Skocz do zawartości
grzesiek811

SSD PAtriot P21- 1TB - reklamacja ze względu na niskie transfery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
czy przerabiał ktoś temat reklamacji dysku SSD z powodu wolnego transferu?
Niedawno kupiłem dysk SSD Patriot P210 1TB. Ostatnio kopiowałem na niego kilka plików wideo i zauważyłem, że po chwili kopiowania z wysoką prędkością, typowa jak na SSD ~400 MB/s, dysk po minucie czy dwóch prędkość zapisu spadła do 50 MB/s aż do końca transferu z czasowymi spadkami nawet do 25 MB/s.
Rozumiem, że prędkość dysku to nie będzie stałe 400 MB/s, ale 50 MB/s to jest prawie dwa razy wolniej niż stary dysk HDD.

Chciałem zareklamować dysk z tego powodu, tylko czy to ma sens, czy tylko strace czas i pieniądze na wysyłkę dysku?
Próbował ktoś przerabiać ten temat?
Nie po to kupiłem SSD, żeby był wolniejszy od starego HDD. W między czasie zmieniłem płytę główną i mógłbym go teraz wymienić na jakiś M.2, pod warunkiem, że zwróciliby mi pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD potrafią w pewnych przypadkach (wysokie zapełnienie choćby) czasem absurdalnie zwolnić - z tego powodu omija się tandetne modele, lub wręcz kupuje szybkie, przewidując ostry spadek wydajności w pewnych przypadkach (lepiej mieć spadek wydajności z 6GB/s na 1GB/s, niż z 500MB/s na 50MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...