Skocz do zawartości
VictorD

Jakie ciche chłodzenie do 7950X3D (Wentylator czy AIO)?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić CICHE ALE TEŻ WYDAJNE chłodzenie do 7950X3D. Do tej pory wykorzystywałem chłodzenie powietrzem od Noctua (NHD15S) ale nie wiem czy to wystarczy do tego procka. Zacząłem się więc zastanawiać nad AIO ale na tym polu mam 0 doświadczenia. Szczerze mówiąc to wolałbym wiatrak bo "boję się wycieków" :rotfl. Jeżeli AIO to musi to wejść na górę do Silent Base 802. Najbardziej zależy mi na ciszy (podobno pompki hałasują), następnie na jak najniższych temperaturach. Wygląd nie ma znaczenia bo buda będzie zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieki to mit ( dosłownie jeden na sto tysięcy) . Nie krępuj się, AiO montuje się czasem łatwiej niż zwykły cooler zwłaszcza NHD15. Po prostu więcej śrubek. Polecam https://www.x-kom.pl/p/642098-chlodzenie-procesora-be-quiet-silent-loop-2-360mm-3x120mm.html

 

Chłodzi mi Ryzen'a 9 3900X i mimo OC wszystkich rdzeni i dużego napięcia ogólnie przy poborze mocy 240 Wat 89 stopni jest w spoczynku pompa cicha a pod obciążeniem słychać delikatny szum, ale na pograniczu 36-38 decybeli więc bez dramatu żadnego odkurzacza nie ma (sam ustawiałem krzywe wentyli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...