Skocz do zawartości
okatse

Nowy średniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Padł mi PC - na szybko musze kupić coś do pracy (kiedyś dołożę GPU - to może w co pogram)

Wyklinałem taki zestaw (gpu wsadzę jakieś stare aby tylko pulpit wyświetlało) 

Czy ten zestaw ma ręce i nogi - a może coś wymienić ? Tak wiem że idzie AM5 - ale ja nie potrzebuje najnowszego. 

image.thumb.png.3da34f84076f4b3720144773de072825.png

image.thumb.png.e51838a8b405ec2ed9d27f4bf2f2e6b5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie nieco za duże / wydajne - celowo - aby się nie męczyło - może uda się wiatraki ustawić na minimum i na pulpicie będzie cisza. A zasilacz czemu overkill - tam w przyszłości może dołożę 4060 lub 4070 - więc ten zasilacz to chyba na styk ? 

Producent podaje ze wejdzie chłodnica 360

image.png.9f0faa19532e5c5abe90520cd15eec68.png

Edytowane przez okatse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest skromne 5600x a nie Threadripper. Jak kupisz DR4Pro lub duża Noctue to bedzie z dużym zapasem.

RTX 4070 ma power limit na poziomie 200W. 850W przy Twoich założeniach jest potrzebne jak sandały w zimę.

Arctic ma dość grubą chłodnice. Bez potwierdzenia przez kogoś z taką samą obudowa bym nie zakładał, że wsadzisz go na górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem - jakiś duży aircooler. Sprawdzić czy się zmieści. Pamiętaj, że z aio na topie najczestszy problem to wysokosc chlodzenia i kolizja z RAMem a 280 będzie bardziej kolizyjne niż 360 że względu na szerokość. Zasilacz ok moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chloru ma rację - ostrożnie z tym AIO - Arctic jest bardzo dobry pod względem wydajności, ale ok. 1,1 cm grubszy niż większość AIO (gruba chłodnica), 3x120 w deklaracji producenta obudowy nie gwarantuje, że się zmieści nad RAMem.

Jak się uprzesz to warto spojrzeć na zestawy z tym AIO na https://pcpartpicker.com/builds/by_part/sg3gXL  https://pcpartpicker.com/builds/by_part/y7wypg  i przejrzeć jakie obudowy tam ludzie brali (warto obejrzeć zdjęcia, wydaje mi się, że ten Asus mi tam gdzies mignął, ale nie przysięgnę)

Odnośnie chłodzenia powietrzem - Fera 5 Dual wystarczy na luzie do schłodzenia 5600X (to bardzo chłodny CPU), więc cokolwiek mocniejszego to już będzie spory zapas.

Osbiście wziąłbym raczej płytę MSI albo Asusa, ale tu każdy ma inne doświadczenia, więc jak ufasz Gibabyte'owi to ok.

A zasilacz z kolei bym zostawił - 850W to może trochę za dużo (750W powinno być optymalne dla tego zestawu + np. 4070Ti), z tym, że zapas mocy nigdy nie boli, ale to moje osobiste zboczenie trochę ;), bo przedostatni miałem ponad 8 lat, a może i dłużej. Oceń, czy będziesz w przyszłości wymieniał cały komputer czy tylko "wnętrzności" zachowując obudowę i zasilacz.

 

Edytowane przez radiradi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam że warto zerkać na zasilacze pol pasywne. Mając taki ficzer, i ustawiając odpowiednio wiatrak powietrznny czy to pompę i wiatraki chłodnicy można mieć kompa który podczas przeglądania stron czy oglądania filmów nie generuje hałasu. U mnie słychać jedynie jeden dysk HDD ale już niedługo się go pozbędę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się jeszcze dopytam - o ram. Czy brać standardowe  3200MHz - czy może to bez sensu - i od razu 3600 lub szybsze - proca nie zamierzam podkręcać - ale xmp  pewnie ustawie  - jeśli ma to dać jakiś wyraźny dopalacz. Czy xmp to tylko w grach coś daje czy może w programach też jest opłacalne ? Albo inaczej jakie najlepsze / najszybsze ramy do tego proca polecacie ?

lista wygląda tak https://www.x-kom.pl/lista/t9sk5spvn

Zmieniłem cpu ale to raczej nic nie zmienia. 

 zasilacze pol pasywne - hym dobry pomysł chociaż obecnego nie słyszę - ale jak polecicie coś sprawdzonego to czemu nie. 

co do chłodzenia to tu jest taki zestaw ta sama buda i chłodzenie ( Teraz mam customa loopa z chłodnicami 2x 360 i na pewno nie wrócę do air coolingu )

reddit.com   pcpart

Edytowane przez okatse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceń sam - jakiejś drastycznej róznicy w grach nie będzie.

https://www.youtube.com/watch?v=tWffQbAHD0g

W/g mnie możesz wziąć 3600 (to co masz koszyku z CL 16 wygląda  OK o ile płyta poprawnie ustawi profil XMP/DOCP), wyżej chyba nie ma sensu.

Na wszelki wypadek sprawdź kompatybilność RAM na stronie Gigabyte (róznie u nich z tym bywało)

 

Edytowane przez radiradi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...