Skocz do zawartości
ogrodov

Zestaw do gier [4K] Budżet ~ 10tys zł. Bez monitora i osprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników forum. Jak w tytule, zamierzam złożyć PC do gier, pod 4K. za +/- 10 tyś. zł. Komp będzie podłączony do TV 4K przez hdmi 2.1 z VRR. Przez jeden kabel pójdzie obraz i dźwięk. 

Moje propozycje:

Chłodzenie wodne Alphacool Core Ocean T38 AIO 360mm.           cena 445zł

Gainward GeForce RTX 4080 Phantom GS 16GB GDDR6X.             cena 6 599 zł

Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX.                     cena 1 626,04 zł

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32. cena 726,71 zł

Płyta główna MSI PRO Z690-A WIFI                                                   cena 1 036 zł

Dysk SSD WD Blue SN570 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe    cena 569 zł

Zasilacz Corsair RM850e 850W.                                                         cena 649 zł

Cenowo wyszło 11 788,03 zł

 

 

Nie dodałem obudowy, nie wiem co teraz w trawie piszczy w tym temacie, więc czekam na propozycję. Oczywiście zawartość koszyka również do modyfikacji, żeby zbić cenę, nie przepłacać za coś, czego nie wykorzystam. Z góry dzięki za poświęcenie cennego czasu. 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez ogrodov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

w sprawie koszyka ,

to musisz go zapisać ( Twój konfigurator -Zapisz konfigurację)

czyli musisz być zalogowany na koncie Morele, (zapisz konfiguracje), potem podświetlić nazwę swojego konta - rozwinie się lista , i wybrać moje konfiguracje, wybrać zapisana konfiguracje i dopiera skopiować w całości linka z przeglądarki.      

np. przykładowa lista zapisana 

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1034822

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Asus TUF GAMING B650-PLUS WIFI + 7700(x) + fortis 5 dual + 2x 16 6000mhz + kc3000 1tb (jak masz światłowód to nie ma sensu większy) +  MSI MPG A850GF 850W (10 lat) + 7900xt/xtx(do 20% różnicy). Pamięci warto dobrać ze stroną płyty. Koszyk pusty.

 

Edytowałem post, sorry że nie było koszyka. Dzięki za propozycję, zdecydowałem że będzie na Intelu + nvidia.

9 minut temu, Mr.T... napisał:

Witam 

w sprawie koszyka ,

to musisz go zapisać ( Twój konfigurator -Zapisz konfigurację)

czyli musisz być zalogowany na koncie Morele, (zapisz konfiguracje), potem podświetlić nazwę swojego konta - rozwinie się lista , i wybrać moje konfiguracje, wybrać zapisana konfiguracje i dopiera skopiować w całości linka z przeglądarki.      

np. przykładowa lista zapisana 

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1034822

Już ogarnąłem problem łopatologicznie, sorry za zamieszanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KamikazePL77 napisał:

Jak ci nie zależy mocno na rt to ten zestaw śmiech troszkę. Mój za ~10500, lepszy pod każdym względem. Dysk na gen4 bym wziął, realna szansa, że w przyszłości zacznie to coś dawać w grach.

Zależy mi na RT i DLSS w razie potrzeby boostowania klatek. Rozejrzałem się i CPU zamieniłem ma AMD, 7700 wybrałem, zastanawiam się, dlaczego większość poleca 7700X, skoro 7700 ma niższy pobór prądu przy praktycznie takiej samej wydajności w grach. Mam nadzieję że teraz koszyk będzie widoczny. Dzięki Mr.T...

Jeśli z czymś przesadziłem, proszę o weryfikację, żeby zbić cenę.

 

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1044187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wystarczy zmienić tytuł wątku z -Zestaw do gier [4K] Budżet ~ 10tys zł. , na Zestaw do gier [4K] Budżet ~ 12tys zł. XD

po za tym czy czytałeś opis wybranej obwodowy ?

