Skocz do zawartości
Kamilek9322

Upgrade karty graficznej oraz zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy któremu złożyłem taką platformę chciał by zmienić jak wyżej napisałem zasilacz na modularny oraz kartę graficzną na lepszą coś ala 4070ti lub 4080 .

Pytanie brzmi czy zmieści się w 7tys bo tyle ma , ja z mojej strony poradziłem mu kupno 1 TB pamięci na system bo narazie na NVM ma gry a HDD jest pojemnikiem na filmy i instalki gier.

.Myślałem aby dokupić mu ramu ale stwierdził że w 2024 roku będzie chciał zmienić procesor płytę główną i ramy wiec narazie te elementy zostawiam w spokoju. Moje pytanie to jaką kartę mu polecić i jaki zasilacz ? 

Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK)

Płyta główna ASRock B560 PRO4

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070110400F)

Pamięć Mushkin Redline, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (MRA4U360JNNM8GX2)

Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)

Dysk Toshiba 1 TB 3.5" SATA III (DT01ACA100)

Zasilacz SeaSonic CORE Gold GC-650 (SSR-650LC)

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny cpu jest za słaby do obu kart graficznych, więc zakup teraz jednej z tych kart jest bez sensu. Do 2024 sporo może się zmienić. Ceny tych kart mogą spaść, wiec po co teraz pakować forsę w coś, czego nie wykorzysta?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i5 -10400f czyli 6r/12w, będzie już ograniczać wydajność nowej karty czy to RTX 4070ti czy RTX 4080 tzw. "wąskie gardło" .

pomijam kwestie opłacalności zakupu np. wymiany procesora na np. i7-11700 , koszt nowego około 1280pln lub używany i7-11700K, i tez będzie ograniczał nowa kartę ale w mniejszym stopniu.  

zasilacz ATX 3.0 np.

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W (BN343) 560pln 

można tez dopłacając 100pln zakupić wersje 850W o ile będzie dostępna.

jeśli opcja z dyskiem 1TB 

Dysk SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G) 400pln

karta graficzna np.

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Gaming OC 12GB GDDR6X (GV-N407TGAMING OC-12GD) 4740pln 

czyli licząc czysto w zakładanym budżecie, owszem da się to zrobić, ale czy to będzie dobry i opłacany upgrade. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekać z kasą do wakacji  i kupić cały komputer. 

A i jeżeli chodzi o odświeżanie to 144hz 

A jeżeli chciał by coś poskładać na teraz pod 2k 144hz to 10 tys by się zmieścił tak mi się wydaje . Bo ojciec mu pożyczy 3 tys i pyta czy starczy strasznie długo czekał z tą kasą i poprostu wiecie chce w końcu ja wydać.  Może jakaś propozycja z waszej strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamilek9322 napisał:

Dobra to jest opcja AMD a coś z Intela?

porównaj testy co bardziej będzie opłacalne w grach, i jak platforma będzie bardziej przyszłościowa, np. jak długo będzie wspierany "socket" , pod AM5 będą wychodzić nowe CPU, a na Intelu i LGA1700 obecnie jest 13gen. i dalej ? , pewnie nowe CPU nowa podstawka XD     

zestaw na Intelu tez da się zbudować , sklep podany jest tylko, bo mi jest łatwiej, ale to gdzie kupić bo np. można taniej to odsyłam do ceneo.pl, warto tez zaktualizować bios płyty głównej do najnowszego dostępnego.

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1034822

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-z690-plus-wifi/helpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS-WIFI

lub wykupić dodatkowa usługę

https://www.morele.net/bios-plyty-glownej-aktualizacja-649058/

aby przyciąć koszty można zakupić płytę główna bez modułu Wi-Fi/BT ale obecnie to fajne udogodnienie, lub zakupić płytę główna innego producenta 

Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX

albo szukać na promocjach 

MSI PRO Z790-A WIFI DDR5    

 

 

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.T... napisał:

porównaj testy co bardziej będzie opłacalne w grach, i jak platforma będzie bardziej przyszłościowa, np. jak długo będzie wspierany "socket" , pod AM5 będą wychodzić nowe CPU, a na Intelu i LGA1700 obecnie jest 13gen. i dalej ? , pewnie nowe CPU nowa podstawka XD     

zestaw na Intelu tez da się zbudować , sklep podany jest tylko, bo mi jest łatwiej, ale to gdzie kupić bo np. można taniej to odsyłam do ceneo.pl, warto tez zaktualizować bios płyty głównej do najnowszego dostępnego.

