Skocz do zawartości
preter

Ryzen 9 5900X na TUF-GAMING B550-Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wymieniłem procesor na Ryzen 9 5900X i na ustawieniach domyślnych (chłodzenie - Endorfy Fortis 5 z purowych zestawów) zachowuje się dziwnie:

 - w trybie wyświetlania pulpitu napięcie sięga ponad 1.4 V a temperatury powyżej 70 stopni celsjusza

 - w trybie intensywnej pracy/grania/CinebenchR23 napięcie spada do 1.3 i temperatury też spadają do 60 kilku stopni celsjusza

Dobrze rozumiem, że jest to wina ustawień domyślnych procesora w BIOS?

Jak poprawnie ustawić tenże procesor Ryzen 9 5900X na płycie TUF-GAMING B550-Plus?

Proszę o instrukcję, najlepiej krok po kroku, jak ustawić procesor tradycyjnie, aby temperatury były niskie w IDLE i rosły podczas pracy.

Edytowane przez preter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

poradników jak ustawić bios raczej na portalach czy YT nie brakuje , wystarczy ino frazę wpisać 

co do systemu i jak masz czas się tematem zainteresować , to np.

https://www.youtube.com/watch?v=JB80TrP3w4s

 

https://www.guru3d.com/files-details/clocktuner-for-ryzen-download.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiązałem tak że ustawiłem w Biosie procka na AUTO ale wyłączyłem CBP czyli core boost performance,następnie zainstalowałem Ryzen Master i tam sobie stworzyłem

profil z manualnym OC gdzie wbiłem 4700mhz na każdy rdzeń i przy napięciu 1.275v.Jak potrzebuję tej mocy to odpalam ten silniejszy profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu, żeby się tym zająć. Po blisko 2. godzinach testów stwierdzam, że szkoda mojego czasu i będę korzystał z programu Ryzen Master. A gdy będę potrzebował wyższej wydajności, to przełączę sobie profil.

Ten ClockTuner for Ryzen też fajny program. Potestuję go sobie. Dzięki za wskazówki odnośnie programów Panowie.

Myślę, że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...