AIO nie wejdzie na górę tylko trzeba będzie zamontować z przodu obudowy. 

wedle opisu

(240/280 mm na topie albo do 360 mm na froncie)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Pamięci do płyty dobierałeś? Bo nie maja amd expo

słusznie prawicie.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x5-ddr5-32-gb-6000mhz-cl32-f5-6000j3238f16gx2-fx5-11875287/

Pamięć G.Skill Flare X5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (F5-6000J3238F16GX2-FX5)

ale gwarancja 4 lata jest na Aorusa , chyba ze po rejestracji dodają kolejny rok, bo tak to trzeba kolejne 700pln dopłacić

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-4080-master-16gb-gddr6x-gv-n4080aorus-m-16gd-12399584/

Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce RTX 4080 Master 16GB GDDR6X (GV-N4080AORUS M-16GD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Należy pamiętać, aby nie kupować w Morele, te linki powyżej to tylko przykład, omijać ten sklep szerokim łukiem jak się nie chce problemów lub partactwa przy składaniu.

MR T czy jak mu tam, płacą za kryptoreklamę bo gość rzekomo nie potrafi spisać listy komponentów...:)

Cytat

czyli musisz być zalogowany na koncie Morele,

Tym sposobem zmuszasz ludzi do założenia konta w waszym sklepiku by zobaczyć liste...żenada. Morele już raz miał wyciek danych osobowych.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mr.T... napisał:

słusznie prawicie.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x5-ddr5-32-gb-6000mhz-cl32-f5-6000j3238f16gx2-fx5-11875287/

Pamięć G.Skill Flare X5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (F5-6000J3238F16GX2-FX5)

ale gwarancja 4 lata jest na Aorusa , chyba ze po rejestracji dodają kolejny rok, bo tak to trzeba kolejne 700pln dopłacić

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-4080-master-16gb-gddr6x-gv-n4080aorus-m-16gd-12399584/

Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce RTX 4080 Master 16GB GDDR6X (GV-N4080AORUS M-16GD)

Pamięć, dzięki Waszej uwadze podmieniłem. Co do karty grafiki, tutaj mam problem, który pojawił się po czasie, z doświadczenia wiem, że będzie mnie znowu denerwować opóźnienie dźwięku w dolby atmos, jeśli przepuszczę go razem z obrazem przez tv jednym hdmi i później arc na soundbar. Pomyślałem, że rozwiązaniem będzie karta graficzna z dwoma wyjściami hdmi. Jednym obraz na tv, drugim bezpośrednio dźwięk na soundbar (w soundbarze tylko hdmi przyjmie dźwięk dolby atmos). Jedyne karty które obczaiłem z 2xhdmi to asus, tuf gaming np. Pytanie, czy faktycznie da się bez problemu to zrobić? 

I jeszcze pytanie odnośnie obudowy, na ten moment wybrałem chłodzenie fortis 5 dual, ale w związku z ewentualną wymianą procesora w przyszłości i koniecznością wodowania, żeby AIO zmieściło się na górze, jaką obudowę proponujecie? 

Obecny koszyk 

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1044556

 

Edytowane przez ogrodov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ogrodov napisał:

I jeszcze pytanie odnośnie obudowy, na ten moment wybrałem chłodzenie fortis 5 dual, ale w związku z ewentualną wymianą procesora w przyszłości i koniecznością wodowania, żeby AIO zmieściło się na górze, jaką obudowę proponujecie? 

nie ma obwodów idealnych zawsze jest coś , najgorszy przypadek gdy AIO po zamontowaniu np. na górze styka się z płyta główna ..., przed zakupem trzeba dobrze czytać opis, jaki maksymalnie może być gruby radiator od zestawu AIO.  

nie zawsze też większa cena przekłada się że obudowa będzie bardzie funkcjonalna, ale inaczej jest gdy obudowa kosztuje +/- 500 PLN, a inaczej gdy kosztuje +/-1000 PLN.

np.

Obudowa Phanteks Eclipse G360A (PH-EC360ATG_DBK02)  z przodu 3 wiatraki a z tyłu brak.

wprawdzie nie jestem zwolennikiem obwodów "bądź cicho" , ale uwzględniając cenne i możliwość montażu AIO 360mm na górze oraz z przodu to alternatywa np.

Obudowa be quiet! Pure Base 600 Window (BGW20)  ino jeden wiatrak z przodu i jeden z tyłu.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...