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-z690-plus-wifi/helpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS-WIFI

lub wykupić dodatkowa usługę

https://www.morele.net/bios-plyty-glownej-aktualizacja-649058/

aby przyciąć koszty można zakupić płytę główna bez modułu Wi-Fi/BT ale obecnie to fajne udogodnienie, lub zakupić płytę główna innego producenta 

Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX

albo szukać na promocjach 

MSI PRO Z790-A WIFI DDR5    

 

 

     

Należy pamiętać, aby nie kupować w morele, sklep raczej z fatalnymi opiniami, także na tutejszym forum. Z aktualizacjami wykonywanymi u nich też były cyrki, omijać i zlecić komuś innemu bo znowu coś spartolą. 😂 Z resztą jest duża szansa, że płyty mają już najnowszy bios który jest dostępny od listopada.

Kolega Mr T robi co może by ich wesprzeć, oczywiście  nie potrafi podać nazw komponentów ani linków do innego sklepu....;) Inne sklepy też mają konfigurator.

Zamiast 13600K warto kupić 13600KF bez zintegrowanej grafiki w cenie poniżej 1500zł.

Można też rozważyć płytę główną na B660.670 które kosztują 600-900zł, będzie na pewno sporo tańsza od tej proponowanej, oc i tak bez sensu w obecnych procesorach a jedyny minus takiego rozwiązania to brak możliwości uv cepa i trochę mniej złącz.

Podobnie z pamięciami, skoro ma dobre ddr4 może wystarczy sama zmiana mobo i cpu? 16GB w zupełności wystarczy do gier.

Ogólnie śledzić peppera, często trafiają się ciekawe wrzutki z promocjami.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od morele. Kupiłem całego kompa z monitorami w sumie 2 ostatnio .
Kupiłem zła płytę główną bo myslelem o raid 1 do serwera na nvme a płyta takiego nie obsługiwała. Zakup na firme. Napisałem ocb . Kazali odesłać kasę zwrócili choć nie musieli

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przysłali mi mikrofalówkę, z "owocowego" sklepu, bo w sklepach stacjonarnych było brak takiego modelu , no normalnie okazało się że jednak, ufff działa ,  pouczyłem się jak bym wygrał na loterii, że jednak dostałem sprawny sprzęt, taki sarkazm ... 

nie da się wszystkim dogodzić i aby wszyscy byli zadowoleni w 100%,(chociaż tak powinno być), ale czy jest jakiś sklep co ma tylko pozytywne opinię , zero negatywów ? 

wszędzie parują tylko ludzie , i każda sprawę trzeba traktować indywidualnie, oraz z dystansem, podczas wystąpienia problemu czy usterki, która zaszła czy to podczas transportu czy z winy już samego użytkownika,  bo nie wiemy jak jak było naprawdę, bo nas tam nie było, a tylko możemy np. później poczytać jak to wygląda od strony już poszkodowanego, zgłaszającego problem. 

zadałem pytanie do działu obsługi klienta z owocowego sklepu , odnośnie sposobu pakowania i wysyłania całych zestawów PC , obaczymy co mi odpiszą.

            

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

wczoraj przysłali mi mikrofalówkę, z "owocowego" sklepu, bo w sklepach stacjonarnych było brak takiego modelu , no normalnie okazało się że jednak, ufff działa ,  pouczyłem się jak bym wygrał na loterii, że jednak dostałem sprawny sprzęt, taki sarkazm ...  

Kilkaset paczek zamówionych z różnych sklepów i...żadnej wpadki, nawet wielka lodówa ze szklanymi drzwiami, wszystko działało jak powinno, także nie wiem co tym swoim wpisem chciałeś udowodnić. Z dostarczeniem zamówienia zapakowanego fabrycznie to z reguły żaden sklep nie ma problemu jak ma na stanie, pomijam drobne wpadki np. z winy kuriera. Tylko nie o tym mowa.

 

Cytat

bo w sklepach stacjonarnych było brak takiego modelu

Taa, pewno w innych internetowych nie było, pewno model na wyłączność dla owocowego.😂

Cytat

zadałem pytanie do działu obsługi klienta z owocowego sklepu , odnośnie sposobu pakowania i wysyłania całych zestawów PC , obaczymy co mi odpiszą.

Przeszedłeś się do innego działu ? 😂 Był niedawno tutaj temat jak spakowali klientowi paczkę z komputerem i jakie cyrki były, na labie też się znajdzie trochę podobnych tematów.

Podobnie z wgrywaniem nowego biosu, gdzie mimo zapłaty za usługę ta nie została wykonana, to co prawda pojedyncze przypadki, ale niesmak jest i bardzo słabo świadczy o ich "profesionalizmie".

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...