Skocz do zawartości
lukasrz

WinXP i 100%użycie cpu przy kliknięciu na właściowsci folder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem,chociarz w sumie to żaden problem a mainowicie:

 

1.Mam zainstalowanego (świeżutkiego) windowsaXP

 

Wszystko chodzi zawaliscie i wogóle git ale jak wchodze na jakiś dysk i klikam prawym przyciskiem myszy na właściowosci jakiegoś folderu i wysuwa się menu(wytnij,wklej,kopiuj,zmien nazwe itp) to w tym momencie użycie cpu rośnie mi do 100% i trzyma sie na 100% tylko wtedy kiedy wysunięte jest to menu,dodam że całe 100% zasobów cpu zużywa wtedy Explorer.exe

 

Taka rzecz dzieje sie tylko pod XP pod 98SE,2000,2003server niema takiego czegoś.

 

A ha zainstalowanie sp1 nic nie daje.

 

Co według was może być przyczyną,może wy też macie coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMA włączone,transferki OK,wszystko śmiga jak nalęzy tylko właśnie takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>o jest tylko i wyłącznie przy klikanie na właściowści folderu i tylko pod XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego błędu przyznałs ię sam microsoft i jak narazie nie ma żadnej łatki któa to poprawia.

A z kąd to wiesz?? U cibie tez coś takieog występuje?? Bo u kumpla który ma XP niema czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego błędu przyznałs ię sam microsoft i jak narazie nie ma żadnej łatki któa to poprawia.

a ty cos wymyslił??

 

ja przyznam szczerze z takim problem zetknołem sie 1 raz-mam xp od ponad roku , wszyscy znajomi wokóło tez lecą na xp i takiego problemu nie ma nikt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby takiego ze otwarcie folderu obciąza proca na 100%??

Skończ prosze jak masz zamiar pisać takie bzdury to nie pisz i nie próbuj nawet mi pomagać.Nie pisałem o żadnym otwarciu folderu,tylko o tym że mam obciażenie procka 100% po wysunięciu menu>>właściwości folderu.

I 100% procesor w tym momencie obciąża Explorer.

 

 

P.S Twoja wiedza jest żadna,popisałeś sie już na temacie nagrywarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nikt ci nie pomoze-mecz sie sam

Sam się męcz,jak napisałem to żaden problem i niema co tu się męczyć,chcialem to rozwiązać z ciekawości i zapytać czy któryś z forumowiczów miał coś podobnego bo to jest ewidentnie jakis bład w kodzie Explorera który występuje czasami w okreslonych sytuacjiach.A ty przeczytaj dokąłdnie temat i dopiero późńiej odpowiadaj a nie piszesz o jakims otwieraniu folderów.

 

Dzięki za wielką pomoc.

P.S Nie pisze się postów jeden pod drugime,jest jak wiesz możliwośc edycji poprzedniego, a nie nabijasz sobie tak licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby takiego ze otwarcie folderu obciąza proca na 100%??

Skończ prosze jak masz zamiar pisać takie bzdury to nie pisz i nie próbuj nawet mi pomagać.Nie pisałem o żadnym otwarciu folderu,tylko o tym że mam obciażenie procka 100% po wysunięciu menu>>właściwości folderu.

I 100% procesor w tym momencie obciąża Explorer.

 

 

P.S Twoja wiedza jest żadna,popisałeś sie już na temacie nagrywarek.

gadajcie co chcecie ale ja tez mialem cos takiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadajcie co chcecie ale ja tez mialem cos takiego ...

No właśnie i jak to rozwiązałeś???Bo to jest dziwne a zarazem wcale nie przeszkadza.A np. jak biore właściowści przez TOTALCMD to normalnie użycie cpu jest 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys nie zauwazył -  co przy tym poziomie intelektu jest raczej trudne - to licznik postów znikł jakis czas temu - a to ze sie pojawia w profilu to raczej nikogo nie interesuje i nikt tam juz nie zagląda

Co nie zmienia faktu, ze licznik tyka, a posty jeden pod drugim jednej osoby napisane w odstepie minuty nie swiadcza o niej najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości pana bartezjusza:

 

Liczbe postów widać tak jak było widać ale na theme Comatose (Beta)

( ja go właśnie używam chociarzby po to żeby widzieć liczbe postów innych zebym wiedzial z kim rozmawiam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...