Skocz do zawartości
Astec

Zasilacz w cenie 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
Powoli przymierzam się do zmiany zasilacza do zestawu z Ryzenem 5 7600X i RTX 3070 (do tego 2 dyski M2 i 8 wentylatorów 120 mm z ARGB). Zestaw ten nie jest najbardziej prądożernym zestawem na świecie, ale patrząc przyszłościowo zdecydowany jestem na jednostkę 750 W. W planach mam dołożenie 3 dysku NVMe i wymianę karty graficznej na RTX 4070/4070 Ti. Wymaganiami jakie stawiam przed nowym zasilaczem są: 
- 750 W mocy, 
- modularne okablowanie, 
- certyfikat 80 PLUS Gold, 
- parametry pracy (regulacja napięć, tętnienia, sprawność) na dobrym poziomie, 
- cena do 500 zł.
Kandydatem numer 1 jest Endorfy Supremo FM5 750W, bo wydaje mi się, że z powodzeniem wpisuje się w moje wymagania, ale jak to jednak bywa nic nie jest do końca oczywiste. Czytając różne tematy na forach obserwuje negatywne nastawienie do zasilaczy czy też innych produktów Endorfy (czy dawnego SPC). Do argumentów przeciw najczęściej zaliczają chińskie pochodzenie, wysoką awaryjność, niskiej jakości komponenty, brak ekspansji na rynkach zagranicznych oraz dalekie od ideału parametry pracy. Jestem trochę zmieszany, ponieważ przez 5 lat używałem Supremo FM2 750W i byłem w pełni zadowolony. Co o tym myślicie? Czy zasilacz od Endorfy spełni pokładane w nim nadzieję czy lepiej szukać lepszych, ale też droższych produktów konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu spokojnie i 650W wystarczy, szukałbym czegoś jednak od Corsair, Seasonic czy popularne ostatnio MSI z 10 letnią gwarancją. Ten powinien spokojnie wystarczyć:

MSI

750W będzie ciężko coś z tej trójki wyrwać, trzeba by polować albo pozostaje to co ci wpadło w oko. W styczniu był np. Corsair RMx 750W poniżej 500zł.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

np. alternatywa do Endorfy na gwarancji 7 lat.

Zasilacz Thermaltake Toughpower GF 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-2) cena około 490pln i gwarancja 10 lat. 

lub dołożyć do zasilacza ATX 3.0 

be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold , gwarancja 10 lat i posiada już wtyczkę/gniazdo -12VHPWR  około 560pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...