Skocz do zawartości
aryann

Partycja EFI i start Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

udało mi się odzyskać partycję Windows z uszkodzonego dysku - dane są widoczne - każdy plik jest używalny..


chciałbym jednak uruchomić tą kopię systemu - utworzyłem więc sztucznie mała partycję którą starałem się spreparować jak taką samą systemową EFI..


https://www.youtube.com/watch?v=t6ePtHO0sTI&t=227s

w/g filmu powyżej wykonałem wszystko po kolei i poszło jakby OK ale system nie raczy wystartować..

nadmieniam że dysk jest w GPT i maszyna UEFI
zainstalowałem na innym dysku cały system i w Acronis Disk Director - ta mała partycja startowa jest zastrzeżona w przeciwieństwie do tej mojej sztucznie utworzonej.. - czy taki atrybut zastrzeżenia można jakoś uzyskać w cmd i/lub innym sofcie ? czy to zastrzeżenie może być związane z tzw flagą - ponoć ta partycja powinna mieć konkretną flagę - pytanie jaką i czy to będzie miało wpływ na bootowanie ?

co zrobić z tą partycją EFI aby ta odzyskana kopia systemu ruszyła ?

gdy zainstalujemy system instalator utworzy również partycję MSR - przy tej okazji chciałem zapytać czy ona też jest konieczna do startu systemu czy też nie bierze udziału ?

za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...