Skocz do zawartości
saalataa

Zasilacz do NAS-a

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, chce starutkiego I7-2600K zreaktywowc jako serwer NAS. Raczej nie bedzie pracowal 24/7, ale bedzie wlaczany wg potrzeb. Do srodka trafia dyski twarde, ktore wymieniam z glownego serwera - WD red 3TB. Bedzie ich 6 do tego jakis dysk systemowy SSD na linuxa. Obudowe juz mam, CM N300, bo ciezko znalezc cos budzetowego na kilka dyskow, a taki MC500 High Storage nigdzie nie jest dostepny. Plyta glowna to Asrock Z77, ram 16GB DDR3. Nie mam zasilania. Nie musza to byc megawaty, a raczej celuje w efektywnbosc pradowa. Mam tez gdzies radeona 7950, ale raczej nie bede mial potrzeby go tam wkladac. Jak 500W to pociagnie to super. Zalezy mio tez na modularnosci, aby nie musiec kombinowac z kablami w obudowie i po prosty podlaczyc to co trzeba i tyle. Polecice cos z zielona naklejka chipa 😉 znaczy z polki cena/jakosc .

zdrowka

S

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poki co z budzetowej opcji najlepiej prezentuje sie:

* bequiet System Power 9 CM 500W - 220

aczkolwiek za 430 widzialem gdzies RMX 750 Shift od Corsair. Lubie te zasilacze, bo pracuja u mnie okolo 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, udało się kupić prawie nowy bequiet System Power 9 CM 500 W za 130 PLN. Spokojnie pociągnie 8 planowanych dysków i będzie miał zapas mocy do srednio-polkowego GPU. Ciekawe czy wytrzyma tyle ile moje Korsarze z serii HX, które ciągną już swoje trzecie budy. 

Obudowa N300 od Cooler Mastera jest rzeczywiście budżetowa, ale wiedziały gały co brały. To będzie mój backupowy NAS/serwer, wiec nie będę go zbyt często oglądał. Muszę zoptymalizować obieg powietrza i chłodzenie dysków odpowiednio i będzie cacy. Zarządzanie kablami średnio wygląda w tej obudowie (praktycznie nie istnieje i będę kombinował, jak system przejdzie odpowiednie testy po złożeniu.  

Jeszcze nie wiem jaki system tam włożyć. OMV, TrueNASscale, czy drugi unraid. Jeszcze pozostaje Linux i umbrel, ale będę miał większa zabawę z dyskami i CLI (Snapraid+MergerFS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...