Skocz do zawartości
airborne82

HI-FI do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz do głośników...

Ze starej wieży Sony DHC-ZX50MD ( popsuła się ) zostały mi głośniki.

Wpadł mi do głowy zakup wzmacniacza by móc korzystać z tych głośników. Z czasem może dojdzie wymiana głośników.

Co ważne chcę podłączyć do tego konsole PS4 Pro ( mam dodatkowo też PS3 i X360, ale nie wiem czy łatwo będzie tam podłączyć )

I teraz tak, co warto w cenie do 500 zł ( może być i używane jeśli warto będzie )

Brać pełno wymiarowy wzmacniacz? Amplituner Stereo ?( tutaj chyba będzie nieraz problem z podłączeniem konsol ), A może Amplituner KD ? ( powinno być łatwiej ogarnąć podłączenia dla konsol ),  Czy może coś w stylu SMSL-Q5-Pro który jak widzę może służyć i za wzmacniacz ( z tymże ciężko dostępne są już takie urządzenia )

Nie byłby podłączany do PC ( gdyż do niego mam już dobrego DACa i głośniki ), więc muzyka jest tutaj na drugim miejscu, aczkolwiek widziałem nieraz modele z USB z możliwością odtwarzania MP3 ( pewnie znajdzie się i FLAC ).

Dobrze by było gdyby też była możliwość podłączenia jakoś TV by robiło to na lepsze audio dla TV.

Czy to prawda że mając tylko pare głośników lepiej brać Amplituner Stereo bo Amplituner Kina Domowego ( 5.1, 7.1 ) będzie źle grał jako stereo??

 

PODSUMOWUJĄC:

TV: Panasonic TX32le8pa ( póki co on zostaje, kiedyś zmienie na cos konkretniejszego)

KONSOLE : PS4 Pro, PS3, Xbox 360. ( każda z konsol ma optyka S/PDIF )

GŁOŚNIKI: defaultowe z wieży Sony DHC-ZX50MD - 8 ohm ( ale z czasem byłbym skłonny wymienić na coś lepszego ) - tutaj mam tez zapytanie, jak się dobiera taki wzmacniacz lub amplituner jeśli chodzi o moc dla głośników i impedancje? ( musi być wyżej niż głośniki? )

CEL PODSTAWOWY: Poprawa audio w grach i filmach ( TV, konsola ... jeśli to ważne mam Samsungowy dekoder TV z Orange Funbox 3.0 )

CEL DRUGORZĘDNY: Muzyka, tutaj by się przydało np USB do odtwarzania MP3/FLAC gdyż nie mam w planach tego podłączać do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają gwizdek 4cm (stożkowy) i 5cm (też stożkowy) 🤪 ... i do tego już bardziej standardowy 17cm woofer. Bardzo dziwna konstrukcja z powodu takiej góry. W ogóle nie wiadomo, czy te kolumny nie wymagają specyficznego filtrowania wstępnego (standardowo robionego przez ten konkretny model "wieży"). Czyli po podłączeniu zwykłego wzmacniacza, dającego równe pasmo, może wyjść dziwnie zniekształcony dźwięk (jeszcze bardziej niż oryginalnie z tej "wieży"). Osobiście bym sobie odpuścił takie zabawy i kupił gotowe coś (soundbar / kolumny z wzmacniaczem itd., ale coś po prostu przewidywalnego)

30 minut temu, airborne82 napisał:

 tutaj mam tez zapytanie, jak się dobiera taki wzmacniacz lub amplituner jeśli chodzi o moc dla głośników i impedancje? ( musi być wyżej niż głośniki? )

Wzmacniacz musi sobie radzić z impedancją głośników. By nie gmatwać nie będę rozwlekał, ale impedancja kolumny znamionowo 8 Ohm nie jest stała, jednak dla uproszczenia przyjmijmy, że musisz szukać wzm. radzącego sobie z 8 Ohm impedancją.

Moc może być wielka - zawsze wskazane jest uważać, by nie przesadzać z gałką głośności. Tutaj też tematu nie chcę rozwlekać, więc dla uproszczenia przyjmijmy, że wystarczy moc "typowa"  (powiedzmy kilkadziesiąt W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral tylko pod uwage wzmacniacz stereo. W tej kwocie moze byc ciezka sprawa ze znalezieniem. Poza tym nie wiadomo jak sie to zgra z tymi glosnikami. Podlaczylbym wszystko pod tv HDMI, a z TV dzwiek bym poscil albo po RCA albo optycznym i uzyl jakiegos DACa co skonwertuje sygnal do RCA. W filmach moze byc gorzej, bo tutaj sie sprawdza centralny glosnik najlepiej. Jednak to bedzie wymagalo wymiany wiekszej ilosci sprzetu i sporo wiekszego budzetu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, saalataa napisał:

ja bym bral tylko pod uwage wzmacniacz stereo. W tej kwocie moze byc ciezka sprawa ze znalezieniem. Poza tym nie wiadomo jak sie to zgra z tymi glosnikami. Podlaczylbym wszystko pod tv HDMI, a z TV dzwiek bym poscil albo po RCA albo optycznym i uzyl jakiegos DACa co skonwertuje sygnal do RCA. W filmach moze byc gorzej, bo tutaj sie sprawdza centralny glosnik najlepiej. Jednak to bedzie wymagalo wymiany wiekszej ilosci sprzetu i sporo wiekszego budzetu. 

 

No budżetu na wzmacniacz lub amplituner nie zwiększe.

