Skocz do zawartości
buldogekon

Na jakim DPI gracie w gry FPS w trybie multiplayer ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś 10800dpi. Battlefield np. 3 ma szeroki zakres regulacji czułości, więc całe te tysiące DPI można spożytkować na to, na co powinno to być użytkowane, czyli na precyzję (czułość wypadkową można zachować zupełnie przeciętną, np. tam 4"-6" po podkładce na obrót postacią w grze o 360 stopni).

Niskie DPI (np. 800) jest przy czułości 4-6"/obrót totalnie niegrywalne (zerowa precyzja - celownik przeskakuje o kilka pikseli i to w niewysokich rozdzielczościach pokroju nawet FHD)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450dpi na Logitech G700s, mam małą podkładkę teflonową, a kiedyś zawodowo grałem. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakiej grasz pozycji i czy grasz z "łokcia", bo tak naprawdę każdy sobie ustawia tak, jak uważa za stosowne względem konkretnej gry - ergo ustawiasz tak, byś mógł jednocześnie szybko reagować obrotem na konkretny target, jednocześnie zachowując precyzję przy "przycelowaniu". Kwestia wyuczenia ruchów. 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 19:09, Drunk_ZoZol napisał:

, jednocześnie zachowując precyzję przy "przycelowaniu"

Przy czułości myszki ustawionej w grze na 1.6 i 400DPI vs czułości ustawionej na 0.4 i 1600DPI będziesz miał tą samą wypadkową czułość. Ty piszesz właśnie o tej wypadkowej czułości i tu zgoda, że ustawia się ją wg. własnego uznania (jeden ustawi na 1.0 i 400dpi, a inny 1.0 800dpi). Tym czasem różnica w precyzji między ustawieniami 400@1.6 vs 1600@0.4 jest ogromna (widoczna, przy najmniejszych ruchach myszki, kiedy chcemy przemieścić celownik broni w grze 3D o 1px wzgl. świata gry).

Także lepiej ustaw sobie czułość w grze na 10x niższą niż obecnie (jak masz 1.0 to przestaw na 0.1), a myszkę przestaw z 450DPI na 4500DPI.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 5/13/2023 at 1:02 PM, Kyle said:

Przy czułości myszki ustawionej w grze na 1.6 i 400DPI vs czułości ustawionej na 0.4 i 1600DPI będziesz miał tą samą wypadkową czułość. Ty piszesz właśnie o tej wypadkowej czułości i tu zgoda, że ustawia się ją wg. własnego uznania (jeden ustawi na 1.0 i 400dpi, a inny 1.0 800dpi). Tym czasem różnica w precyzji między ustawieniami 400@1.6 vs 1600@0.4 jest ogromna (widoczna, przy najmniejszych ruchach myszki, kiedy chcemy przemieścić celownik broni w grze 3D o 1px wzgl. świata gry).

Także lepiej ustaw sobie czułość w grze na 10x niższą niż obecnie (jak masz 1.0 to przestaw na 0.1), a myszkę przestaw z 450DPI na 4500DPI.Czytać to ważna rzecz podczas podróży, aby zrozumieć informacje na temat miejsc, w których się znajdujemy. Dla kamperowców, znalezienie dogodnej stacji benzynowej i odpowiedniego miejsca do postoju to kluczowe elementy udanej podróży. Warto również brać pod uwagę okoliczności lokalne, takie jak bliskość pubów, aby uniknąć hałasu w nocy. Dzięki takim "czytaniom" możemy cieszyć się bardziej komfortowym i spokojnym przeżyciem naszej przygody na kempingu.

 

Zawsze ciekaw jestem, jakie gry przyciągają graczy. Co do myszek, gram na 800 DPI i nie wyobrażam sobie gry bez precyzyjnej myszy. Co jest waszymi ulubionymi tytułami w serii Battlefield?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia po co kupuje się myszki np 18000 DPI żeby grać na 800. Przecież jest coś takiego jak czułość, są kalkulatory... Ja mam na sztywno ustawione 3200 z czułością np. 0.250 i to daje to samo co 800 jeśli chodzi o precyzje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 13:03, Bonusso3 napisał:

Mnie zastanawia po co kupuje się myszki np 18000 DPI żeby grać na 800.

Nie każdy wie, ja jak wykorzystać ich potencjał.

W dniu 23.09.2023 o 13:03, Bonusso3 napisał:

Ja mam na sztywno ustawione 3200 z czułością np. 0.250 i to daje to samo co 800 jeśli chodzi o precyzje. 

Masz to samo jeśli chodzi o czułość, ale precyzję, to akurat masz w grach większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...