Skocz do zawartości
geforc

A jednak, nowego nastał czas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jednak wyszło tak jak ludzie na forach mówili żeby nie ładować kasy w starego trupa... Mam możliwość zakupu nowej skrzynki. Stara zostanie oczywiście ale wyszla pewna opcja w pracy i coś muszę złożyć. Więc tak:

Budżet 6000zł


- ma to być przyszłościowe czyli przyszłościowy socket i płyta główna 
- 32gb ddr5 obowiązkowo, przyszłościowo
- procesor jak najwięcej rdzeni i wątków
- karta graficzna tutaj nie wiem, jak pisałem w innym temacie, na PC gram tylko w ESCAPE FROM TARKOV a tam najważniejsze jest cpu i ram... no ale takie 3070 to chyba takie minimum ?
- obudowa normalny rozmiar, stosowana, przewiewna, będzie stała na dole więc bez choinki

 

Komputer będzie do codziennego użytkowania a także gry o której wspominam.

Edytowane przez geforc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: normalny rozmiar, przewiewna z filtrami, bez RGB i okienek

Płyta główna: przyszłościowa, atx

Procesor:  jak najwięcej rdzeni i wątków 

Ram: 32gb, nie wiem jakie taktowanie i czy ddr4 czy jednak 5

Grafika: myślę że minimum to jakis 3070?

Dysk: jakis na system, szybki, ze starego kompa mam 2xhdd sata3 i ssd mx500

Zasilacz: odpowiedni mocowo i z zapasem na przyszłość 

System: no win11 home

Klawiatura: mam

Myszka: mam

Monitor: mam

Edytowane przez geforc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

6 tys., to nie jest obecnie  jakaś wypasiona suma na PC, wyjdzie taki kombinowany średniaczek.

czy obecnie składać na Intelu czy AMD, to kwestia ceny do ogólnej wydajności zakupu.

może coś takiego na AMD z możliwością upgrade na lepszy cpu .  np. z czasem, ale czy warto ? na np. - AMD Ryzen 7 5800X3D 

 

Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF)

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-F GAMING

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)

Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

Obudowa Genesis Irid 505F (NPC-1997)

Zasilacz MSI MPG A750GF 750W (306-7ZP0B11-CE0)

lub wersja pod ATX 3.0 , jak byś myślał o serii RTX 4000.

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W (BN343)

Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X4 8GB GDDR6 LHR (C30704-08D6X-1710VA35H)

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamiast 3070 cos od amd? No i bez silentium pc... 
 
Tak wiem że 6000 to średniak i napisałem to, ALE żeby można było za parę lat to rozbudować sensownie.
Musisz dostosować oczekiwania albo budżet. Nie rozbudujesz sensownie am4 ani żadnego Intela za 3-4 lata. AM5 które ma szansę na wymianę cpu za 3-4 lata ciężko będzie zmieścić w budżecie patrząc na Twoje pozostałe wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chloru napisał:
45 minut temu, geforc napisał:
A zamiast 3070 cos od amd? No i bez silentium pc... 
 
Tak wiem że 6000 to średniak i napisałem to, ALE żeby można było za parę lat to rozbudować sensownie.

Musisz dostosować oczekiwania albo budżet. Nie rozbudujesz sensownie am4 ani żadnego Intela za 3-4 lata. AM5 które ma szansę na wymianę cpu za 3-4 lata ciężko będzie zmieścić w budżecie patrząc na Twoje pozostałe wymagania.

Dlatego lepiej teraz coś słabszego ale z możliwością rozwoju niż teraz coś mocnego i za 3,4 lata dyntka i wymiana połowy komputera...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, geforc napisał:

Takie coś złożyłem, dodając system będzie 7000zl...

Screenshot_20230416_190455_Samsung Internet.jpg

tez ciekawy zestaw , jak ruszy od "kopa" to powinno to ładnie działać   , a dużo by trzeba dopłacić do ?

Płyta główna Gigabyte B650 GAMING X AX  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mr.T... napisał:

widzę młodsze pokolenie XD , czyli od pierwszego uruchomienia aby wszystko działało.