Głośniki zaś z czasem dojdą.

DACa do konwertowania sygnału do RCA raczej odpuszczę bo zwiększy mi to budżet.

Więc bardziej sie tutaj skłaniam ku amplitunerom KD które mają wszystkie potrzebne łącza potrzebne do podłaczenia konsol i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłbym Yamaha bo słaba jest. Na HK bym uważał, bo lubi się przegrzewać. Moja 255 tak skończyła i po dwóch resuscytacjach odesłałem go w zaświaty na zasłużony odpoczynek. Brzmiała jednak super. Do tej pory mi szkoda.

Kup jak najmłodszy i w jak najlepszym stanie. State ampli nie puszcza więcej niż 1080p, więc do nowych konsol się nie nadadzą. Stare ampli też nie mają ARC/eARC. Przy wymianie TV czeka cię wymiana ampli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saalataa napisał:



Kup jak najmłodszy .... State ampli nie puszcza więcej niż 1080p, więc do nowych konsol się nie nadadzą. Stare ampli też nie mają ARC/eARC.

 

 Czyli DENON????

14 minut temu, saalataa napisał:

Na HK bym uważał, bo lubi się przegrzewać. Moja 255 tak skończyła... Brzmiała jednak super. Do tej pory mi szkoda.




 

 Hmmmm de fakto dla dobrego audio bym zaryzykował. Miales to w stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w stereo. Fajnie HK gra z większością ze względu na wydajność prądową. W stereo miałem 2 pełnoprawne kolumny od Mission, Klipsch i Cabasse. Te ostatnie ograniczyły nadmiar basu i znaturalizowaly klocek troszkę.

Edit: jak mi padł HK (płytka HDMI) to kupiłem do kina grajbelkę. Taką całkiem dobrą i raczej Joe będę wracał do AVR. Postęp jaki się dokonał w SB jest niesamowity. Amplitunery wydają się stać w miejscu. Streaming audio przez SB daje rade.

Jak jednak chcę posłuchać muzyki, ale tak naprawdę posłuchać to odpalam stary wzmacniacz Yamahy i biorę płytę i czasami słuchawki. Na to mam mało jednak czasu ostatnio.


Pozdr. S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, saalataa napisał:

 W stereo miałem 2 pełnoprawne kolumny od Mission, Klipsch i Cabasse. Te ostatnie ograniczyły nadmiar basu i znaturalizowaly klocek troszkę.

 

 Które dokładnie modele i które bardziej ci podpasowały z tym AVR????

7 godzin temu, saalataa napisał:

...kupiłem do kina grajbelkę. Taką całkiem dobrą i raczej Joe będę wracał do AVR.


 

grajbelkę  ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rodzaju muzyki. Do dynamicznego rocka i electro super się sprawdziły Klipsch RP, mission m33 były fajne ogólnie i dobrze wdpominam bo fajnie grały w mniejszej przestrzeni. Mialy taka zadziorność szczególnie w refrenach. Moje pierwsze słupki. Nostalgia. Skończyłem na Cabasse bo zmienilem repertuar na bardziej jazzowy i ogólnie spokojniejsze brzmienie progresywnego rocka. Głośniki to wybór bardzo osobisty i one mają wpływ na brzmienie największy.

grajbelka = soundbar ;).


Pozdr. S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harman Kardon AVR 255  zakupiony.

Odpowiednio ustawiony jako stereo, póki co odsłuchuję troszku muzyki którą ostatnio sporo słuchałem ( FLAC ) na głośnikach z wieży z tematu i troszku na słuchawkach. 

Na pierwsze wrażenia przyjdzie czas po dogłębniejszym odsłuchu. Potem być może bedzie i decyzja czy zbierać na jakieś lepsze głosniki lub kolumny ( tutaj sie mocno zastanawiam ) 

No i kwestia tego co chce tam podłączyć. Na szybko poprzez jack - 2 x rca  podłączyłem MP3.

Będę miał więcej czasu to rozplanuję sobie więcej rzeczy. 

Mam za to pytanko natury technicznej....

 

Czy subwoofer z głośników EDIFIER które mam podłączone do PC może sobie tak stać na ampli? Zasłania połowe kratek wentylacyjnych, ale sam ampli po kilku godzinach słuchania jakoś sie nie grzeje zauważalnie.

 

 

IMG_20230511_001058.jpg

W dniu 27.04.2023 o 23:26, saalataa napisał:

 Na HK bym uważał, bo lubi się przegrzewać. Moja 255 tak skończyła i po dwóch resuscytacjach odesłałem go w zaświaty na zasłużony odpoczynek. Brzmiała jednak super. Do tej pory mi szkoda.

 

 Póki co po kilku godzinach grania  u mnie sie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci służy. Ja bym i tak suba na podłoże postawił. Jak dasz w rogu to zwiększysz siłę basu. Napisz o temperaturach jak podłączysz wejście i wyjście video hdmi lub component.


Pozdr. S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saalataa napisał:

Napisz o temperaturach jak podłączysz wejście i wyjście video hdmi lub component.

 

No póki co jest ampli podłączony do TV  by lepiej skonfigurować.

A co może wtedy sporo wzrosnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saalataa napisał:

Jak dasz w rogu to zwiększysz siłę basu

W rogu to ja mam biurko, mam jeden pokój dla Siebie, więc póki co niewiele moge dobrze rozplanować tak jakbym chciał.

Więc sub w rogu nie powędruje bo tam jest PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...