Skocz do zawartości
savageaimz

Ryzen 5700x Temperatury za wysokie - Pomoc w UNdervoltingu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim
złożyłem nowy komputer płyta główna b550 gaming plus , grafika inno 3d 3060 8gb, 32gb ram ddr4 3600mhz
zasilacz 650v termalthake, chłodzenie aio Coolermaster ML240 ryzen 7 5700x obudowa faktycznie jest troche ciasno w obudowie ale mimo wszystko uważam że temperatury powinny być 10 stopni niższe, tempereatura karty jest ok 32 stopnie w spoczynku , 60 w stresie 

Żadnego oc a w spoczynku temperatury prawie 40 stopni , w stresie 80 (cs go) , cinebench 65-70 , czy undervolting mógłby pomoc? jeśli tak będę wdzięczny za pomoc i poprowadzenie mnie. - dla osoby która pomoże stawiam czteropak.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Image (1).jpeg

Image.jpeg

Edytowane przez savageaimz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są normalne temperatury dla tego Ryzena przy takim lepszym chłodzeniu. Normalnie to by nawet i ponad 80 stopni było w Cinebench.
Pamiętaj, że temperatura ciut jeszcze spadnie po wygrzaniu pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, savageaimz napisał:

Image.jpeg

Wentylator na górze, więcej zrobiłby, nazwijmy to dobrego, gdyby był bardziej oddalony od wentylatorów wtłaczających. Powinieneś tym samym przenieść go na miejsce po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to z bez żadnego zewnętrznego softu tylko w biosie z tego poradnika:

 

musiałem się jedynie pobawić ,wartością w negative curve (na fimie 30) , jest tam nawet mój wpis , w tym momencie temperatury wyglądają tak:

 

zrzut.thumb.png.1329e7efbbf991448c24f96182e60b66.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...