Skocz do zawartości
qrzysio

Asus tuf x670e gaming plus wifi - bios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - po zainstalowaniu systemu win 11 na nowej platformie - poczytałem trochę o undervoltingu i chciałem coś pomajstrować w biosie - niestety nie mam możliwości jak się do niego dostać bo mam włączoną funkcję fast boot a co za tym idzie - nawet gdy pojawia się owa możliwość  przy pomocy klawiszy chociażby DEL wejścia do biosu - nic takie się nie dzieje. Próbowałem z poziomu win 11 odpalić system w systemie naprawczym  - wtedy wg youtube pojawia się możliwość wejścia do UEFI - ale u mnie to też działać nie chce - wszystko co związane z fast boot z poziomu win 11 raczej wyłączyłem.... macie może jakiś pomysł?

płyta asus tuf x670e gaming plus wifi

ryzen R9 7900x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

a to nie jest tak ze w trybie fastboot urządzenia usb w tym np. klawiatura i inne kontrolery są włączane dopiero po załadowaniu się systemu ? , wiec napitalanie F2, F10, czy DEL chyba nie przyniesie pożądanego efektu ...

także albo reset biosu, albo pani pokaże jak przejść z systemu do biosu 

https://www.youtube.com/watch?v=LbCK57r0620

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Mr...T chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem, dobra dodam szczegóły msi b560 torpedo i logitech bezrzewodowa. Natomiast, że na widok nicku krzysio wywalasz per pani- niepokojące. Asus może ma jakiś tool do bios bootu, msi też ma, ale średnio kiedyś działał. @Mr.T... chłopie no zmuś się czaasem troszkę do myślenia, siedzimy na tym forum nie iem ile(ja z 1.5 roku aktywnie a z 8-10 nie aktywnie) i mi piszesz, że "waliłem"(już nie wale zresztą.... 20 lat teamu Jezus mi pomógł powychodzić z różnych problemów-mieć dystans do siebie klucz do długiego życia zresztą xD, nie zawsze, ale...) na darmo bo co to fast boot nie wiem, msi ma jeszcze jeden ficzer oprócz fast boot, zapominałem nazwę, jak odhaczysz jeden to masz drugi do wyboru. A ty mi kurde jak siwowłosy mędrzec wykładasz naukę o fast boocie i delu dobrze, że nie w burdelu...mam nadzieję, że Krzysio ma 18+. A no i co do burdelu polecam fragment Biblii z Marią Magdaleną.

eee trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi odnoszący się do mojego wpisu ? chyba że to Twoja interpretacja mojego wpisu... WTF , bo co ma piernik do wiatraka ? 

napisze jeszcze raz w trybie fast BOOT czy ultra fast BOOT ,  kontroler USB jest włączany dopiero po załadowaniu się systemu, a zatem klawiatura tez jest dopiero włączana po załadowaniu się systemu , no to co da wciskanie klawiszy od domyślnego wejścia do biosu, skoro klawiatura jest nie aktywna / nie jest włączana ?   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam 

a to nie jest tak ze w trybie fastboot urządzenia usb w tym np. klawiatura i inne kontrolery są włączane dopiero po załadowaniu się systemu ? , wiec napitalanie F2, F10, czy DEL chyba nie przyniesie pożądanego efektu ...

także albo reset biosu, albo pani pokaże jak przejść z systemu do biosu 

https://www.youtube.com/watch?v=LbCK57r0620

Dzisiaj po pracy sprawdzę wersję z YT - natomiast jak pisałem w pierwszej wiadomości próbowałem to zrobić  tylko troszkę inną ścieżką niż ta zaproponowana przez nią - generalnie komputer się restartował, ale zatrzymywał się mniej więcej na etapie tuż przez ładowaniem systemu  - wtedy też monitor przechodził w standby... więc nie do końca wiem, czy też się uda - no ale spróbujemy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...