  

Nie młodsze, 35 lat mam, tylko nie wiem co oznacza przy nowym komputerze, w takim kompie wszystko się odpowiednio składa i ma działać beż problemu, to nie składak z allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, geforc napisał:

w takim kompie wszystko się odpowiednio składa i ma działać beż problemu, to nie składak z allegro...

to może czekać Ciebie ,twarde zderzenie z rzeczywistością XD

oczywiście ze powinno być tak, składasz, wpinasz wtyczki ,instalacja systemu i banan na twarzy , ale są losowe przypadki, i potem wątków na różnych forach nie brakuje, "nowy PC nie startuje", czy np.  "problem z pacnięciami" itd. 

a dlaczego się tak dzieje ? 

z dwóch powodów , obecnie to klient końcowy jest faktycznym testerem sprzętu,(chodzi o kompatybilność dobranych podzespołów ) oraz błędy czy nie dopatrzenia po przez osobę składającą. 

dlatego nowa platformę, warto jest pierwej uruchomić  np. na stole jako "pajęczynkę" a nie , szybko szybko do obudowy i potem dumanie co poszło nie tak.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geforc napisał:

Takie coś złożyłem... da się coś oszczędzić? Tylko nie ruszamy GPU i cpu

Screenshot_20230417_203701_Samsung Internet.jpg

przecież poprzedni zestaw wyszedł całkiem ok , nowa podstawka AM5 i DDR5 , a tutaj krok wstecz AM4 i DDR4...

nie oszczędzaj zbytnio na dysku SSD M.2 , bo ten Lexar NM620 to tak raczej na dane a nie pod system.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 22:28, geforc napisał:

- ma to być przyszłościowe czyli przyszłościowy socket i płyta główna

to jak myślisz, ile jeszcze CPU zostanie wypuszczonych pod AM4 ?, raczej nowe, nowe CPU będą już wychodzić pod AM5.

dysk przynajmniej  

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G ) jest wersja z radiatorem i bez

lub

Dysk SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G)

dysk może być od Lexar ale wyższe modele. 

Dysk SSD Lexar Professional NM800 Pro 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (LNM800P001T-RN8NG) wersja z radiatorem lub bez 

lub

Dysk SSD Lexar Professional NM760 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (LNM760X001T-RNNNG)

 

5 godzin temu, geforc napisał:

ASUS TUF Gaming B550-Plus

oczywiście ze wybrał bym Asusa zamiast Gigabyte

a najlepsze jest to ze w takich samych pieniądzach można kupić

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-F GAMING , np.  komplet radiatorów dla dysków SSD M.2 

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-A GAMING  , nie wim czy są jakieś różnice pomiędzy F a A oprócz koloru radiatorów.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr.T... napisał:

to jak myślisz, ile jeszcze CPU zostanie wypuszczonych pod AM4 ?, raczej nowe, nowe CPU będą już wychodzić pod AM5.

dysk przynajmniej 

A ilu ludzi według Ciebie wymienia kompa co rok czy dwa??? Jak się zmienia to po kilku latach i z reguły cała platformę, zmiany dotyczą nie tylko cpu.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, B@nita napisał:

A ilu ludzi według Ciebie wymienia kompa co rok czy dwa??? Jak się zmienia to po kilku latach i z reguły cała platformę, zmiany dotyczą nie tylko cpu.

 

Racja, problem w tym, że do kolegi nie dociera, że albo zmienia oczekiwania albo budżet. Bo pisze np.

W dniu 15.04.2023 o 10:57, geforc napisał:

Dlatego lepiej teraz coś słabszego ale z możliwością rozwoju niż teraz coś mocnego i za 3,4 lata dyntka i wymiana połowy komputera...

 

A potem składa coś na AM4 i 5800x3d. Świetna podstawka ale już teraz przy takim zestawieniu praktycznie nie ma opcji na upgrade. A na rozsądny build AM5 + OS 6k PLN to niestety za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to bym wzial ten zestaw co zaproponowałeś. Zmienił procesor na 5700/5800x, zmienił dysk j.w. oraz zmienił chłodzenie (np. BQ DR4). Za to co zaoszczedzisz na CPU i chłodzeniu spokojnie kupisz system. Płyta jest OK mam od 2 lat i praktycznie bezproblemowo (5900x, 4 x 8 GB podkręcone lekko z 3600 na 3800/cl16). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisałeś gdzieś nowe założenia albo budżet? Nie mam szklanej kuli. Jak widać na niektóe setupy z AM4 też masz za mały budżet. 

 

Kilka kliknięć w sieci i można znaleźć test EfT na rtx3060. https://www.youtube.com/watch?v=3XSasmYm0PU Praktycznie da się w to grać w 4k na rtx3060. Do Ciebie należy decyzja czy teraz idziesz w AM5 bez dGPU i sobie za 1-2 miesiące dokupisz to na co Cię będzie stać czy upierasz się przy AM4 + jakieś słabsze GPU jak 3060. Jeżeli w nic innego nie zamierzasz grać to pakowanie kasy w GPU jest głupotą. Można też poparzeć na GPU Intela, będzie ekstrawagancko. 😉

Edytowane przez Chloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...