Skocz do zawartości
doomfan

VMware Workstation Pro - problem z instalacją wirtualnej maszyny na Windows XP Professional.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od niedawna dziwny problem z zainstalowaniem wirtualnej maszyny na Windowsie XP Professional w programie VMware Workstation Pro. Problem polega na tym, że niby sama instalacja systemu na wirtualnej maszynie przebiega bezproblemowo, ale po zakończeniu instalacji XP'eka pojawia się błąd "C:/DOCUME~1/ADMINI~1/USTAWI~1/Temp/storePwd.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32". Wrzucam screena jakby co. Nigdy przedtem nie miałem takich problemów ze stawianiem wirtualnej maszyny na XP'eku w programie VMware Workstation Pro - wcześniej zawsze wszystko przebiegało gładko i bezproblemowo. Dokładna wersja VMware Workstation Pro którą posiadam to 16.2.4 build-20089737 - spisałem to wprost z programu. Próbowałem też najnowszej wersji 17, ale ten sam problem. Sprzęt na którym to usiłuję zainstalować to laptop Lenovo ThinkPad W540 z następującą konfiguracją:

CPU: Intel Core i7 4700mq 2.4 GHz Turbo 3.4 GHz 6MB Cache

RAM: 32 GB DDR3L Dual Channel Mode (4x8GB)

GPU1: Intel HD Graphics 4600

GPU2: NVIDIA Quadro K2100M

OS: Microsoft Windows 10 Pro x64 wersja 22H2 - oryginalny, nie pirat

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to proszę o jakieś wskazówki. Próbowałem całkowicie odinstalować i ponownie zainstalować VMware Workstation Pro. Kilka razy też instalowałem samą maszynę na XP'eku z nadzieją, że w końcu się uda, ale niestety bez powodzenia.

vmware xp problem.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saalataa Próbowałem już sfc /scannow - niestety bez powodzenia. 😞 Spytam tylko czy dobrze to zrobiłem. Uruchomiłem wiersz poleceń (cmd.exe) jako administrator i tam wpisałem tą komendę, prawidłowo ? Może spróbować polecenia DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ? Nie chciałbym od nowa stawiać całego systemu. Czy odinstalowanie VMware Workstation Pro, a następnie usunięcie wszystkich wpisów i kluczy rejestru związanych z tym programem w edytorze rejestru rozwiązałoby problem ? Pytam o to, ponieważ zauważyłem, że nawet po niby całkowitym odinstalowaniu tego programu w edytorze rejestru i tak są jakieś pozostałości po tym programie. Po takim gruntownym wyczyszczeniu rejestru z pozostałości po tym programie ponownie mógłbym spróbować go zainstalować, ryzykować ? Czy lepiej dać sobie spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saalataa Próbowałem już sfc /scannow - niestety bez powodzenia. 😞 Spytam tylko czy dobrze to zrobiłem. Uruchomiłem wiersz poleceń (cmd.exe) jako administrator i tam wpisałem tą komendę, prawidłowo ? Może spróbować polecenia DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ? Nie chciałbym od nowa stawiać całego systemu. Czy odinstalowanie VMware Workstation Pro, a następnie usunięcie wszystkich wpisów i kluczy rejestru związanych z tym programem w edytorze rejestru rozwiązałoby problem ? Pytam o to, ponieważ zauważyłem, że nawet po niby całkowitym odinstalowaniu tego programu w edytorze rejestru i tak są jakieś pozostałości po tym programie. Po takim gruntownym wyczyszczeniu rejestru z pozostałości po tym programie ponownie mógłbym spróbować go zainstalować, ryzykować ? Czy lepiej dać sobie spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj XPka ręcznie w tej maszynie wirtualnej - nie korzystaj z tego VMWare'owego trybu Easy Install. To, co się wywala, to te narzędzia VMWare'owe - nic związanego z samym XPkiem.

Odnośnie DISM'a - w jakim celu chcesz to uruchamiać i gdzie? Błąd przecież występuje w samej VMce, a nie na hoście...

https://www.reddit.com/r/vmware/comments/9fvbz5/how_to_disable_easy_install/

https://communities.vmware.com/t5/VMware-Fusion-Discussions/not-a-valid-win32-application/td-p/2643605

Zapoznaj się z linkami powyżej - co prawda info z forum VMWare'a ma już trochę lat, ale trop z problemami sieciowymi na styku VM/host też pasuje.

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czapla_pl Tak właśnie zrobiłem. Zainstalowałem w końcu tego XP'eka w normalny sposób pomijając Easy Install. Też nie obyło się bez błędów, ale jakoś się zainstalowało. Mnie tylko zastanawia czego to się tak nagle zaczęło wywalać - w sensie te VMware Tools ? Przecież wcześniej instalowałem tego XP'eka korzystając z Easy Install i nie było żadnych problemów. A co do DISM'a - odpaliłem go w końcu, ale nic to nie poprawiło w tej kwestii, mam nadzieję tylko, że nie będzie z tego powodu innych problemów z działaniem systemu. A DISM'a odpaliłem, bo myślałem, że może jakieś pliki systemowe są uszkodzone i to powoduje błąd. Co do tropu z problemami sieciowymi na styku VM/host to czytałem dzisiaj to co podesłałeś mi w linkach - nawet mam to chyba w zakładkach. Idąc tym tropem próbowałem przed odpaleniem instalacji tego XPe'ka różnych ustawień sieci - zarówno bridge jak i NAT, ale błąd i tak dalej występował. Próbowałem nawet całkiem odinstalować VMware Workstation Pro, następnie ponownie uruchomiłem system, a potem uruchomiłem edytor rejestru i wykasowałem wszystkie klucze i wpisy rejestru związane z VMware (wszystkich nie dało się usunąć, ale większość się dało). Po tym wszystkim zainstalowałem ponownie VMware Workstation Pro, ale XP'ek dalej wyrzucał ten sam błąd więc już sobie darowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje porównać te wysypujące się pliki (wielkość, suma kontrolna) z takimi z innej maszyny. Zainstaluj tego VMWare'a testowo na innej maszynie i sprawdź. Alternatywnie instalacja świeżego systemu na innym dysku i porównanie tam. Będziesz miał odpowiedź, czy winne jest oprogramowanie, czy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...