Skocz do zawartości
Astec

Jak starzeje się Radeon RX 5600 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was, użytkowników Radeonów, choć nie tylko, zapytać jak spisuje się Radeon RX 5600 XT po trzech latach od jego premiery.
Jak starzeje się ta architektura w porównaniu chociażby do GTX 1660 Ti lub RTX 2060?
Czy na nowszych sterownikach nastąpiła jakaś poprawa wydajności w porównaniu z tymi premierowymi? 
Jak wygląda kwestia demonizowanej przez wielu stabilności sterowników? 
Ile według Was warty jest dziś ten Radeon?
Jak rozpoznać czy dana sztuka karty pracuje pod kontrolą nowszego, lepszego BIOSU?
Które procesory są optymalne do łączenia ich z RX 5600 XT, tak aby nie przesadzić, a  jednocześnie wyeliminować zjawisko wąskiego gardła?
I wreszcie, czy możecie po tych trzech latach polecić tą kartę graficzną?
 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Astec napisał:

Chciałbym Was, użytkowników Radeonów, choć nie tylko, zapytać jak spisuje się Radeon RX 5600 XT po trzech latach od jego premiery.
Jak starzeje się ta architektura w porównaniu chociażby do GTX 1660 Ti lub RTX 2060?
Czy na nowszych sterownikach nastąpiła jakaś poprawa wydajności w porównaniu z tymi premierowymi? 
Jak wygląda kwestia demonizowanej przez wielu stabilności sterowników? 
Ile według Was warty jest dziś ten Radeon?
Jak rozpoznać czy dana sztuka karty pracuje pod kontrolą nowszego, lepszego BIOSU?
Które procesory są optymalne do łączenia ich z RX 5600 XT, tak aby nie przesadzić, a  jednocześnie wyeliminować zjawisko wąskiego gardła?
I wreszcie, czy możecie po tych trzech latach polecić tą kartę graficzną?
 

Po co śmiecisz na forach i to nad jakąś starą kartą?? Założyłeś już temat na labie, mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem testów jej nowych, ale zważając na to że posiada 6GB ramu to w full HD jeszcze styknie, co do sterów na pewno jest poprawa nieznaczna, ale jest zwłaszcza że to RDNA, sam mam 6700XT i nawet w ostatnich zyskałem parę FPS więcej w większości gier, mimo że przyrosty miały być głównie dla serii 7000. Co do stabilności w Radeonach to naprawdę losowa kwestia, zeleży już od karty, jeden nie ma problemu drugi też nie, a trzeci ma ten sam model i jemu robi się czarny ekran podczas oglądania YT czasami, mimo że cała trójka ma tą samą kartę i stery. W serii 6000 i 7000 nie ma co prawda już takich problemów, ale wiem że w serii 5000 było sporo na premierę, a czy je rozwiązali to już sprawdź sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, B@nita napisał:

Po co śmiecisz na forach i to nad jakąś starą kartą?? Założyłeś już temat na labie, mało?

Nie widzę nigdzie zakazu zakładania postów na innych forach jednocześnie. Starą kartą? To co dla jednych jest jakiś starą kartą dla innych może być nie długo używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Astec napisał:

Nie widzę nigdzie zakazu zakładania postów na innych forach jednocześnie. Starą kartą? To co dla jednych jest jakiś starą kartą dla innych może być nie długo używaną.

A czego oczekujesz zakładając ten sam temat na dwóch forach? Różnych odpowiedzi? I tu i tam siedzą ci sami użytkownicy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, B@nita napisał(a):

A czego oczekujesz zakładając ten sam temat na dwóch forach? Różnych odpowiedzi? I tu i tam siedzą ci sami użytkownicy.

Nie. To ty siedzisz na 2 różnych forach (i autor postu). Ja czytam tylko purepc. więc postu na labie nie widzę. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na temat RX 5600 XT to nie zaśmiecaj swoimi wpisami forum.

 

Co do RX 5600 XT - osobiście nie posiadam ale czytałem opinie użytkowników że od dłuższego czasu problemów z jakością i stabilnością sterowników nie ma. Co do wydajności to się nie wypowiem.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 18:28, maqs6 napisał:

Nie. To ty siedzisz na 2 różnych forach (i autor postu). Ja czytam tylko purepc. więc postu na labie nie widzę. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na temat RX 5600 XT to nie zaśmiecaj swoimi wpisami forum.

W sumie, kogo interesuje że siedzisz tylko tutaj, spora grupa siedzi na obu.

Cytat

Co do RX 5600 XT - osobiście nie posiadam

Jak nie posiadasz to po co się odzywasz.

Cytat

czytałem opinie użytkowników że od dłuższego czasu problemów z jakością i stabilnością sterowników nie ma

To ma być jakieś usprawiedliwienie do napisania w ogóle tego postu?? Bo gdzieś przeczytałeś...:)

Opinie są różne, nawet w serii 6000 trafiają się drobne kwiatki. Oczywiście, że jest lepiej niż było.

Ostatnia poprawa wydajności dzięki sterownikom dotyczyła jak się nie mylę serii 6000.

 

Sterowniki AMD stabilne:https://www.benchmark.pl/aktualnosci/krytyczny-blad-aktualizacji-sterownikow-kart-radeon-windows.html

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5600 XT. Działa bez uwag, stabilnie, żadnego problemu ze sterownikami. Wydajność do 1080p bdb, te gry, które odpalam w większości chodzą na maksymalnych ustawieniach. Karta po lekkim OC wyciąga 8100 pkt w 3dmark, przenosi to się na gry w sposób zadowalający. Hogwarts Legacy na Ultra poza na High mgłą, teksturami oraz roślinnością nie spada ponizej 50 fps z FSR2 (jakość) również w lesie z odpalonym światłem, nie ma również żadnych gwałtownych krótkich spadków fps do 20 czy 30. Cyberpunkt 2077 wszystko na ultra i we wbudowanym benchmarku średnio 61 fps z FSR2 (jakość). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...