Skocz do zawartości
Skow3r

Karta graficzna do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sprzedałem swojego 3060ti i chce coś kupić do 4000zl.

Gram głównie w gry AAA, w 2k. Stawiam wyzej jakoś grafiki nad ilością klatek (monitor jbc 170hz).

Karta ma być na długi czas i będzie to ostatni upgrade obecnego PC(i7 10700, 32GB 3600MHz, B560)

Co wybrać:

Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Eagle OC 12GB 

Czy

Sapphire Pulse Radeon RX 7900 XT 20GB.

Dzięki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używasz bajerów w stylu DLSS i RT? Ja osobiście DLSS nie używam (gorsza ostrość), a RT może raz włączyłem i w trybie medium. Jak na dłużej ja bym brał RXa, 12GB VRAM to już teraz tak na styk jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to sam jestem napalony na niższe RTX 4xxx (wydajność/W) ale widzę, że ten RX 7900XT nie dość, że szybszy, to wydajność/W podobna do RTX 4070Ti. ... jeśli weźmiemy do tego ilość VRAM, to bym się nie zastanawiał, tylko brał RX 7900 XT. No chyba, że preferujesz te pseudo-klatki z FakeGeneratora, skalowane w dodatku przez DLSS, (tym samym grasz w gry, w których będziesz to odpalał) to tylko w takim układzie na Twoim miejscu myślałbym nad RTX. Moim zdaniem DLSS 3,4, czy jaki tam wyjedzie, to tylko dodatek, a podstawą jest rasteryzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLSS Q używałem by mieć stałe 60fps np w The Last of us na 3060ti. Jak mam stałe klatki to staram się tego nie odpalać.

RT jak jest dobrze zrobione np Control to fajnie wygląda ale strasznie zabiją wydajność więc prawie zawsze off. Nie jest trochę tak że Nvidia jest monopolistą i będzie wszędzie pchała RT aż to stanie się jakimś standardem?

Jak wygląda użytkowanie kart AMD?

Są częste aktualizacje sterowników? Jakieś znane problemy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie testy musisz zobaczyć. Osobiście RT mocno zabija radeony, ale szczerze to nawet najniższy poziom RT jest osiągalny a na takim RTX 4070 Ti i tak [gluteus maximus] to nie urywa bo to nie RTX 4090 gdzie wszystko na full i masz gdzieś wydajność bo i tak będzie grywalnie. 

Przez lata miałem Radeony i nie narzekałem, teraz mam RTX 3070 i też jest ok ale z tym RT bym nie szalał, fajny bajer ale mało użyteczny w moim przypadku. Teraz też się zastanawiam nad Radeonem i chyba też padnie na RX 7900 XT/XTX. RTX 3070 ma problem z ilością RAM, taki COD czy BF prawie na full bierze VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VRAM jest największym minusem 4070ti. 4070ti 16GB i nie byłoby problemu.

Teraz jeszcze Diablo 4 dorzucaja do RTX 40, pewnie można sprzedać i cena karty obniżyć o 200-300.

Z drugiej strony RX 7900xt już spokojnie można kupić poniżej 4k bez kombinowania i czekania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać, ceny cały czas spadają, w końcu może wyjdą z tych szalonych widełek. Latem zapowiadane jakieś refreshe nowej generacji.

Teraz nie pora na granie, rower i do lasu. Życie ucieka i szkoda czasu na gapienie  sie w durny monitorek.

Edytowane przez B@nita
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RavReksza napisał:

Zobacz na RTXa 4070 GAMING X TRIO od MSI. Producent na swoje zabawki daje 3lata gwarancji.
https://www.komputronik.pl/product/824946/msi-geforce-rtx-4070-gaminx-x-trio-12gb-dlss-3.html

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Wow, tu to samo, ale cztery stówki taniej: https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0BYZJBQ1X/ref=sr_1_5?crid=1TLSDFW84WC6A&keywords=rtx+4070&qid=1684168220&s=computers&sprefix=%2Ccomputers%2C77&sr=1-5

Kompuszrot zawsze kroił klientów, widzę, że nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...