Skocz do zawartości
joorva

Karta USB z wyjściem optycznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam czegoś co pozwoli mi wyprowadzić dźwięk z komputera przez USB i wypluć na toslinka. Szybki research wrzucił mnie na ofertę Fiio, gdzie od K3S w górę ich interfejsy mają wyjście optyczne, ale mam wrażenie że mocno bym tu przepłacił za tor analogowy którego nie planuję używać.

Będę wdzięczny za informację czy są  jakieś niedrogie i sprawdzone konstrukcje opędzające transmisje USB-> optyk, i jeśli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie zdarzyłem jeszcze osobiście przetestować, bo kiedyś mam w planach jak to faktycznie gra , ale możesz zrobić to za mnie XD  

po taniości

https://allegro.pl/oferta/karta-muzyczna-dzwiekowa-5-1-7-1-spdif-usb-12547187994

lub na bogato XD 

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube2-usb-dac-12427747514 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No audiotrak to półka cenowa na którą właśnie nie chciałem wchodzić. Natomiast ta tania to właśnie coś w ten deseń, tylko muszę gdzieś pogrzebać jakie to ma parametry wyjściowe z tego optyka. Dzięki za hinta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego chcesz uzywac. Nie wszystkie DAC spelnia swoje zadanie w kazdych zastosowaniach. Np wspomniany Cube nie funkcjonuje z platformami streamingowymi i nie przesylaja dzwieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie zależy mi na streaming. Mam aktywne głośniki z wejściem optycznym. Chciałbym podpiąć do nich laptopa, ale po zwykłym jacku z karty muzycznej z laptopa całość szumi (słabe ekranowanie). Nie zależy mi na jakichś kosmicznych parametrach, tylko żeby dzwięk był rozsądny (choćby 16b/48khz) i żeby odizolować szumy z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Fiio jest trochę drogi, 500zl za kupę wyrafinowanej elektroniki w torze analogowym z którego nie chce korzystać - trochę smutno.

Szukajac czegoś taniego ale niekoniecznie składanego na statku z Chin do Europy trafiłem chyba ma coś ciekawego  - BEHRINGER UCA222. Wydaje się mieć spdif, być na USB i kosztuje 150zl. Miał ktoś styczność z tym cudakiem?

Edytowane przez joorva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, to jak coś to kupiłem tego behringera uca222. Sprzęt absolutnie przeciętny, ale swoje robi. wypluwa 16bit 48Khz, optyk działa, oczywiście bez reakcji na kontrolę głośności w Windowsie (reaguje tylko na volume w wybranych appkach jak spotify etc).

Toru analogowego nawet nie sprawdzałem, ponoć bardzo przeciętny 😛

Generalnie OK, bez szału ale OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...