Skocz do zawartości
stefanzurek

Problem z wyświetlaniem 2560 x 1440 60Hz z laptopia IdeaPad 3 14IIL05

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa IdeaPad 3 14IIL05 CPU i5-1035G1.

Laptop wg instrukcji ma następujące wyjścia:

·         HDMI 1.4b

·         USB 2.0

·         2x USB 3.2 Gen 1

Chce podpiąć do niego dwa monitory WQHD 2560 x 1440 60Hz i używać w tej natywnej rozdzielczości.

a)       Niestety przez HDMI nie jestem w stanie wymusić takiej rozdzielczości (maks to full HD 60Hz). Nawet jak zbiję częstotliwość odświeżania do 24Hz to nie mam opcji rozdzielczości 1440 (sprawdzałem przez kabel HDMI 2.1, więc to nie kabel limituje). Jednocześnie „internet” mówi, że 1440 60Hz powinienem uzyskać przez HDMI 1.4b… (dopiero 4K będzie z niższą częstotliwością). Czy Internet kłamie, czy robię coś nie tak?

b)      Czy przez USB 3.2 Gen 1 (type-A) da radę wymusić 1440 60Hz. Wszystkie przejściówki (adaptery) USB type-A -> HDMI mówią o maks 2k rozdzielczość. Prawda to?

Czy żeby dostać 2x 2560 x 1440 pozostaje mi zmiana laptopa?

lenovo.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

myślę ze problem jest w Tobie po przez nie zrozumienie tematu, obecnie pod nazwa USB-C jest 9 standardów, i nie każde wyjście USB-C jest przewidziane na wysyłanie obrazu , następnie skoro twój wyświetlacz w laptoku posiada matryce o natywnej rozdzielczości 1080p, to czy da się po przez HDMI ustawić większą rozdzielczość ?

no chyba ze udało się Tobie wysłać za pomocą tylko kabla/adaptera obraz po przez USB-C to daj znać

aby zrealizować Twój projekt to kupuje się "stacje dokującą" zgodna z posiadanym laptopem a nie po "Januszowemu" kupie kabel i jestem cwaniak... , no nie tak to nie działa XD   

przykładowa  strona Lenovo  z stacjami dokującymi  

https://lenovo24.pl/k/430/Stacje-dokuj-ce-LENOVO

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Mr.T... said:

Witam

myślę ze problem jest w Tobie po przez nie zrozumienie tematu, obecnie pod nazwa USB-C jest 9 standardów, i nie każde wyjście USB-C jest przewidziane na wysyłanie obrazu , następnie skoro twój wyświetlacz w laptoku posiada matryce o natywnej rozdzielczości 1080p, to czy da się po przez HDMI ustawić większą rozdzielczość ?

no chyba ze udało się Tobie wysłać za pomocą tylko kabla/adaptera obraz po przez USB-C to daj znać

aby zrealizować Twój projekt to kupuje się "stacje dokującą" zgodna z posiadanym laptopem a nie po "Januszowemu" kupie kabel i jestem cwaniak... , no nie tak to nie działa XD   

przykładowa  strona Lenovo  z stacjami dokującymi  

https://lenovo24.pl/k/430/Stacje-dokuj-ce-LENOVO

 

Sprawdzone z stacją dokującą Dell WD195. Niestety Display Porty nie podają sygnału. wygląda na to, że USB 3.2 Gen 1 Type-A nie potrafią podać obrazu. Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, stefanzurek said:

Laptop wg instrukcji ma następujące wyjścia:

·         HDMI 1.4b

·         USB 2.0

·         2x USB 3.2 Gen 1

Hej,

Kolejna strona tejże instrukcji zawiera jednoznaczną odpowiedź na Twoje pytanie.

image.thumb.png.bc04890f0e2bafc1d8571f01f3b07b04.png

Trzeba było doczytać, a nie zamykać po pierwszej stronie 😛

Pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, stefanzurek napisał:

Sprawdzone z stacją dokującą Dell WD195. Niestety Display Porty nie podają sygnału. wygląda na to, że USB 3.2 Gen 1 Type-A nie potrafią podać obrazu. Temat do zamknięcia

raczej gniazdo które wygląda jak USB -C musi być zgodne z "Thunderbolt", a to ze laptop posiada USB 3.2 Gen.1 czy nowsze nie zapewni odpowiedniego połączenia , dzisiaj popatrzyłem jak to wygląda u mnie Jobie i praktycznie wszystkie stacje dokujące to WD19 K20A001 , działają zarówno z laptopami Dell jak i Lenovo , i większości przypadków są po dwa monitory , dodatkowo jako karta sieciowa i jeszcze jako gniazdo zasilające. 

także trzeba posiadać lub zakupić laptopa wyposażonego w Thunderbolt

https://blog.swiatbaterii.pl/jaka-jest-roznica-pomiedzy-usb-c-a-thunderbolt/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...