Skocz do zawartości
Viperus

Problemy z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem swojego 5800X i RTX 3070 i do mojej płyty wsadziłem Ryzena 4650G i RX5700XT i mam problem z grafiką tak jakby, sterownik potrafi się wykrzaczyć wyświetlić błąd 31 lub wcale nie wiać obrazu. dzieje się tak na wszystkich Radeonach jakie sprawdzałem RX550 RX580 RX5700XT a na GF działa bez najmniejszego problemu, na tym samym CPU ale z płytą GB X470 wszystkie karty działały normalnie, czy to jakaś niekompatybilnośc czy co, w biosie już wszystko przestawiałem i nic to nie dawało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

skoro posiadasz Ryzena G, czyli CPU z zintegrowana grafika to zaczął bym od sprawdzenia 

wymontował RX czyli kartę dedykowana , i sprawdził na samym igpu.

a jak jest połączony monitor -wyjście VGA ? , przewodem HDMI czy DP ? , i tutaj takie spostrzeżenie , dobrze aby były to kable 19pin a nie 20 pin.  

system win10 ? , czy beta system win11 ? 

napisz pełna nazwę płyty głównej  producent-model) , co by można coś podpowiedzieć na temat ewentualnych ustawień biosu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do testowania igpu jeszcze nie doszedłem ale może dzisiaj spróbuję, oby płyta miała 2 wyjścia wideo bo mam dwa monitory jeden po DP a drugi HDMI [jak w sygnaturce]

system to win11 ale pomodowany od GHOSTSPECTRE bez blootware itp

mam już ryzena 5600 ale zanim go zamienie to sprawdze jeszcze te grafike bo ciekawi mnie co tam jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale tak mi się nie chce, zawsze jak gram to na drugim YT, siedzę teraz na integrze i zaraz odpalam hmmm Fortnite powinien na tym działać

No i od godziny działa bez problemów i co teraz, niekompatybilność czy co.

No i po dwóch godzinach w idlu przychodzę i czarno, system jakby zawieszony, restart robie i dalej nic nie widac, na jedynm tylko kursor i czarne tło bez paska exploratora itp, restarty nie pomagały to wymieniłem proca na 5600 i wsadziłem rx580

UPDATE

Procesor działa normalnie na płycie Asusa X370 Prime z grafiką RX580 jaki i z innymi

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem mam przy testowaniu Ryzena 1300X a mianowicie w Minecraft użycie procesora nie jest pełne co znaczy dwa rdzenie pracują na 100% a dwa pozostałe jakby w idle do 20% przez co fps jest bardzo niski [~70 na najniższych ustawieniach i dropi do 2] problem rozwiązuje wymiana grafiki na GTX1050Ti bo na radeonach [RX580 i 5700XT] ten problem występuje i to na różnych systemach, płytach głównych i sterownikach. Co ciekawe to GTX1070TI na tej płycie/procku nie daje obrazu a na moim X570 działa bez problemu. Czyżby ten procek był wadliwy ale inne gry działają dobrze i nic sie nie dzieje a moze to znowu jakaś dziwna niekompatybilność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...