Skocz do zawartości
Angelusion

Czy zasilanie wystarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam takie pytanie, wiem , że było wałkowane wiele razy, ale wierzcie mi, przeczytałem przez ostatnie kilka dni pół internetu na ten temat i nie ma jednoznacznego wniosku

 

Zmieniłem kartę graficzną na Gigabyte 3070ti OC gaming taka z 3 wiatrakami i teraz problem z zasilaniem. Karta zasilanan 2 x 8 pin i niby mam takie kabel do zasilacza , ale idą na jednym przewodzie Stara była 1050ti

Mam zasilacz Silentiumpc Vero 2 600W i pojawił się problem, bo nie wiem czy to wina zasilacza i Was o to pytam

Komputer odpala bez problemu,

Przeinstalowałem stery nvidii jako tako bez problemu i teraz tak. Zrobienie czegoś w windowsie jest prawie niemożliwe, co chwila mam brak odpowiedzi na każdym programie, włącznie z Windows Explorer, procesor jakby się napędzał do 100 wydajności, przycina wszystko na parę sekund, wywala program który ma otwarty typu nawet notatnik i wraca do normalnych prędkości działania 

Robiłem wyliczenia na tych stronach z kalkulatorem zasilania , mam tak

I5 4670k

SSD data i 2 HDD

2 wiatraki na obudowie

4 razy DDR kości

 

W tych kalkulatorach mi wyszło , recommended power 575 W

Ale różnica jest taka , że wszędzie na forach które podałem jest podane że 3070ti jest rekomendowane 650 w a u mnie na karcie na opakowaniu okazało się że jest rekomendowane 750 W

Wszędzie w komentarzach spece piszą że 600 wystarczy , ale nie w sytuacji takiej karty jak moja i stąd moje pytanie do osób obeznanych, czy takie zachowanie windows moze być wynikiem za słabego zasilania, czy raczej jakiś błąd systemowy tu gra rolę i wystarczy formata zrobić?

Proszę bez komentarzy , że po co myśleć od razu kup 1000 W zasilacz i zobaczysz czy zadziała 😌

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Angelusion napisał:

Wszędzie w komentarzach spece piszą że 600 wystarczy , ale nie w sytuacji takiej karty jak moja i stąd moje pytanie do osób obeznanych, czy takie zachowanie windows moze być wynikiem za słabego zasilania, czy raczej jakiś błąd systemowy tu gra rolę i wystarczy formata zrobić?

Może być to problem z zasilaczem jeżeli był kupowany np. razem z tym i5 4670k. Wypadałoby po zakupie karty puścić DDU, żeby wykluczyć problemy ze sterownikami do GPU. Samo przeinstalowanie może być niewystarcające.  Można też pożyczyć nowszy/mocniejszy zasilacz i sprawdzić czy problem występuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jaki posiadasz system operacyjny ?

wedle opisywanego problemu , to trzeba by posprawdzać czy sam PC, oraz system pracuje poprawnie, mocą i doborem zasilacza można zając się później. 

napisz jaka posiadasz płytę główna producent model, tutaj chodzi o to czy płyta główna posiada wyjścia wideo  DVI, D-sub, czy nowsze np. HDMI   

na wstępie, wyjął bym tego RTX i monitor podłączył do wyjścia na płycie głównej , skoro np. twój procesor posiada igpu to można to właśnie teraz wykorzystać, ewentualnie trzeba zajrzeć do biosu czy igpu jest włączony. 

jak uruchomi się system , to czy jest możliwość uruchomienia , "Menedżer zadań" ? ,  tak aby podpatrzeć co faktycznie powoduje obciążenie procesora na 100%.

tak powiem łączenie 4gen. Intela i5 4rdzenie/4watki z nowa karta graficzna, to ten procesor będzie bardzo mocno ograniczał jej wydajność

a co do samego zasilacza to jest standard PCIe 2.0, który określa obciążalność linii na do 150W , czyli na jedno wyście z zasilacza, a nie ile kabel posiada dodatkowych wtyczek, co nie zmienia faktu ze w samym systemie nawet przy takim podłączeniu , system powinien pracować poprawnie stabilnie, dopiero w momencie uruchomienia np. gry, jak zasilacz nie dawał by rady, to następowało by reset PC, czy zadziałanie zabezpieczenia przeciążeniowego w zasilaczu i wyłączenie PC , nooo tylko ten twój zasilacz w wisz , to się nadaje do komputera biurowego a nie do giercowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...