Jump to content
VictorD

Jakie ciche chłodzenie do 7950X3D (Wentylator czy AIO)?

Recommended Posts

Potrzebuje kupić CICHE ALE TEŻ WYDAJNE chłodzenie do 7950X3D. Do tej pory wykorzystywałem chłodzenie powietrzem od Noctua (NHD15S) ale nie wiem czy to wystarczy do tego procka. Zacząłem się więc zastanawiać nad AIO ale na tym polu mam 0 doświadczenia. Szczerze mówiąc to wolałbym wiatrak bo "boję się wycieków" :rotfl. Jeżeli AIO to musi to wejść na górę do Silent Base 802. Najbardziej zależy mi na ciszy (podobno pompki hałasują), następnie na jak najniższych temperaturach. Wygląd nie ma znaczenia bo buda będzie zamknięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wycieki to mit ( dosłownie jeden na sto tysięcy) . Nie krępuj się, AiO montuje się czasem łatwiej niż zwykły cooler zwłaszcza NHD15. Po prostu więcej śrubek. Polecam https://www.x-kom.pl/p/642098-chlodzenie-procesora-be-quiet-silent-loop-2-360mm-3x120mm.html

 

Chłodzi mi Ryzen'a 9 3900X i mimo OC wszystkich rdzeni i dużego napięcia ogólnie przy poborze mocy 240 Wat 89 stopni jest w spoczynku pompa cicha a pod obciążeniem słychać delikatny szum, ale na pograniczu 36-38 decybeli więc bez dramatu żadnego odkurzacza nie ma (sam ustawiałem krzywe wentyli).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...