużo ludzi odradza HP, nawet o Gigabyte nie ma tylu negatywnych opinii, a jest to podobno bardzo budżetowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 3/2/2023 at 6:07 PM, Major303 said:

Podzespoły klasa, waga przeciętna, nie wygląda jak gamingowy za co duży plus, ale budżet mocno przekroczony.

Ok. To obczaj teraz ten: https://dreammachines.io/pl/notebook/RG3050Ti-17PL20

Model za 4k, masz tam 3050Ti, wprawdzie 17'' ale nie jest aż tak ciężki, no i masz ten sam procesor i5-11400H, więc grzał się nie będzie. 16GB ram w standardzie i masz 500 GB SSD na M.2. Czego chcieć więcej.

On 3/3/2023 at 3:14 PM, Major303 said:

Victusa już raz miałem na radarze, ale krąży o nim mnóstwo negatywnych opinii. Ta najczęściej spotykana to niskiej jakości trzęsąca się pokrywa ekranu, ale też jest pełno opinii o tym, że laptop losowo potrafi się zepsuć po kilku miesiącach użytkowania. Bardzo dużo ludzi odradza HP, nawet o Gigabyte nie ma tylu negatywnych opinii, a jest to podobno bardzo budżetowy sprzęt.

A co do Victusa to zgadzam się, kolega oglądał ze mną jak byliśmy w Galerii i porównywaliśmy i jakość w porównainu np do ASUS'a, czy Della to przepaść. To już nie jest to samo HP co kiedyś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 12:56, Pankejkowy napisał:

Ok. To obczaj teraz ten: https://dreammachines.io/pl/notebook/RG3050Ti-17PL20

Model za 4k, masz tam 3050Ti, wprawdzie 17'' ale nie jest aż tak ciężki, no i masz ten sam procesor i5-11400H, więc grzał się nie będzie. 16GB ram w standardzie i masz 500 GB SSD na M.2. Czego chcieć więcej.

A co do Victusa to zgadzam się, kolega oglądał ze mną jak byliśmy w Galerii i porównywaliśmy i jakość w porównainu np do ASUS'a, czy Della to przepaść. To już nie jest to samo HP co kiedyś.

Podzespoły przyjemne jak za tą cenę, ale 17 cali nie będzie zbyt poręczny w transporcie. Absolutnie nie mam zamiaru używać tego na kolanach, ale 17 calowe laptopy bym uważał już za laptopy stacjonarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2023 at 2:07 PM, Major303 said:

Podzespoły przyjemne jak za tą cenę, ale 17 cali nie będzie zbyt poręczny w transporcie. Absolutnie nie mam zamiaru używać tego na kolanach, ale 17 calowe laptopy bym uważał już za laptopy stacjonarne.

Powiem Ci, że sam do niedawna tak uważałem, okazuje się, że to zależy jak na to patrzeć. Do 3 kg da się jeszcze przeżyć. Takie laptopy ważyły kiedyś więcej, obecnie wchodzą cienkie ramki, odchudzona obudowa... Poza tym bardziej komfortowo dla oczu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 09:43, Pankejkowy napisał:

Powiem Ci, że sam do niedawna tak uważałem, okazuje się, że to zależy jak na to patrzeć. Do 3 kg da się jeszcze przeżyć. Takie laptopy ważyły kiedyś więcej, obecnie wchodzą cienkie ramki, odchudzona obudowa... Poza tym bardziej komfortowo dla oczu 🙂

Trochę prawdy w tym jest, ale jednak 17 cali to już byk. Większym problemem jest rozmiar niż waga, chyba że cały zestaw waży 5 kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Major303 said:

Trochę prawdy w tym jest, ale jednak 17 cali to już byk. Większym problemem jest rozmiar niż waga, chyba że cały zestaw waży 5 kilo.

Ja np. tak właśnie szykam, żeby waga była do 3-4 kg max, przy laptopach 17,3". LG gram to to nie jest, ale przynajmniej ma swoją moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pankejkowy napisał:

Ja np. tak właśnie szykam, żeby waga była do 3-4 kg max, przy laptopach 17,3". LG gram to to nie jest, ale przynajmniej ma swoją moc.

Szczerze to chyba po prostu kupię jakiegoś thinkpada z allegro, wyjdzie około 1500 złotych. Ceny nowych laptopów są kosmiczne, a wykonanie niskiej jakości (chyba, że wchodzimy w cenę 5k plus, ale to już dla koneserów laptopów). Niestety karty graficznej poza domem mieć nie będę, ale zaczynam wątpić, czy jest warta dopłaty 2000 złotych (lub więcej). Mam PC, ale właśnie czasami zdarzało mi się, że dedykowana karta w laptopie by mi się przydała, ale głównie do grafiki 3d, bo machine learning to sobie na collabie w chmurze odpalisz.

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...